A Modernist Approach To The Novel Of Under The Devil’s Umbrella

در امريكاي شمالي سيستم خطوط اختياري به منظور تغيير قسمتي از مرز خصوصا در رودخانه سن لوران ـ ميان امريكا و كانادا ـ مورد قبول گرفته است . به گونه یی که گفته شد فراه در نواحی غدیر ها و دریا چه ها واقع شده است و این دریا ها (زره ها) قرار عقاید زردشتی جایگاه فرایزدی بوده و یکی از این دریاچه ها (فرزادنو) نامیده شده که در سیستان موقعیت داشته است وزره کیانسی هم گفته میشده است. درکش آب و هوای معتدل طبیعی جنگل و کوهستانی و نیز چشمه سارهای بسیار دارد تنها جنگل بلوط مشرق کشور در اطراف این روستا قرار دارد به علاوه در کوهسارها و دره های مجاور، باغات میوه، انواع گیاهان دارویی و گونه های مختلف جانوری وجود دارد.

اما در قلمرو تحدید فضای دریایی وضع همواره بدین گونه نیست . واقع در دهستان گاماسیاب در غرب استان همدان، از دامنههای شمالی ارتفاعات گرین به نام سراب گاماسیاب سرچشمه میگیرد و در استان کرمانشاه با پیوستن در دشت چمچمال جاری گشته سپس در نزدیکی بیستون با پیوستن رودخانه دینور و سراب بیستون امتداد و سپس با پیوستن به رودخانه قره سو رودخانه سیمره تشکیل میگردد و در نهایت به دریایی خلیج فارس میریزد. و رودخانه ای از وسط این دره وروستا می گذرد که از چندین چشمه کوچک و برزگ تشکیل شده است و پس از طی مسافت کوتاه به آبشاری زیبا و بلند تبدیل می گردد و آب از ارتفاع 20 متری به ته دره سرایزر می شود.

روستا بر روی دوتپه بنا شده است که یک رودخانه از وسط آن میگذرد. اگر آمادگی جسمانی نسبتا خوبی داشته باشید میتوانید مسافت 2 کیلومتری بین روستا و آبشار را در حدود 1 ساعت طی کنید. براي دسترسي به اين آبشار از ابتداي جاده فاروج به شيروان،و از دوراهي نجف آباد يک مسير فرعي 25 کيلومتري پس از گذشتن،از روستاهاي نجف آباد، حصار اندف و ترقي به اسفجي منتهي مي شود. این بنا 34 اتاق با دو تالار بزرگ به نامهای تالار آیینه و تالار موزه دارد که با سبک های آیینه کاری، کاشی کاری، و گچبری مزین شده بود.

در طبقه دوم اتاق آیینه کاری شده ای وجود دارد که نام خود را به بنا بخشیده است. بنای آیینه خانه مفخم در شمال شهر و د رانتهای خیابان شریعتی شمالی واقع شده است. علاوه بر این خطوط تاکسیرانی هم در نقاط مختلف شهر برای رفت و آمد به این محله وجود دارد. به علاوه ، شدت بارندگی ، طول مدت بارش ، و نوع آن در مقدار آب رودخانه موثر است.

روستای استاد آب و هوای معتدل کوهستانی دارد و از جاذبه های آن علاوه برچشم اندازهای طبیعی زیبا مي­توان به آثار کهنی همچون تخت حصار،قلعه كهنه، مسجد جامع، حمام قديمي و بناي امامزاده اولياء اشاره نمود. برخوردار است. از جمله آثار این روستا می توان به امامزاده بابا و بی بی قلعه سنگی و سنگ قبرهای گورستان قدیمی باخط ثلث جلی با قدمت بیش از 700 سال و 2 صندوق منبت کاری شد، امامزاده اشاره نمود که حکایت از قدمت روستا به دوران قبل از صفویه دارد. کاروانسرای یا رباط قره بیل یکی از دیگر کاروانسراهای تاریخی شهرستان گرمه است که به احتمال فراوان قدمت بنای اولیه آن به قرون 4-5 هجری می رسد و د رمتون تاریخی از آن به نام رباط املوتلو یاد شده است.

همینطور در مسجد این روستا درخت چناری وجود دارد که به گفته های روستا بیش از 500 سال قدمت و تنه آن 7 متر قطر دارد. این روستا جز روستاهای هدف گردشگری خراسان شمالی محسوب می شود. وقتی نور خورشید به آب دریا می تابد و آن را گرم می کند، آب دریا به بخار تبدیل می شود و به آسمان می رود. این شهر بر اساس اسلوب معماری ساسانی و شامل سه بخش کهندژ، ربض و شارستان ساخته شده است و مهمترین مصالح به کار رفته در آن خشت و گل است. در ۶ کیلومتری شهر ماکو و در فاصله دو کیلومتری جاده بازرگان کاخ سردار ماکو خودنمایی میکند.

درکش:این روستادرفاصله 30کیلومتری جنوب غربی شهرآشخانه واقع شده است و از جاده اصلی 2 کیلومتر فاصله دارد. اگر در نقشه کشور برزیل بخواهید شهر فوزدوایگواسورا پیدا کنید، باید به دنبال یک تکه بسیار کوچک در نیمه های غرب تا جنوب غربی این کشور باشید. روستای خسرویه در دامنه رشته کوههای زیبای شاه جهان و در فاصله 25 کلومتری جنوب غربی فاروج در دل دره ای سبز سر سبز جای گرفته است. آب گرم ایوب در دهستان گیفان در 95 کیلومتری شمال بجنورد در روستای ایوب واقع شده است. در 10 کیلومتری شمال شرق بجنورد و د رکنا رجاده اصلی بجنورد – مشهد، گردشگاه معروف باباامان واقع شده است.

دره زیبای مایوان به طول تقریبی 25 کیلومتر در شهرستان فاروج واقع شده و آب و هوای بسیار مطلوب و مناظر طبیعی دارد. در طول تاریخ وضعیت جوی و آب و هوایی کشور پاراگوئه تغییراتی زیادی داشته است به طوری که در برخی از دوره های هوا بسیار خشک بوده است و در برخی از دوره ها هوا بسیار بارانی و سرد نشان داده شده است. دجله و فرات پیش از پیوستن به کارون در شهر قرنه در ۳۷۵ کیلومتری جنوب بغداد به هم میپیوندند. آب سراب گاماسیاب رودی است به طول ۱۹۰ کیلومتر جاری در غرب کشور، سراب گاماسیاب در ۲۰ کیلومتری جنوب شهر نهاوند قرار گرفته است.

در این مطالعه در طول رودخانه بشار در محدوده موردمطالعه یازده ایستگاه انتخاب گردید و نمونهبرداری از این مسیر 19068 متری به مدت سه روز متوالی در بهمن ۱۳۹۵ و در هر ایستگاه با سه تکرار انجام گرفت و درمجموع 33 نمونه جمعآوری گردید. «سلطان حیدر شبی در خواب دید که از برابر نور پاک شهریار عالم و وصی رسول و ابن عم سید ابرار، حیدر کرار نمودار گردید و آن حضرت فرمود: ای فرزند وقت آن شد که از صلب تو فرزند ما خروج کند و کاف کفر را از روی عالم براندازد. بدین ترتیب چشمه سمت نهاوند به “گاو ما سی آو” (گاو در آب سمت ما) و چشمه سمت الشتر به “که ما سی آو” (کاه در آب سمت ما) خوانده شدند که امروزه به گاماسیاب و کهمان معروفند.

در قرارداد لیسبون ( 25 مه 1891 ) و اعلامیه 24 مارس 1894 ، میان پرتقال و بلژیك ، حدود كوانگو ، كاسائی و رودهای دیگری كه شعب رودخانه كنگو هستند ، و ما بین زئیر و آنگولا جریان دارند بر اساس تالوگ تحدید شده اند . دشت برم در 30 کیلومتری شرق کارزون استان فارس قرار گرفته است و اروانسرای میان کتل که تنها کاروانسرای سنگی ایران به شمار میرود، در میان دشت برم جای گرفته است.

رزا مصطفوی، فعال گردشگری در آذربایجان غربی، در خصوص شهر ماکو و کاخ سردار به ایسنا میگوید: شهر سنگی ماکو؛ شهر منحصربفردی که در دره میان دو کوه موازی واقع شده؛ درهای که رودخانه زنگمار از میانش میگذرد؛ رودخانهای که نامش آدم را یاد مار زنگی میاندازد. عریضترین نقطه رودخانه در نزدیكی شهر جلفا میباشد كه بیش از 200 متر عرض و بیش از 4 متر عمق دارد كه می توان سومین رودخانه ایران از لحاظ قدرت آب تلقی كرد.

سراب های کهمان در الشتر و بنای در بروجرد و گاماسیاب در نهاوند همگی از دامنه ای گرین می جوشند، گاماسیاب پر آب ترین این رود هاست رود گاماسیاب نام خود را از سرابی به همین نام گرفته سراب گاماسیاب در ۲۰ کیلومتری جنوب شهر نهاوند قرار گرفته دارد.ابن فقید همدانی در صده سوم و ابودلف خزرجی در کتاب رسالته الکرا ابن حوقل در سده چهارم ذکریای قزوینی درصده ششم و میرخان نویسنده روضهالصفا در صده نهم همگی از گاماسیاب نام برده اند و درموردش حکایت های مختلفی گفته اند. اين روستا در 30 كيلومتري جنوب غرب شهر فاروج واقع شده است.

در مقابل تابستانها و بهار این شهر بسیار خنک و مطبوع است. چشمه های انتهای آب دربند از لحاظ آب معدنی بسیار مفید می باشد. در رابطه با نام گذاری این دو سراب اهالی نهاوند داستانی نقل می کنند که طی آن گاوی با بار کاه در چاهی بر فراز کوه گرین سقوط کرده و پس از مدتی جنازه آن به همراه آب از غار بالای سراب گاماسیاب خارج می شه، در حالیکه بارکاه آن از سرچشمه سمت دیگر کوه خارج می شه. ورودی یک هشتی کوچک با سقفی نقاشی شده است و یک خروجی اش به سمت کاخ است.

دیدگاهتان را بنویسید