23)صدا چگونه تولید می شود ؟

از نظر رنگ ، شکل ، اندازه ، بو با هم متفاوت هستند. اطاقها، ساختمانها و آبانبارهای آن به شکل مکعب مستطیل است. با توجه به روایتهای تاریخی مختلف گفته میشود که در ایام قدیم بخش بزرگی از زمینهای این دشت به کاشت هویج اختصاص داده شده بود، اما متاسفانه امروزه دیگر اثری از این مزارع وجود ندارد. آبشار «پسچویک» از دیگر مناطق دیدنی روستای افجه است که ارتفاعی در حدود ۱۵ متر دارد. از احداث سدهای متعدد در طول مسیر که سبب خشک شدن پائین دست و نابودی حیات در اطراف رودخانه هستند هم به سادگی نباید گذشت.

مسیر روستا تا آبشار مسیری هموار ولی باریک و بدون جاده فرعی میباشد که به راحتی شما را تا آبشار هدایت مینماید. در این روستا صخره یا ایوان سنگی نسبتاً مرتفعی وجود دارد که توسط عوامل طبیعی حفرههایی در درون آن ایجاد شده است. در محل دپوی شن، همیشه باید امکان تخلیه آب اضافی درون ذرات وجود داشته باشد. برای رفتن به این مکان باید به میدان تجریش، خیابان دربند، خیابان اسد الهی، بوستان گلابدره بروید. از جمله مناطق دیدنی این منطقه میتوان به برجهای باراجین و رود ارنزک اشاره نمود.

به دلیل نزدیکی به قله دماوند، این منطقه دارای هوایی خنک و مناظری زیبا میباشد. بهترین راه برای دیدن رودخانه سرخ، رفتن با یک تور به کوه رنگینکمان و توقف در نزدیکی پالکویو است. با ادامه دادن مسیر در دره، آبشار دوم مشاهده خواهد شد که ارتفاع آن نیز اندک بوده ولی زیبا و جذاب است. این آبشار یکی از زیباترین آبشارهای تهران است که ارتفاعی در حدود ۴۰ متر دارد. دشت هویج که به گویش محلی آن را «گرچال یا گهچال و یا گیاه چال» مینامند، یکی از زیباترین جاذبههای روستای افجه است که در ارتفاع 2400 متری از سطح دریا واقع شده است.

سرعت این سورتمه در حدود ۴۰ کیلومتر بر ساعت بوده که مسیری پیچ در پیچ را با طول بیش از ۸۵۰ متر بالاتر از سطح زمین را طی میکند. آبشار رندان در حدود ۲۲۰۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است و فاصلهاش تا روستا در حدود ۲ کیلومتر است. بعد از آبشار سنگان، آبشار رندان را میتوان دومین آبشار مرتفع تهران دانست. آبشار اول دارای ۵ متر ارتفاع است. عرض آبشار ایگواسو حدود 3 کیلومتر و ارتفاع آن بین 60 تا 82 متر در نقاط مختلف است.

از بین سه رودخانه بسیار بزرگ سیبری، رودخانه لینا، شرقیترین رودخانه به شمار میرود. و یک عشق بین هموسو و یوها ایجاد میشود. 2 ـ مورد دوم قضیه رودخانه (( ریودولاپلاتا )) است ، كه از پیوستن (( پارانا )) و (( اوروگوئه )) تشكیل میشود . در مورد اصطلاحات، باید گفت که مترجم تازه کار و یا دانشجوی مترجمی اصولا با دو مشکل روبروست: نخست، تشخیص آنها در متن مبدأ و سپس، یافتن معادلهای صحیح برای آنها در زبان مقصد برای متن مقصد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ، مهندس غلامحسین حیدرپور در نشست مشترکی که صبح امروز ، هفدهم آذر ماه ، با حضور نمایندگان وزارت علوم آلمان در شرکت آب منطقه ای اصفهان تشکیل شد ، با بیان این که حوضه ی زاینده رود در همه ی بخش ها مصرف کننده دارد ، گفت : مدیریت یکپارچه بهترین روش برای مدیریت منابع آب در حوضه ی زاینده رود است . میتوان گفت این قلعه بعد از قلعه الموت از مهمترین قلعههای منطقه محسوب میشود. بخش جنوبی دامنه البرز کوهستان توچال نامیده میشود.

این منطقه از ابتدای اتوبان قزوین – زنجان آغاز میشود و تا دامنه مرکزی البرز ادامه مییابد. بنابراین، پیشنهاد میشود افرادی که از نظر نژاد مستعد اماس هستند به مناطق دیگری مهاجرت کنند که خطر عوامل محیطی اماس کمتر است. که غده H (غده صنوبری) را ترک می­نمایند، قادرند دریافت کنند، استفاده نمایم. رقصهای ارمنی تنوع زیادی دارند در این رقصها رقصنده از از لباسهای سنتی استفاده میکنند و به صورت گروهی میرقصند. از امکانات این بوستان میتوان به موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش اشاره کرد. البته در اطراف لواسان روستاها و ییلاقهای دیدنی کم نیست اما افجه دو ویژگی خاص دارد که همین دو ویژگی آن باعث شده گردشگران در سفر به لواسان تمایل زیادی برای بازدید از این روستا داشته باشند.

مورد سومی كه پیش بینی شده است ، ناظر به اتحاد دو جزیره با یكدیگر است . دهههای اخیر، این قلعه مورد تخریب واقع شده و مصالح آن در سایر بناهای روستا استفاده شده است. بسیاری از افراد هستند که طبیعت اطراف تهران را نمی پسندند و در پی مکانی دنج برای بازدید از بناهای تاریخی و تفریحی می گردند. در این مدت، زیستشناسان باور داشتند که هنوز این ماهی را میتوان در گوشهای از رودخانه والسان پیدا کرد و به تلاشهای خود ادامه دادند.

برای آشنایی با جاهای دیدنی اطراف تهران در زمستان در ادامه مطلب با ما همراه شوید. ارس بعد از عبور از دامنهی شمال شرقی کوه آرارات به نقطهی مرزی ایران و ارمنستان در ۴۵ کیلومتری شمال شهرستان ماکو (آذربایجان غربی) وارد شده و راه خود را از شهرستان مرند به استان آذربایجان شرقی ادامه میدهد. وزیر نیرو اصلاح تخصیصهای آب را تنها راهحل بحران آب و رسیدن کشاورزان به حقابه آنان دانست و گفت: یکی از معاونان ارشد خود را معین خود برای رفع مشکلات آبی استان اصفهان تعیین خواهم کرد که از مبداء تا مقصد را نظارت دقیق داشته و اگر فراموشی یا تخلفی باشد در لحظه کشف و با آن برخورد شود که برای این امر نیازمند فردی متخصص و امین هستیم.

لشکری افزود: برداشت زیاد آب توسط کشاورزان سبب شد تا میزان آب در رودخانه اترک کاهش یابد و با کاهش میزان آب، میزان اکسیژن کاهش یافته و سبب مرگ این آبزیان شده است. این منطقه از مناطق ییلاقی اطراف تهران محسوب میگردد اما متاسفانه حتمی با وجود این چشمه، کمتر کسی آنجا را میشناسد و به آنجا سفر کرده است. عقاب طلایی، از گونههای بیهمتاست که فقط در این حوزه از ایران وجود دارد و بومیاین منطقه محسوب میگردد. علاوه بر همه این فواید ، زیبایی که در رودخانه احساس می شود ، با چیز دیگری قابل مقایسه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید