کار در ترکیه 2022 ✔️ (ناگفته ها+14 سایت کاریابی رایگان)

ترکیه یک کشور آسیایی و شرقی به شمار میآید که از تنوع آب و هوایی بالا و مناطق شگفتانگیز توریستی برخوردار است. بیش از ۳۱ میلیارد متر مکعب آب نیز در پشت دیوارهای این سد وجود دارد که دریاچه ای به اندازه ۶۸۷ کیلومتر مربع را به وجود می آورد. یکی از بزرگترین و مهمترین مساجد شیعه در استانبول، که از نظر تاریخی و معنوی اهمیت بسیاری دارد مسجد «والده خان» است. خرابه های به جا مانده از فرهنگ رومی کنار مجسمه های ساحلی مدیترانه ای، کلوب های شبانه میان ساختمان های چندصد ساله و همچنین مساجد و مراسم دعا همگی ترکیب جالبی ایجاد کرده اند.

اما سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه، به شکلی دیگر پیش خواهد رفت و به دلیل تعامل و توافق ترکیه با اتحادیه اروپا، افراد بدون ویزا می توانند به کشورهای اروپایی از جمله صربستان، اوکراین و قبرس شمالی سفر کنند. افرادی که جزء ماموران دولتی بوده، روزنامه نگاران و همه اشخاص دولتی که برای ماموریت به خارج رفته اند، پاسپورت خاکستری را دریافت می کنند تا بدون نیاز به ویزا، به دیگر کشور ها سفر کنند. برای دریافت پاسپورت ترکیه نکات مهم بسیاری وجود دارد که اشخاص متقاضی دریافت پاسپورت باید از آن آگاهی کامل داشته باشند.

در ذیل روش های اخذ پاسپورت ترکیه را به طور کامل توضیح می دهیم تا بتوانید در صورت تمایل بهترین روش را برای اخذ پاسپورت انتخاب نمایید. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارید می توانید لینک زیر را مشاهده نمایید و اطلاعات کامل تری در این باب بدست آورید. افرادی که قصد دارند از طریق کار و اخذ ویزای ترکیه، پاسپورت این کشور را دریافت نمایند باید در ابتدا بتوانند یک کارفرما از کشور ترکیه داشته باشند تا بتوانند با دریافت پیشنهاد کاری وارد این کشور شده و به کار مشغول گردند.

همچنین خریدار می تواند از دو طریق از ملک خود سود ببرد، یا اینکه هر سال یک ماه را به کشور ترکیه آمده واز ملک خود بازدید نموده و به تفریح و گشت و گذار بپردازد یا اینکه سود حاصله از اجاره ملک را که معادل آن یک ماه تفریح و گشت و گذار را به صورت ارزی دریافت نماید. در نتیجه خریدار عملاً هیچ ضرر اقتصادی از بابت سرمایه گذاری در کشور ترکیه نخواهد داشت و حتی می تواند به کسب درآمد ارزی نیز بپردازد.

خریدار بعد گذشت 4 سال از تاریخ خرید ملک امکان فروش آن را خواهد داشت و همچنین می تواند بجای فروش ملک خود در ترکیه، آن را اجاره داده و درآمد ماهیانه ارزی داشته باشد. در گذشته 70 کارخانه کشتیرانی فعال در ترکیه وجود داشت که 56 کارخانه دیگر نیز ساخته شدند. در ترکیه، دو جماعت و یا گروه عمده شیعی جعفری وجود دارد که مرکزیت هر دو در استانبول است. مهم ترین نکته درباره شهر استانبول این است که بخشی از آن در قاره اروپا و بخشی دیگر در قاره آسیا قرار دارد و این دو قسمت را تنگه بسفر به یکدیگر متصل کرده اند.

برای دریافت مجوز کار در ترکیه شخص کارفرما باید در ابتدا به وزارت کار این کشور درخواست خود را مطرح نماید تا در سریع ترین زمان درخواست وی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد و شخص متقاضی بتواند مجوز کار خود را از این کشور دریافت نماید. در ضمن لازم است که بدانید نوروز یکی از شلوغ ترین بازه های زمانی برای سفر به ترکیه می باشد. در صورتی که شخص متقاضی بتواند اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه نماید می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به عنوان همراه داشته باشد.

در صورتی که کشوری سیستم خون را دارا باشد اقامت و تابعیت فرزند از والدین به فرزند منتقل میشود و تنها در صورتی فرزند می تواند از طریق خاک اقامت را اخذ نماید که والدین وی بدون تابعیت باشند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده است و کپی برداری از آن و یا استفاده از محتوای این مقاله تنها با تغییر کوچکی در کلمات آن شرعا و قانوناً حرام خواهد بود.

کشور زیبای ترکیه در شرق با کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان و نخجوان، در جنوب شرقی با کشورهای عراق و سوریه و در شمال غربی که همان بخش اروپاست با کشورهای بلغارستان و یونان همسایه می باشد. همچنین در تمام ادواری که دولت ایران بر بخشهایی از ارمنستان و گرجستان تسلط داشت؛ تبلیغات مذهبی شیعه میان مردم این نواحی منتشر میگشت. این شهر و فضای آرام آن و همینطور انجام غواصی، دلیل یک سفر شگفت انگیز و جذاب برای ایرانیان در تور ترکیه است.13. آژانس مسافرتی پرنده مهاجر میخواهد در خصوص معرفی تور ترکیه نکات بسیار زیادی حائز اهمیت است مثلا شما اطلاعات کافی در خصوص قیمت تور ترکیه برای ما ایرانی ها دارید؟

در این بخش قصد داریم به تولد در کشور ترکیه و امکان اخذ تابعیت ترکیه از این طریق بپردازیم. با توجه به اینکه 2 نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد: سیستم خون و سیستم خاک که در سیستم خون تولد فرزند در خاک کشور مورد نظر تاثیری بر اخذ تابعیت ندارد. توجه به رشد اقتصادی در کشور مقصد از نکات مهم جهت سرمایه گذاری در کشور خارجی است. سرمایه گذاری در ترکیه از روش های متفاوتی امکان پذیر است. نکته مهمی که باید بدانید این است که با تحصیل در این کشور امکان اخذ پاسپورت ترکیه وجود ندارد و شخص متقاضی برای اخذ پاسپورت این کشور باید بتواند پس از تحصیل وارد بازار کار این کشور شود و با انجام کار تمام وقت و پرداخت مالیات در این کشور می تواند اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور را اخذ نماید.

اعتبار پاسپورت ترکیه در ردیف 41 پاسپورت کشورهای دنیا در سطح جهان قرار دارد بنابراین اشخاصی که پاسپورت کشور ترکیه را دارند می توانند بدون ویزا به 75 کشور دنیا سفر نمایند، همچنین افرادی که دارای پاسپورت کشور ترکیه می باشند این امکان را دارند تا بدون ویزا به 45 کشور دنیا سفر نمایند و پس از ورود به فرودگاه کشور مقصد ویزای ورود را دریافت نمایند همچنین نکته مهم این است که در صورت داشتن پاسپورت ترکیه برای ورود به 75 کشور شخص متقاضی باید قبل از ورود ویزای خود را اخذ نماید تا امکان ورود به کشور مقصد را داشته باشد.

همچنین کشور ترکیه از سمت شمال با دریای سیاه و از سمت غرب با دریای مرمره و اژه و همچنین از سمت جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز مشترک آبی دارد. ترکیه کشوری اوراسیایی می باشد که بخشی از کشور یعنی آناتولی و یا همان آسیای کوچک در شمال غرب آسیا و خاورمیانه قرار دارد و بخش کوچکی از آن به نام تراکیه در منطقه بالکان قرار گرفته و جزوی از اروپاست.

دریاهای اژه و مرمره نیز در سمت غرب ترکیه واقع شده اند. کوچکترین اشتباه در طی مراحل اخذ ویزای ترکیه ممکن باعث عدم دریافت آن شود. با وجود این تعداد از مراکز اداره مهاجرت، زمان انتظار برای دریافت وقت مصاحبه، روند کار و زمان تحویل کارت اقامت کاری این کشور متفاوت خواهد بود. چرا که شرایط هر فرد می تواند در اخذ پاسپورت متفاوت باشد. کشور ترکیه برای اخذ پذیرش تحصیلی در بسیاری از رشته ها دارای آزمون ورودی می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید در ابتدا در آزمون ورودی پذیرفته شوند تا بتوانند برای اخذ پذیرش خود نیز اقدام نمایند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور از 200 دلار تا 2000 دلار در سال متغیر می باشد که البته بستگی به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی شخص متقاضی دارد. از آن جایی که این کشور در آسیا و هم در اروپا واقع شده فرهنگ منحصر به فردی دارد. وی در ازدواج دوم خود با تاجر Levet Veziroğlu ازدواج کرد و در سال 2015 طلاق گرفتند. شافعیها با جمعیتی کمتر در مناطق شرقی ترکیه مستقر شده واکثرا کرد هستند.

اگر در کشور ایران درصدد سفر به یکی از کشورهای اروپایی باشید، باید قبل از هر عملی، ویزای آن کشور را اخذ نمایید. همانگونه که در بالاتر گفته شد اگر استانبول را برای سفر انتخاب کردید بهترین کار این است که هتل های نزدیک میدان تکسیم را انتخاب نمایید. بخش آسیایی استانبول سرسبزتر از بخش اروپایی است. مترو در کلانشهرهای ازمیر، آنکارا، آدانا، استانبول و بورسا موجود است. شرکت کشتیرانی ترکیه دارای 15 بارانداز شناور در اندازه های مختلف و یک بارانداز خشک است. به این طریق که متقاضی با پرداخت 150 هزار دلار به جای 250 هزار دلار، اقدام به خرید ملک در بخش های توریستی و ساحلی کشور ترکیه می نماید و 100 هزار دلار مابقی را شرکت های سرمایه گذاری در ترکیه بجای خریدار پرداخت می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید