مکتوب -مجله علمی آموزشی مکتبخونه

لازم به ذکر است که شیعیان ترکیه مسئولیتهای مهمی در ارکان قدرت ندارند و بیشتر به مشاغل آزاد و غیر دولتی اشتغال دارند. اتمسفر فوقالعادهای که بر این مکان حاکم است شما را به جستجوی هرچه بیشتر در میان خرابهها ترغیب میکند.این شهر تاریخی پایتخت امپراتوری پرگامن بود. ترکیه کشوری است میان دو قاره که بخش اعظم آن در بخش آسیایی (آناتولی) در آسیای غربی واقع شده، و بخش کوچکتر آن در شبه جزیره بالکان در جنوب شرق اروپا قرار گرفته است. همچنین ازمیر و آنکارا پایتخت کشور ترکیه با زرق و برق زیادش، در کنار جاذبههای تاریخیای که دارند در میان محبوبترین مقاصد پرواز به ترکیه هستند.

علاوه بر اینها، از آنجاییکه تفاوت نرخ پول کشور ترکیه با ایران در مقایسه با کشورهای دیگر دنیا مثل کشورهای اروپایی، زیاد نیست و مدت زمان پرواز به ترکیه کوتاه است، قیمت بلیط هواپیما ترکیه و قیمت تورهای ترکیه برای ما ایرانیان ارزانتر و به صرفهتر است. در سفر با تور زمینی به ترکیه به یاد داشته باشید که مدت زمان زیادی را در راه خواهید بود و انجام تشریفات مرزبانی برای برخی مسافران بسیار آزار دهنده است؛ پس آمادگی لازم برای این سفر را داشته باشید. در طول سال مسافران زیادی از ایران تور ترکیه را خریداری میکنند و راهی این کشور خوش آب و هوا و زیبا میشوند.

آب و هوا در این زمان برای دیدن استانبول و سواحل دریای اژه و مدیترانه بسیار مناسب است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از غرب با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. سد ارمنک در منطقه ارمنک شهر کارامان و بر روی رود گوکسو (Göksu) قرار دارد. این کشور در زمینه کشاورزی یکی از کشورهای سرآمد در منطقه محسوب می شود. او به طور مرتب در رویدادهای فشن پاریس و میلان حضور پیدا می کند و در سال ۲۰۱۲ از وی دعوت شد به عنوان یکی از چهره های تبلیغاتی برند معروف لورآل (L’Oreal) فعالیت کند.

در این ویدئو تاجر شرطی را برای نوه های خود می گذارد که اولین نوه ای که ازدواج کند و صاحب فرزند شود تمام ثروت خاندان به آن فرزند می رسد و اینجا رقابت مادران یا بهتر بگویم جنگ مادران شروع می شود که اتفاقات جالب و سرگرم کننده ای در جریان داستان سریال رقم می خورد. اگر اطلاعات زیادی درباره موقعیت کشور ترکیه ندارید در این بخش نگاهی می کنیم به نقشه ترکیه و در نقشه همسایگان ترکیه را معرفی خواهیم کرد.

مریم اوزرلی برای بازی در سریال حریم سلطان از آلمان به ترکیه مهاجرت کرد و با بازی در این سریال به شهرت زیادی رسید و همین امر باعث شد تا همه او را با نام خرم سلطان بشناسند. او در هر نقشی که پذیرفته، از نقش های جدی گرفته تا نقش های کمدی، توانسته به بهترین نحو هنرنمایی و خودش را در دل هوادارانش جا کند، سونگول اودن بازیگر زن ترک در بسیاری از فیلم های ترکی و سریال های ترکیه ای ایفای نقش کرده است. پدر و مادر برگزار کورل، تانجو کرل و هولیا دارجان هر دو بازیگر بودند.

او همچنین یک خواهر بزرگ تر دارد که سالهای زیادی است در آمریکا زندگی میکند، برگوزار کرل دوران کودکی خود را در اولوس، منطقهای نزدیک بشیکتاش، استانبول گذرانده است. بیرجه آکالای بازیگر زیبای زن ترکیه است او متولد 19 ژوئن سال 1984 در شهر استانبول ترکیه است، در سال 2003 تحصیلات متوسطه را به اتمام رساند و وارد دانشگاه شد و توانست در رشته تئاتر و فیلمنامه نویسی مدرک بگیرد، بیرجه آکالای در سال 2004 در مسابقات دختر شاسته ترکیه شرکت کرد و به عنوان زیباترین دختر کشور ترکیه انتخاب شد و به مسابقات دختر شاسته اروپا راه یافت و توانست در آنجا هم به مقام سوم برسد.

وی پس از اتمام تحصیلاتش در مدرسه و کالج ایلدیز، وارد دانشگاه میمار سینان شده و در رشته تئاتر، تحصیلاتش را ادامه داد. او سپس توانست در رشته تئاتر از دانشگاه یدی تپه در استانبول فارغ التحصیل شود. اینجا قصد ندارم که به صورت طولانی به معرفی استانبول بپردازم زیرا ما در متنی جداگانه به صورت کامل به این موضوع پرداخته ایم و می توانید از طریق لینک استانبول ترکیه اطلاعاتی کامل در رابطه با این شهر به دست بیاورید. گروه های قومی: حدود ۷۵ – ۷۰ درصد جمعیت ترکیه را ترک ها تشکیل می دهند، ۱۸ درصد کردها، و ۱۲ – ۷ درصد دیگر نیز سایر اقلیت¬ها هستند.

او پس از مسابقات دختر شایسته در کشورش بسیار معروف شد و در سال 2004 وارد عرصه هنر و بازیگری هم شد و با بازی در سریال سرنوشت، معروفیت او دو برابر شد و پس از سریال سرنوش در سریال های مختلفی مانند نقش حوا در سریال شمیم عشق و آصلی در سریال عشق سیاه و سفید توانست خوش بدرخشد و معروف تر از قبل شود. تراز تجاری ایران با کشور ترکیه ۷۹۸ میلیون دلار مثبت ارزیابی شده است، اما از لحاظ در نظر گرفتن وزن، کالاهای صادراتی ایران هفت برابر وزن کالاهای وارداتی این کشور از ترکیه بوده است.

ترکیه در سال ۱۹۷۴ بر سر منطقه ی قبرس و برای ممانعت از تسلط یونان بر این منطقه با این کشور وارد جنگ شد، و از آن زمان به عنوان حامی کشور “جمهوری ترک قبرس شمالی” شناخته می شود، کشوری که تنها از سوی ترکیه به رسمیت شناخته می شود. همچنین سد ها یکی از زیباترین سازه های ساخته دست بشر نیز به حساب می روند. پس دیگر نگران نباشید، زیرا با توجه به اینکه پکیج های مختلف تورهای نوروزی ترکیه (تور لحظه آخری ترکیه) با قیمت های گوناگون توسط الفبای سفر ارائه شده اند بنابراین با دست باز تر می توانید بهترین و ارزانترین آن ها را انتخاب نمایید.

این بازیگر برای بازی در یکی از سریال هایش به نام “عشق اجاره ای” جوایز بسیاری را از سوی آکادمی ها و مجلات مختلف ترکیه به دست آورده است. برای آنهایی که بهترین زمان سفر به ترکیه را مترادف با خرید ارزان میدانند، این دو موقع از سال به اضافه مناسبت هایی مثل عید فطر، میتواند بهترین زمان سفر به ترکیه باشد. این سد نیروی بالغ بر ۱ میلیارد و ۳۲۸ میلیون کیلووات بر ساعت را تولید می کند و توسط ۴۰۰.۰۰۰ نفر مصرف می شود. مقدار آبی که در پشت دیوار سد برکه جمع می شود می تواند تا میزان ۴۲۷ میلیون متر مکعب نیز بالا برود.

این سد دارای امکان برای ذخیره بیش از ۵.۷۶۳.۰۰۰ میلیارد مترمکعب آب در پشت دیوارهای خود است. با افتتاح این سد و افزایش میزان آب پشت دیواره های آن، شهر یوسوفعلی و ۳ روستای اطراف آن به زیر آب خواهند رفت برای همین، دولت ترکیه در حال انتقال جمعیت ۲۰ هزار نفره یوسوفعلی به منطقه ای بهتر از لحاظ جغرافیایی و کشاورزی است. شهر در دوره روم و عثمانی گسترش پیدا کرد و به سمت اروپا رفت. پادشاه ایران، که از نفوذ بیش از حد جنید و علاقه مردم نسبت به وی میترسید، اقامت او را در ایران صلاح ندید و وی را تبعید کرد و جنید به عثمانی رفت.

دیدگاهتان را بنویسید