مراقب کودک 9 ماهه پونک

رودخانه ها شریان های اصلی حیات کلیه سازه های آبی محسوب می شوند و حفاظت و بهره برداری بهینه از آنها و همچنین حراست از بستر و حریم آنها از مهم ترین مسئولیت های وزارت نیرو می باشد. رودخانه بشار شاید در تعریف مانند یکی از بیشمار رودخانه های این کشور باشد اما این رودخانه ویژگی هایی دارد که آن را منحصر بفرد می کند.بشار شاهرگ حیاتی است که یاسوج و صدها روستا و آبادی بزرگ و کوچک در کنار آن شکل گرفته است.این رودخانه از تنگ سرخ و تنگ تیزاب در مرز استان فارس شروع شده و پس از گذر از یاسوج و دروهان با پیوستن به رود خرسان به کارون می ریزد.از آنجایی که هسته اصلی و شاکله شهر یاسوج در دو سوی این رودخانه ایجاد شده پس بستر و حریم آن کاملا مشخص و معین است .

منطقه طلائیه در حدود 45 کیلومتری جاده اهواز قرار دارد و تابع بخش هویزه و دهستان بنى صالح است و در منتهی الیه جنوب غربی دشت آزادگان واقع شدهاست و از جنوب و غرب به کشور عراق و از شرق به کوشک و از شمال به سه راهی فتح و چهارراه برزگر میرسد. این محله از از شمال به بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، از جنوب به بزرگراه شهید همت، از شرق به رودخانه پونک (بوستان نهج البلاغه) و از غرب به بزرگراه ستاری منتهی میشود. سد قوسی زاینده رود در 110 کیلومتری غرب اصفهان بر روی رودخانه زاینده رود احداث شده است .

تو این همه راه آمدی تا جواب سوالی را پیدا کنی و من اکنون می گویم که جواب تو همین یک جمله است: اگر می خواهی چون بقیه گرفتار جریان خروشان رودخانه های سر راهت نشوی، دچار فقر و فلاکت نشوی و زندگی سعادتمندی پیدا کنی، باید یک بار برای همیشه به خودت بگویی که از این به بعد پل های زندگی خودم را خودم خواهم ساخت و بلافاصله از جا برخیزی و به طور دایم و مستمر و در هر لحظه در حال ساختن پلی برای قدم گذاشتن روی آن و عبور از رودخانه باشی. این روزها چه کسی میتواند با این آلودگی هوا به شلوغی همیشگی شهر تهران ادعا کند که به یک تفریح به یاد ماندنی و حتی کمپینگ در طبیعت نیازی ندارد!

اما تکلیف امروز برای این است که یاد بگیری در زندگی باید برای عبور از رودخانه های خروشان سر راهت بیشتر مواقع مجبور می شوی خودت پل خودت را بسازی و روی آن قدم بزنی! پسر جوان به سوی شیوانا برگشت و گفت: «این دیگر چه تکلیف مسخره ای است! یکی از شاخصهای مهم در طرح رصد کیفیت زندگی در شهر تهران، احساس تعلق افراد به محله است؛ چراکه هر چه احساس تعلق بالاتر باشد، مدیریت شهری در اجرای برنامههای ارتقای کیفیت زندگی موفقتر خواهد بود، زیرا همراهی و همکاری ساکنان را پشتوانه اقدامات خود دارد که بر اساس این پیمایش میزان علاقه به محله در تمام مناطق ۲۲گانه تهران بالاتر از سطح متوسط است، اما در مناطق ۶، ۳ و ۲ علاقه به محلات در بالاترین سطح است، اما در مناطق ۱۵، ۱۸ و ۱۰ میزان علاقه کم است.

روستای سنج در ارتفاع ۲۸۰۰ متری از سطح دریا درمنطقه ای کوهستانی و شمال غربی کرج ودر منطقه برغان واقع شده وجز توابع شهرستان ساوجبلاغ میباشد.از دو طریق میتوان به این روستا دست یافت:یکی از طریق جاده آتشگاه به روستای برغان رفته وسپس روستای سنج ودیگری از طریق جاده کردان. ازگل در شمال شرقی تهران واقع است که به دلیل مجاورت با رشته کوه البرز دارای آب و هوای مناسبی است اما زمستان سردی را نسبت به سایر نقاط پایتخت دارد.

راهي سرخس شد و عدة زيادي از سالرها را اسير كرده به مشهد آورد. به آخر شد و ماند زو جایگاه.فردوسی.  اگر بیند که روده فرا گرفت یا کسی به وی داد و بخورد، دلیل که از خویشان خیر و منفعت یابد و باشد که ایشان از وی شرف و سعادت یابند. بودهاست. پس از جنگ در این مکان مقری جهت جستجوی پیکر مطهر شهدا دایر شد و در مکانی که تعداد زیادی از شهدا کشف شد، حسینیهای بنا شد که عنوان حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) بر تارک آن میدرخشد و در مرکز آن یک ضریح چوبی وجود دارد که ۵ شهید گمنام در آن به خاک سپرده شدهاند.

بدين منظور بعد از مشخص كردن رودهاي اصلي و فرعي موجود در دشت، اقدام به نمونه گيري آب در طول مسير رودخانه جاجرود گرديد و رابطه EC با طول مسير رودخانه مشخص شد. شما در این مسیر تقریبا سه ساعته از دل کوه، درختان گیلاس و آلبالو و رودخانه شکراب عبور میکنید و سرانجام به آبشار شکراب میرسید. آبشار سه کاسه جهان جان در ادامه مسیر خود به سد بافت میریزد. هم چنین نتایج حاصل از تحلیل ضریب خمیدگی نشان می دهد که رودخانه اترک در هر 3 بازه زمانی در کلاس رودخانه پیچانرودی قرار داشته و کاهش آن در سال 1999 نسبت به سالهای 1994 و 2013، بیانگر تغییر در مورفولوژی رودخانه بوده که این تغییرات ناشی از عوامل هیدرولوژیکی، زمین شناسی، هیدرولیکی و انسانی در محدوده می باشد.

مصرف تقریبی آب در شرکت فولاد مبارکه (شامل سبا هم هست) مقدار 7/36 میلیون متر مکعب است که 5/16 م.م.م آن از آب پساب تصفیهخانههای شهرهای اطراف تأمین میشود و حدود 200م.م.م آب خام که در شرایط خشکی زایندهرود عمدتا از آب چاه تأمین میشود و برای آب شُرب هم از آبفا آب میگرفتهاند که جزء همان آب شرب است. بعضی با همکاری یکدیگر با چوب های درختان اطراف رودخانه کلک کوچکی درست کردند و خود را به جریان آب رودخانه سپردند تا از آن سوی رودخانه سر در آورند. اینان گروهى از مسیحیان هستند که به یوحنا اعتقاد دارند و عیسى را جانشین او مى دانند اما آنچه «طلائیه» و هورهاى اطراف آن را معروف و زبانزد کرده است، نه اقوام و نه موقعیت جغرافیایى آن، بلکه جنگ هایى است که در دهه ۶۰ در آن اتفاق افتاد.

او می افزاید این موضوع از جمله رسوم زودگذر است افراد در مورد آن ادعاهای زیادی دارند که شما از آنها آگاهید. نتایج حاصل از کار میدانی در این زمینه نشان میدهند این خرافات نزد افراد عمومیت دارد و شدت و ضعف آن متفاوت است. مرز ایران در محدوده طلائیه به صورت یک زاویه قائمهاست که به آن «دال طلائیه» گفته میشود.طلائیه داراى قدمت چندانى نیست. به گزارش ایرنا، فیلمهای سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن قدمگاه، آسمان خراش، آخرین روز سال، شاهزاده روم، خانه دلفین، زندانی ها، گوشی قرمز، هرگز دروغ نگو، پیله و پروانه، رژیم طلایی، کریستوفر رابین، فلورا و سنجاب شگفت انگیز، روباه شگفت انگیز، گرین لند، لیلی با من است، آخر بازی، میراث استاد ایپ، گروه وینز بر فراز اورست، تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد، آشوب متحرک، لبه پرتگاه، بالا رو نگاه نکن، با ۱۰۰ تماس بگیر، شرلوک هولمز در فرار بزرگ، چهار بچه و نصفی، کرامبل و سند معدن طلا، خانم راننده، مزرعه باکلی، مردی از رودخانه برفی، روز هشتم، یک تکه نان، هپی خواهد گریخت، آپارتمان شماره ۱۳، دروغگو دروغگو، آهسته آهسته، دایه مکفی، زندانی ها، معجون زمان ۲، بامبل بی، آقای تشویق، خانه خراب کن ۲، ۲۳ نفر، غریبه ها در شهر، بالن، سلسله جنگجویان، گرو، شهر موش ها، من و اسب آبی، آوای وحش، جاده یخی، مدرسه خرگوشها ـ نگهبانان تخم مرغ طلایی، شاهزاده روم، قطار دایناسور ـ جزیره ماجراجویی، ماهی فضانورد، ریون ناقلای کوچولو ـ معمای گنج، گل، رویای آبنباتی، بنیامین، سفرهای گالیور، سین نهم، گلابو سیتابو، دندان طلا، متولد سی ام اسفند، چای سرد، بهشت موازی، گره گشا، کوچه پشت کلانتری، ایلماه، زندانی ها، آقای هفت رنگ و پاستاریونی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه و یک شنبه ۲۵ تا ۲۹ اسفند ماه از شبکههای سیما روی آنتن میرود.

پسر جوان مات و مبهوت به شاگردان شیوانا خیره ماند و دید که هر کدام از آنها برای رفتن به آن سوی رودخانه یک روش را انتخاب کردند. و برادر خود آقای ( حیدر زمانی ) این نهر بزرگ و مهم را احداث کردند. روز بعد شیوانا پسر جوان را از خواب بیدار کرد و همراه چند تن از شاگردانش به سوی رودخانه ای بزرگ در چند فرسنگی دهکده به راه افتاد. طلائیه یکی از محورهای مهم عملیاتهای خیبر و بدر و کلید حفظ جزایرمجنون در طول جنگ بود چراکه تصرف طلائیه به معنی تثبیت پیشروی ایران در هور بود.

یکی از محورهای اصلی حملهٔ عراق در روزهای اولجنگ (۳۱/۶/۵۹) محور نشوه، طلائیه، کوشک ،اهواز بود، ارتش عراق برای پیشروی به سوی حمیدیه و اهواز، از این معبر نظامی وارد خاک ایران شد و پس از شکست مقاومت نیروهای اندک خود به سوی جاده اهواز ـ خرمشهر و جفیر وکرخه کور پیشروی کرد. فرزدان در اوستا نام دریاچه ای است که گشتاسب شاه در کنار آن از ایزدبانو آناهیتا خواستار پیروزی بر هماوردانش می شود و در بهمن یشت آمده که هوشیدر، نخستین موعود مزداپرستان در کنار دریاچه فرزدان زاده خواهد شد. نام هرازدان از نام فارسی میانه فَرَزدان گرفته شده است.

دولت ایران در توسعهی زیرساختهای آب فعال بوده، حتی از بسیاری جهات بسیار پرکار بوده است. شاید بتوان در این مناطق گروهى از «صائبین مندایى» را یافت که به گفته مورخان محل زندگى و امرار معاش خود را دهانه رودخانه کرخه و هورهاى بین ایران و عراق انتخاب کرده اند. از ابتدای اتوبان شهید بابایی تا لواسان سراسر مناطق باارزش، املاک گرانقیمت ویلایی و مسکونی است که دارای جدیدترین امکانات زندگی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید