18 . مخروط افکنه چیست ؟

میزان کاهش 54 تا 94 درصد متغیراست که بسته به فصل و مسافت محل تخلیه تغییر می کند. در شعبه اصلي مصب رودخانه ((سه گوويا )) و در بالا دست رودخانه تا ملتقايي كه به نام (( پوته كا )) ( يا بودگا ) است ، مرز بايستي بدون انقطاع بر اساس و اگوآدا ( ياتالوگ ) باشد . انواع خاکی را گویند که دارای اپی پدونهای آمبریک، مالیک، پلاگن و یاافق کامبیک باشد و به معنی بعضی خاکهای جنگلی قهوه ای و خاکهایsol brun acide, low homic gley, humic gley است و در زبان لاتین واژه inceptum به معنای شروع و آغاز است.

آلفی سول یکی از انواع خاک است در واقع اگر خاکی دارای افق آرجیلیک باشد را خاک آلفی سول می نامند وبه معنی خاکهای پادزول قهوه ای خاکستری، چرنوزم فرسوده و پلانوسولهای وابسته و half bog است و منشا و ریشه لغتی ندارد. اگر خاکی بیش از نیم سال خشک باشد و بدون اپی پدون مالیک باشد را خاک اریدی سول مینامند و به معنی خاک های بیابانی، خاکهای بیابانی قرمز رنگ، سیرزوم، سولونچاک، بعضی از خاک های قهوه ای یا قهوه ای متمایل به قرمز و خاک های سولونتز است و در زبان لاتین به معنی خشک است.

خاک ورتی سول از دیگر انواع خاک می باشد در واقع اگر خاکی در همۀ افقهای خود بیش از 30 درصد رُس داشته باشد، خشک باشد و در آن تعدادی شکاف تاعمق 50 سانتی متری دیده شود را خاک ورتی سول می نامند و به معنی خاکهای کروموسول است و در زبان لاتین به معنی چرخیدن است. خاک اندیسول از دیگر انواع خاک می باشد در واقع اگر خاکی دارای بیشتر از 25 سانتی متر خصوصیات آتشفشانی و بدون افق آلبیک باشد را خاک اندیسول می نامند و به معنی آنئو است و در زبان ژاپنی به معنی خاک سیاه است.

بزرگترین تاسیسات انرژي برق آبی ایالات متحده و بزرگترین نیروگاه توان الکتریکی ایالات متحده از نظر ظرفیت تولید، سد هیدروالکتریکی «گرند کولی» واقع بر رودخانه کلمبیا در واشنگتن است که ظرفیت تولید کل آن ۶.۷۶۵ مگاوات میباشد. قدیمیترین تاسیسات انرژی برق آبی فعال ایالات متحده، نیروگاه «ویتینگ» در شهر ویتینگ ایالت ویسکانسین قرار دارد، که فعالیت خود را از سال ۱۸۹۱ آغاز نمود و ظرفیت تولید مجموع آن در حدود ۴ مگاوات میباشد. هدایت هاشمی، بهنام تشکر، هومن برق نورد، بهنوش بختیاری، بهاره افشاری و برزو ارجمند در فیلم سینمایی زندانی ها هنرنمایی کرده اند.

هنگامی که سنگ ها فرومی پاشند، با مواد آلی مخلوط می شوند. خاك ابتدا به كندي به صورت سنگ تشكيل مي شود و بعد بر اثر فرسايش در نزديكي سطح زمين به صورت ذرات ريز (ماده منشأ) در مي آيد. مواد آلي هم با مواد غير آلي (ذرات سنگ، مواد معدني و آب) مخلوط مي شوند تا خاك تشكيل شود. 50% این نوع خاکها را ذرات سلیت تشکیل داده است که دارای قطری بین 0.05 تا 0.002 میلیمتر میباشند و بر حسب اینکه ناخالصی مثل ماسه، رس و غیره بهمراه دارند به نام خاکهای سیلتی ماسهای و یا سیلتی رسی معروفند.

۲- آب در ماسه بیش تر فرو می رود و در خاک رس تقریبا فرو نمی رود. مقدار کمی رس خاصیت خاکهای ماسهای را تغییر میدهد و این نوع خاک آب را بیشتر در خود جذب میکند تا خاکهای ماسهای که فاقد رس هستند. بیشتر این باران در فصل زمستان و بهار می بارد و تابستان این مناطق خشک است. عمق خاك هم متفاوت است. امروزه رود کلمبیا با بلندی 497 کیلومتر، واشنگتن و ارگان را از هم جدا می کند. خاک اریدی سول از دیگر انواع خاک می باشد.

مالی سول از دیگر انواع خاک می باشد. به انواع خاک هایی که به تازگی تشکیل شده اند خاک انتی سول گویند. یکی از انواع خاک که می توان نام برد خاک رسی است. ولگا از قرون وسطی مرکز تجارت روی آب بوده است. رودخانه در خواب دیدن با آب کدر خوب نیست زیرا نعمات بسیاری هست که اگر از طریق درست مورد استفاده قرار ندهیم جز وبال چیزی برای ما نمی آورد. خیر – جانوران بزرگ برای خود لانه نمی سازند . مصر در قلب دورافتاده ترین بیابان جهان – صحرای بزرگ آفریقا – نشسته است. با دنبال کردن رودخانه های بزرگ دنیا می توانید بیشترین تمدن های بشری را کشف کنید.

در این مفهوم رودخانه بخشی از یک طبیعت وحشی است که وقتی به انسان و حوزه تمدن او میرسد باید رام شود. به عنوان مثال در طول زمستان از آنجایی که آب اقیانوسها گرمتر از هوای زمین است باعث وزیدن باد از خاک به سمت اقیانوس میشود. رودخانه گنگ حدود 2506 کیلومتر طول دارد و از غار یخی هیمالیا آغاز می شود و از دل هند شمالی به سمت شرق حرکت می کند و به خلیج بِنگال می رسد.

رود اورونوکو حدود 2092 کیلومتر طول دارد. رودخانه کلمبیا 1931 کیلومتر را از راکی کانادا تا اقیانوس آرام در ارگان طی می کند. امروزه رودخانه آرام 24140 کیلومتر مربعی مکونگ محلی برای تجارت و حمل و نقل است. این رودخانه هزاران سال است که انسان ها را در اطراف خود جمع کرده است و از آن به عنوان شاهراه استفاده می کنند. این بقایای فرهنگی در همه جوامع وجود دارد.(pals,1996: p.22) از نظر «تایلور» چون مکانیزم ذهنی همه انسانها مشابه هم است، لذا میتوان به درون ذهن انسان ابتدایی نفوذ کرد. از جمله باید به گربه ماهی 90 کیلوگرمی اشاره کرد.

روستا به شهر برود و نمی توانست با خود ماهی کوچولو را ببرد. اگر رودخانه ماهی بسیار داشته باشد بهتر است ولی دیدن آبزیان بدشکل و مشمئز کننده مثل خرچنگ در آب خوب نیست. به گزارش فارس، وحید مرادینسب، مدیر امور منابع آب تهران، با اشاره به اینکه آزادسازی حریم و بستر رودخانهها در راستای قانون توزیع عادلانه آب انجام میشود، اظهار کرد: با استناد به تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب، پروندههایی که تخلفشان محرز است با دریافت دستور قضائی اقدام و آزادسازی رودخانه انجام میشود. در واقع بر اساس اندازهگیری آبهای زیرزمینی که این ماهوارهها در بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ انجام دادند، حوضهی آبریز دجله و فرات که شامل ترکیه، سوریه، عراق و غرب ایران است، سریعتر از هر جای دیگری در جهان (به جز شمال هند)، آب از دست میدهد.

هنگامی که سین را بررسی کرده اید، رزرو یک تور از کانال های پاریس و آبراه ها را انجام دهید : ممکن است سابق یکی از معروف ترین آب های موجود در پاریس باشد، اما مطمئنا نه تنها ارزش لذت بردن از آن است. شاخه اصلی این رودخانه میسوری است که در غرب و رودخانه اوهایو در شرق است. یعنی 48درصد سیستم رطوبتی غرب کشور در این کوه به تله میافتد و جالب اینکه در شرایط طبیعی اکثر این بارشها بهدلیل ارتفاع و سردی هوا برف است.

♦ مواد سخت موجود در خاک: مواد سخت خاک را ترکیبات معدنی تشکیل میدهند ولی ممکن است دارای مقداری مواد آلی نیز باشند. امکانات رفاهی، درمانی و تفریحی و مراکز خرید خوبی در این شهرک موجود است. سالهاست که پاریس، پایتخت فرانسه است. به علاوه مراکز خرید متنوعی در این خیابان وجود دارد که معروفترین آنها مرکز خرید آوا سنتر و مرکز خرید عرش آجودانیه است. برخی دیگر نیز معتقدند وجه تسمیه این رودخانه برگرفته از «اتراک» یعنی جمع کلمه ترک است و علت این نامگذاری آن است که در دوران های مختلف تاریخی ترک ها در نواحی اطراف این رود ساکن بوده اند و به طور خلاصه اترک مخفف اتراک(جمع مکسر ترک) است.

دیدگاهتان را بنویسید