گنجینهای به نام آب شیرین: بحران آب در جهان و ایران – زومیت

این موزه که در زمان پهلوی، ابتدا زندان زنان و سپس مخوفترین شکنجهگاه تاریخ ایران بود، بعد از بازسازی به یکی از جاذبههای دیدنی تهران تبدیل شد که بسیاری، دیدنِ آن را در لیست تهرانگردی خود قرار میدهند. ساعت بازدید: باغ نگارستان از ساعت ۹ باز است و شما میتوانید تا ساعت ۲۲ از آن دیدن کنید. ساعت بازدید: ساعت بازدید این مجموعه بسیار محدود و از ساعت ۱۳ تا ۱۶ است. ساعت بازدید: این خانه دیدنی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰ باز است.

ساعت بازدید: برای بازدید از این موزه، سعی کنید تا قبل از عصر به آنجا بروید. اگر اهل گشتن در شب هستید، حتما پیادهروی روی این پل را تجربه کنید. با کمی پیادهروی میتوانید به یکی از پارکهای آب و آتش یا طالقانی برسید. یکی از راههای آشنا شدن با این اقلیتها، رفتن به مکانهای مذهبیشان است. پل طبیعت یکی از جاذبههای گردشگری تهران است که هم میتوان به قصد پیادهروی به آنجا رفت و اتوبان را زیر پا دید، و هم میتوان از دیگر مکانهای اطرافش که در پارک آب و آتش یا طالقانی قرار دارند، دیدن کرد.

کلیسای سرکیس مقدس از جمله مکانهای دیدنی تهران است که د ر خیابان کریمخانِ تهران قرار دارد. برای رفتن به کلیسای سرکیس مقدس با تاکسی یا اتوبوس، باید خط هفت تیر یا ولیعصر را سوار شوید و از راننده بخواهید شما را سر خیابان نجاتالهی پیاده کند. اگر شما هم مانند برخی از مردم معتقد هستید که نوشیدن آب تصفیه نشده مشکلی برای شما ایجاد نمی کند و یا این پرسش را مطرح می کنید که چرا با وجود اینکه سالهاست از آب معمولی استفاده می کنید و هرگز بیمار نشده اید ، باید بدانید که برخی از بیماری ها نشانه های قابل رویت ندارند اما به این معنا نیست که وجود ندارند.

همه ما پلهایی که محل عبور و مرور ماشین هستند را به وفور دیدهایم، اما پلی که بتوان رویش قدم زد و در عین حال، بین دو پارک معروف تهران رفت و آمد کرد، کمتر در ایران ساخته شده است. راه دیگر این است که به پارک طالقانی بروید و از آنجا خودتان را به پل برسانید. این پل زیبا بر فراز اتوبان مدرس قرار دارد و پارک طالقانی در شرق و پارک آب و آتش در غرب را به هم متصل میکند. مرحله دینی پس از آن متضمن خشنودسازی موجودات فراانسانی است که تصور میشود حیات انسان به آنها تکیه دارد.(الیاده، 1375: 1،113) «فریزر» مانند «تایلور» جادو را تکنولوژی و علم ابتدایی بشر میدانست و آنرا مبتنی بر تداعی معانی تلقی میکرد.(همیلتون،1377: 45) از نظر «فریزر» با کشف ماهیت واقعی جهان مادی که عصر ظهور دانش و علم است، دین افول میکند.

قدم به قدم خیابان ناصر خسرو بناهاییست که از دوران قدیم ساخته شده و حالا به عنوان میراثی پربازدید و ارزشمند، گردشگران زیادی را علاقهمند به بازدید از خودش میکند. راههای دسترسی: بهترین راهِ رسیدن به خیابان ناصر خسرو، استفاده از مترو است. سوار هر وسیله نقیلهای شوید، در نهایت باید خودتان را به میدان امام خمینی برسانید و به سمت ناصر خسرو حرکت کنید. ۶- مقداری خاکشیر یا تخم شربت به آب اضافه کنید. 58- چرا اگر در هنگام خوردن خوراکی¬های پرکربوهیدرات زیاده روی کنیم با مشکل اضافه وزن دچار می¬شویم؟

بر مسير همين رود است که سد ساوه (الغدير) در محل قديمي بند شاه عباسي، احداث گرديده است. قدمت این خیابان به دوران ناصرالدین شاه قاجار و سال ۱۲۸۵ برمیگردد. باغ موزه نگارستان یکی از همان بهترین انتخابها و جز مناطق دیدنی تهران است که در میدان بهارستان قرار دارد و ساخت آن به دستور فتحعلی شاه قاجار انجام شد. برای ما که در کشوری اسلامی زندگی میکنیم و اکثریت شهروندانمان مسلمان هستند، آشنایی با اقلیتهای مذهبیای که در شهرهای مختلف زندگی میکنند، جذابیت خاصی دارد. موزه در شش ماه اول، از ساعت ۱۳ تا ۱۴ و در شش ماه دوم، از ساعت ۱۲ تا ۱۳ تعطیل است.

حالا خانه ابوالحسن صبا، یکی از دیدنی های تهران شده است که علاوه بر نشان دادنِ زندگی شخصی او و رنج و شادیهایی که کشیده است، اطلاعات مفیدی درباره موسیقی و سازها نیز به بازدیدکنندگان میدهد. سواحل رودخانه سِن، فضایی فوق العاده را برای گذراندن یك پیك نیك پاریزی مفرح فراهم آورده، خصوصاً در ماه های مربوط به فصول بهار و تابستان. مجموعا 130 ‬رودخانه بزرگ و كوچك به خزر ميريزند که 11 رودخانه و بيش از 100 نهر ايرانى هم جزو آنها می باشد, 75 د رصد آب درياى خزر از طريق رودخانه ولگا, ‪5درصد آن توسط رودخانه كورا در آذربايجان و ‪3‬درصد از طريق رودخانه اورال و ‪15‬درصد نيز از رودخانههاى بزرگ و كوچك ايران تامين ميشود.

یکی از بهترین فرصتهایی که روز جمعه به آدم میدهد، گردش در شهر و دیدن بناهاییست که هم از لحاظ تاریخی با اهمیت باشند، و هم فرصتِ تفریح کردن بدهند. این خیابانِ تاریخی که زمان گذشته را برایتان به خوبی روایت میکند، از میدان توپخانه شروع و در خیابان پانزده خرداد تمام میشود. کافی است از اتوبان تهران- کرج به سمت قزوین بروید، از خروجی قزوین به سمت شهر بروید تا به میدان بزرگ مینودر برسید. مشخص شده است که رودخانه خالی به انگلیسی کانال، که جدا فرانسه و انگلستان.

با مبادله یادداشتهای اول نوامبر 1932 میان برزیل و انگلیس ، مسائلی مشابه با آنچه گذشت در مورد مرز بین برزیل و گویان انگلیس حل و فصل گردید و مقرر شد كه مرز تغییرات تالوگ را همراهی نماید و اگر رودخانه ناگهان بستر خود را تغیر داد مرز منطبق بر تالوگ جدید باشد . موافقتنامه میان بلژیك و انگلیس ( مورخ 22 نوامبر 1934 ) نیز برای تعیین مرز میان تانزانی و (( روآندا )) در رودخانه (( كاژارا )) از همین تعریف پیروی مینماید . رودخانه می سی سی پی در ابتدا توسط مهاجران اروپایی کشف شد و بعد از آن رقابتی بین کشورها برای تقسیم این رود اتفاق افتاد و در نهایت رود می سی سی پی به صورت کاملا رسمی به آمریکایی ها داده شد.

ایستگاه مترو امام خمینی نزدیکترین ایستگاه به آن است که میتوانید با سوار شدن در خط ۱، در این ایستگاه پیاده شوید و پیاده به موزه عبرت برسید. اگر در ایستگاه پانزده خرداد در خط ۱ مترو از قطار پیاده شوید، بعد از ۱۰ دقیقه پیادهروی در خیابان پانزده خرداد به خیابان ناصرخسرو میرسید. پیادهروی این مسیر حدودا یک ربع است. در این منطقه میتوانید پیادهروی کنید، بدوید و ورزش کنید.

معنی: و بعد از به جا آوردن نماز و دعا یکی از آنها ناگهان فریاد زد: «ای همکلاسیهای من (پسر) نگاه کنید. اگر بخواهید همه آنها را در یک سفر چند روزه ببینید، باید با سرعت از یکی به دیگری بروید. این کلیسا با هزینه شخصی خیری ارمنی ساخته شده است و معماری فوقالعادهاش، حتما شما را چند دقیقهای در خیابان خیره به خودش نگه میدارد. عناب، تقویت کننده دستگاه هاضمه و تقویت حافظه بوده و در صورتی که آب عناب با کاهو خورده شود، برای تداوى سرطان مفید است. سپس صبر کنید تا طعمه در آب فرو برود و به سمت پایین حرکت کند، اگر طعمه به اندازه سنگین باشد شما احساس میکنید که طعمه در آب قرار گرفته است.

اگر هم دوست داشتید، میتوانید با رفتن به کافههایی که روی پل طبیعت قرار دارند، غذای مورد علافهتان را با چشماندازِ زیبای تهران میل کنید. برای تداوم خدماترسانی به احداث دو پل شناور در این مسیر نیاز داریم. این کلیسا در سال های 1928 تا 1932 ساخته شده و دارای دو برج با ارتفاع 82 متر است! از سایر محلههای تهران قابل تمایز و تفکیک است. در اجرای یک طرح انتقال آب باید تا آنجا که امکان دارد آب را از منتهی علیه مناطقی که رودخانه از آن میگذرد، برای انتقال برداشت کرد.

آب این رودخانه برای مصارف کشاورزی مناسب می باشد. یکی از این خدمات شایسته، احداث مدرسه دارالفنون بود. دارالفنون علاوه بر اینکه جزء جاهای دیدنی تهران محسوب میشود، یکی از افتخارات ملی ایران نیز هست که حتما باید از آن بازدید کرد. اما هنوز هم در همسایگی این پایتخت شلوغ، منطقهای به نام کلوگان وجود دارد که اهالی تهران میتوانند به آن دل خوش کنند. در دوران انقلاب بلشویکی ۱۹۱۷ روسیه، ترکمن ها سعی نمودند که دولت مستقلی در امتداد مرزهای جغرافیایی ایران به مرکزیت عشق آباد به وجود آورند؛ اما با سرکوب حکومت جدید شوروی و همکاری رضاخان با روسها، تلاش ترکمنها بی نتیجه ماند و نهایتاً در اکتبر سال ۱۹۲۴ میلادی جمهوری ترکمنستان در اتحاد جماهیر شوروی به عنوان یکی از جمهوریهای ۱۵ گانه باقی ماند و مرزهای ایران در منطقه ترکمن صحرا تثبیت شد.

دیدگاهتان را بنویسید