زیباترین و مهمترین رودهای ایران

در مجموعه سرزمین موج های خروشان مشهد پذیرش آقایان و بانوان به صورت همزمان در دو پارک مجزا انجام می پذیرد. پارک آبی آقایان ظرفیت پذیرش بیش از 11000 نفر را به صورت همزمان دارد و ظرفیت پذیرش پارک آبی بانوان بیش از 7000 نفر است. قسمت آقایان علاوه بر امکاناتی که در قسمت بانوان ذکر شد شامل استخر مخصوص تفریح و آموزش غواصی با نمای طبيعی، استخر موج، سرسره چاله فضايی، سرسره سرعتی و آهسته، سرسره پيچ و دوقلو به ارتفاع ۱۸ متر، سرسره سقوط آزاد به ارتفاع ۲۰ متر، رودخانه خروشان و چشمه جوشان آب نیز می شود.

استخر استاندارد جهت برگزاری مسابقات شنا، استخر موج، سرسره سقوط آزاد با ارتفاع 20متری، سرسره چاله فضایی، سرسره سرعتی و پیچشی، رودخانه خروشان، سرسره های مخصوص کودکان، چشمه های جوشان و استخر مخصوص غواصی با نمایی طبیعی از دل دریا. مجموعه موج های خروشان مشهد که نشان ملی استاندارد ایران را داراست، در زمینی با مساحت ۶۰۰۰۰ متر مربع و با ارتفاع سقف ۴۰ متری، انواع بازیهای آبی جذاب و هیجانانگیزی نظیر ۶۳ سرسره مدرن با نقشههایی بهروز را ارائه میدهد و روزی به یاد ماندنی برایتان به ارمغان میآورد.

در کل دو سرسره و یک سرسره ی U شکل در بخش بانوان قرار دارد. این پارک انواع سرسره ها و تفریحات آبی مانند سرسره دوقلو، چاله فضایی، استخر موج، سرسره آهسته، رودخانه به همراه دو تونل سنگی، سرسره پیچ و … از نظر «فریزر»، تفاوت جادو و علم تنها در مقدمات خیالی و وهمی جادو است.(الیاده، 1375: 1، 113) جادو نوعی علم برای تسخیر طبیعت- مانند علم امروز تلقی میشود. علاوه بر امکانات و تفریحات متنوع این مجموعه، از نقاط قوت آن میتوان به قرارگیری این پارک آبی در مرکز تفریحی و گردشگری شاندیز اشاره کرد که همواره از این منطقه به عنوان یکی از بهترین و اصلیترین جاذبههای گردشکری مشهد یاد میشود.

از پارک آبی ایرانیان به عنوان یکی از استانداردترین پارک های آبی مشهد یاد شده است. هزینه بلیت پارک آبی ایرانیان بین ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان متغیر است که با بهرهگیری از تخفیفهای همیشگی آن میتوانید با قیمتی پایینتر، بلیط تهیه کرده و در کنار خانواده و دوستانتان روزی شاد و دلپذیر را سپری کنید. قیمت بلیتهای سرزمین موج های خروشان مشهد در فصول مختلف تغییر میکند و بهای بلیت تمام وقت مجموعه، بین ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان متغیر است که با استفاده از تخفیفهای همیشگی سایت مجموعه در فصل زمستان میتوانید با قیمتی برابر با ۲۰ هزار تومان از امکانات پارک آبی بهرهمند شوید.

از نظر قیمت بلیت، پارک آبی ایرانیان پایینترین نرخ و پارک ساحلی آفتاب بالاترین قیمت را داراست. درحال حاضر قیمت بلیط تمام وقت سانس 9 صبح تا 23 شب با تخفیف ویژه اینترنتی 42500 تومان می باشد و هزینه بلیط نیمه وقت سانس 17 عصر تا 23 شب با تخفیف ویژه اینترنتی 34000 تومان می باشد. نحوه خرید بلیط سرزمین موج های آبی مشهد : برای خرید بلیط سرزمین موج های آبی هم می توانید حضوری از باجه خرید بلیط مجموعه بلیط تهیه نمایید و همچنین می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان از طریق وب سایت رسمی سرزمین موج های آبی مشهد به صورت اینترنتی بلیط تهیه نمایید و از تخفیف بهره مند شوید.

هر چند هم آب معدنی و هم آب از نظر سلامت دارای اطمینان هستند، ولی این آب دارای مواد اضافه ای است که در آب معدنی این گونه نیست و آب طبیعی میباشد. «آیرونیِ آیرونیستی که آگاهانه آیرونیک است، این نوع را معمولاً آیرونی کلامی مینامند، امّا چون آیرونیست میتواند از وسایل دیگری به جز کلام هم استفاده کند، بهتر است نام آن را آیرونی رفتاری بگذاریم. شگفتیهای موج های خروشان مشهد تمامی ندارد؛ طولانیترین و مرتفعترین زیپ لاین سرپوشیده در جهان (به گفته مسئولین مجموعه) متعلق به این مجموعه است که لذت پرواز بر فراز موجهای خروشان را برایتان به تجربهای بینظیر بدل میکند؛ لیزرتگ مهیج این مجموعه به طول بیش از ۹۸۳ متر با انواع اسلحهها، بمبها، نارنجک و بیسیم، گویی شما را وسط یک جنگ تمام عیار قرار میدهد و لذت تفریح و بازی در کنار دوستانتان را دوچندان میکند، سونای خشک و بخار، سالن فیش اسپا، سالن مجهز ایروبیک، سالن ماساژ و مهدکودک، بخش دیگری از شگفتیهای این مجموعه محسوب میشوند.

بهای بلیت این پارک آبی در دو سانس نیم وقت و تمام وقت با احتساب تخفیف، بین ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان است که برای استفاده از سرسرهها هزینهی دیگری دریافت نخواهد شد. ساعت کاری: روزهای فرد از ساعت دو بعد از ظهر تا ۹ شب، پنجشنبه و جمعه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۹ شب سانس آقایان. وجود بیش از 30 سرسره، طولانی ترین رودخانه موج ایران، سرسره سقوط آزاد 23 متری، دریاچه متلاطم، زیپ لاین، بازی لیزر تگ، بازی فیش اسپا، ترامپولین، غارنمک، استخر، سونای بخار و خشک، پارک ویژه کودکان و سالن ویژه ماساژ آقایان.

همچنین بزرگترین سرسره ها در این بخش قرار دارد. سه بخش اصلی در پارک ساحلی آفتاب دارای امکانات ویژه ای به جز سرسره ها و استخر ها دارند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. امکانات و تفریحات قسمت بانوان شامل سرسره های مهیج، استخر، سونای خشک و بخار، رودخانه موج، دریاچه متلاطم، زیپ لاین، سالن بازی فیش اسپا، سالن ایروبیک، سالن ماساژ، غار نمک، ترامپولین، فستفود، کافیشاپ، جویسشاپ و پارک کودک می شود.

امکاناتی نظیر آروماتراپی،کلاسهای بدنسازی و ایروبیک، ماساژ، سالنهای یوگا، سونای ماسه برای التیام بخشیدن به دردهای عضلانی و مفصلی و در نهایت استخر نمک اسپوتا با خاصیت لایهبرداری پوست، بخشی از خدمات درمانی این مجموعه محسوب میشوند. همانطور که ذکر شد یکی از سه مجموعه پارک ساحلی آفتاب به بخش VIP اختصاص دارد که این مجموعه امکاناتی نظیر استخر، سونا بخار و خشك، جكوزي، سالن بدنسازي، چاي خانه سنتي، استخر نمك دريايي، غار نمک و حمام سنتي ارائه میدهد که این خدمات در جهت سلامت و شادابی جسم شما نقش بسزایی ایفا میکنند. چهار سرسره سقوط آزاد با ارتفاع ۲۴ متر، طولانیترین رودخانه موج در میان پارکهای آبی ایران، بزرگترین دریاچه متلاطم در خاورمیانه، غار نمک، ترامپولین، پارک مخصوص کودکان و استخر، بخشی از امکانات و تفریحات این مجموعه به شمار میرود.

استخری به طول 25 متر مجهز به سیستم گندزدایی، سرسره پیچ و تونلی، سرسره U، سونای خشک مجهز به نور درمانی و رایحه درمانی و جکوزی، حمام اسپوتا، حمام آفتاب، سالن بدنسازی و ایروبیک و محوطه ویژه نگهداری کودکان، سالن یوگا. جريان آب سطحي در رودخانه هاي مناطق خشک در يک دوره زماني کوتاه اتفاق مي افتد و به شدت متغير است. وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح جامع کاهش آلودگی آب رودخانه کارون، نقش بسزایی در کاهش آلودگی اخیر رودخانه خواهد داشت. وی افزود: با این حال علیرغم کاهش شدید منابع و ذخایر آبی در مخازن سدها و رودخانهها، ضمن انجام هماهنگیهای لازم با ارگانهای ذیربط، حدود یک ماه زودتر از سالهای قبل و در ۳۰ فروردین ماه عملیات رهاسازی آب از مخزن شورابیل به رودخانه بالیخلوچای و برقراری جریان آب انجام گرفته است.

اگر محل اقامتتان در نزدیکی حرم امام رضا (ع) قرار دارد، لازم است بدانید سرزمین موج های آبی با ۱۵ کیلومتر در نزدیکترین و سرزمین موج های خروشان مشهد با ۳۰ کیلومتر در دورترین نقطه از شما قرار گرفتهاست. خودرو شخصی، اگر از سمت حرم مطهر امام رضا می خواهید به وسیله خودروی شخصی به سوی سرزمین موج های آبی مشهد بروید، لازم است بدانید که از حرم مطهر تا سرزمین موج های آبی حدود 20 کیلومتر فاصله دارد. مترو، گردشگران برای حضور در مجموعه پارک آبی ایرانیان می توانند با استفاده از مترو و با پیاده شدن در ایستگاه پارک ملت و مراجعه به ابتدای بلوار امامت به وسیله وسایل نقلیه عمومی خود را به بلوار حجاب برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید