وضعیت قدیم و فعلی + عکس – کجارو

اگه قصد خرید آپارتمان در محله پونک تهران رو دارین، باید بودجهای مناسب برای اون در نظر بگیرین. اصفهان – امام جمعه اصفهان با اشاره به اقدام دولت برای آزادسازی حریم سواحل شمال و جنوب کشور گفت: این حرکت باید در اصفهان نیز ادامه یابد و حریم رودخانه زایندهرود آزادسازی و ساماندهی شود. به عنوان مثال شما در این بخش همزمان با شنا در استخر میتوانید با اساتید مجرب و کاربلد مجموعه در ارتباط باشید و از آنها مشاوره رایگانی را در ارتباط با ورزش در آب را بگیرید. در هر کجای تهران که باشید رفتن به محله پونک کار سختی نیست.

مثل همان اتفاقی که در زمینه اقتصاد یک خانواده رخ دهد و چنانچه میان دخلوخرج، توازنی منطقی حکمفرما نباشد، منجر به ورشکستگی میشود، در حوضه زایندهرود هم این تعادل بههمخورده است وازدید کنشگران محیطزیست، گره مشکل، برداشتهای غیرمجاز در مناطق بالادست رودخانه و توسعه ناپایدار و بارگذاری بیشازحد صنایع است که موازنه و تناسب را میان دخلوخرج رودخانه مختل کرده است. قدیمیترین مسجد پونک به نام حضرت رقیه حدود ۱۵۰ متر مساحت داشته و بیشتر از یک قرن هم قدمت دارد. رستورانها و غذاخوریهای زیادی در محله پونک وجود دارد. محله پونک، که در قدیم به خاطر باغهای بزرگ و درختان توتش شهرت داشته، هنوز هم جایی مناسب برای تفریح و خوشگذارنی بسیاری از تهرانیها است.

در دو طرف این رودخانه به صورت طبقاتی پیادهروهایی ساخته شده که برای علاقهمندان به پیادهروی و دوچرخهسواری جای بسیار مناسب است. در حاشیه بزرگراه ستاری پارک زیبایی به نام پارک فراز وجود دارد که ساکنین منطقه 5 به آن مینازند. از لحاظ فضای سبز که پارک فراز، پارک بزرگ منطقه پونک است، در حاشیه بزرگراه ستاری ایجاد شده و علاوه بر اون پارک های یاس، ترافیک و جهاد هم از پارک های پونک هستن. ساختمانها و خانههای محله پونک، اکثرا نوساز هستن. اما محله پونک از دسترسی به مترو بی بهره است، نزدیک ترین ایستگاه مترو به پونک، مترو صادقیه است.

این خط اتوبوسرانی، از خط ۴ مترو صادقیه، خط ۳ مترو آزادی و ایستگاه پونک شمالی میگذرد. همچنین خط ۱۰ اتوبوسرانی تندرو که از میدان آزادی شروع میشود در مسیر از صادقیه، میدان پونک میگذرد و به دانشگاه علوم تحقیقات میرسد. این اطمینان، سادگی و خوش گذرانیهای سیاوش کهنالگوی «معصوم» را تداعی میکند و از آنجا که «رایجترین داستانها دربارة «معصوم» از رابطهاش با یک «حامی» شکل میگیرد که از دنیای امن و زیبای او حمایت میکند»(پیرسون و کیمار،1392: 37) رابطة سیاوش با پیران ویسه از این نوع است. نتایج همبستگی پیرسون بین شاخصهای زیستی و متغیرهای فیزیکوشیمیایی ارتباط معناداری را بین DO،TDS ، EC، PO4 و سرعت جریان با شاخصهای HBFI و تنوع شانن نشان داد.

در حال حاضر اما پونک یکی از محبوبترین و دنجترین محلههایی است که بین افرادی که به دنبال «خرید آپارتمان در تهران» هستن، معروف شده. با توجه به آگهیهای فروش آپارتمان دیوار در پونک، قیمت هر متر مربع آپارتمان (شهریور ۱۴۰۰) حدودا بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون برآورد میشود. مراکز جعیتی نزدیک به بیشترین تغییرات به سمت ایران خداآفرین و لاریجان در ایران و هورادیز در خاك آذربایجان می باشند.

همچنین در روستاهای ینگجه، جوانباغی، بهنق و خطب در شهرستان مراغه، بارش پراکنده باران و تگرگ موجب وقوع سیل و وارد آمدن خسارت به باغات سیب و مسدود شدن راه ورودی روستای ینگجه شد.عصر جمعه همچنین یک مرد ۳۵ ساله در روستای آمقان شهرستان اسکو بر اثر صاعقه زدگی جان خود را از دست داد.مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی همچنین از فوت یک پیرمرد ۸۵ ساله در جریان وقوع سیلاب در شهرستان اسکو در مسیر روستای گنبرف-کردآباد خبر داد.بر اثر بارش باران و وقوع سیلاب که در مناطق کوهستانی شهرستان اسکو از جمله روستاهای کندوان، امقان، عنصرود، گنبرف و اسکندان بوقوع پیوست، معابر روستایی در روستاهای بخش مرکزی اسکو دچار آبگرفتگی شد.

بخش عمدهی محله پونک در منطقه 5 شهرداری تهران واقع شده و بخشی دیگه از اون هم در منطقه 2 قرار گرفته. ولی متأسفانه به دلیل کمبود شدید اعتبارات دراین بخش، فعالیت انجام شده قابل ملاحظه نیست و کار به شدت کند پیش میرود.در بخش فاضلاب صنعتی، چون با شرکتهای خصوصی روبرو هستیم روند کار با سرعت بیشتری پیش میرود، چراکه میتوانیم با آنها آمرانه تر برخورد کنیم. او ناخودآگاه جمعی را نمایانگر بنیان شخصی و غیرشخصی روان و بسط خودآگاهی و ناخودآگاهی شخصی میدانست و از این روی معتقد بود که مواجهه خودآگاهی افراد با دنیای بیرون و نیز برخورد ناخودآگاهی آنها با گذشته متأثّر از نیاکانشان است و اجداد بدوی تأثیری برجسته و قابل توجه بر عمیقترین سطح روان انسان برجای گذاشتهاند.

علاوه بر اینها، پونک از حیث مراکز فرهنگی، ورزشی و آموزشی هم غنی است. بخشی از پونک در منطقه ۵ و بخشی دیگر در منطقه ۲ قرار دارد. شهر سامان باغهای میوه بسیاری دارد و همین باعث شده تا سوغات این شهر نیز به این باغهای سبز مربوط باشد. اگر ساکن محله پونک باشید میتوانید در یک روز تعطیل با خانواده خود به پارک فراز بروید و در فضای سبز زیبای آن نهار را میل کنید. با ما در مجله مستر بلیط همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص رود ارس کسب کنید.

زندگی در پونک با آرامش و رفاه بسیار خوبی همراه است. او درباره ذخیره بسیار اندک سد زاینده رود، گفت: معتقدم با وجود ذخیره ۱۷۵ میلیون مترمکعبی سد زاینده رود امکان تحویل آب به کشاورازن وجود دارد. این نتایج با مطالعات کمیسیون جهانی سدها نیز همخوانی دارد که از جمله تأثیرات منفی سدسازی را بیکاری و مشکلات معیشتی میداند (کمیسیون جهانی سدها، 1386: 293). با جابهجایی مردم و زیر آب رفتن زمینها و مراتع، نظام معیشتی مردم دچار مشکلات زیادی شده است. همزمان با رشد جمعیت در جهان و ایجاد توسعه در صنایع مختلف، آلودگی آب آشامیدنی، تبدیل به یکی از اساسی ترین مشکلات جهان شده است.

مرکز خرید بوستان یکی از مراکز خرید معروف در شمال غرب تهران است و به دلیل آنکه در طرح ترافیک قرار ندارد، بسیار پر رفت و آمد است. البته او برخی مواقع نقشهایی را که به جایشان صحبت میکند دوست ندارد، اما این مساله تاثیری در کارش ندارد؛ ولی کاراکتر کالین را دوست دارد.او در اینباره توضیح میدهد: دوست دارم به جای نقشهای مختلف صحبت کنم. داستان هبوط در کتاب مقدس با وجود ظاهری ساده، رموز و حکمتهای فراوانی در خود دارد و یکی از اساسیترین پایههای انسانشناسی و جهانشناسی را به خود اختصاص داده است.در این قسمت، دیدگاههای مختلف در این خصوص بررسی میشود تا زوایای مختلف این داستان بهخوبی آشکار شود.

این جنگل خانه حیوانات زیادی از جمله گوزن های وحشی، خرس، سمور، عقاب و پرنده های مختلف دیگر هم هست. این خیابان ها از نظر تردد و دسترسی خوش مسیر محسوب می شوند. فرماندار مراوه تپه بیان کرد: پل مسیر گنبدکاووس به مراوهتپه از طرف روستای کُرند تخریب شده است و ارتباط و تردد از این مسیر مقدور نیست. این شهرستان در موقعیت 48 درجه و 22 دقیقه طول جغرافیایی و 34 درجه و 12 دقیقه عرض جغرافیایی قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا 1740 متر است.

دیدگاهتان را بنویسید