رودخانه های اطراف تهران ؛ تفرجگاه های سرسبز پایتخت – کجارو

با اینکه ساختار اولیه این پل از سنگ بوده و ۵ دهنه داشته است اما چندین بار مورد بازسازی و تعریض قرار گرفته است و به دلیل ارزش تاریخی در فهرست آثار باستانی و تاریخی فرانسه ثبت شده است. پاکستان ازجمله کشورهای این منطقه است که آبهای مشترک خود با هند در رودخانه سند را به امنیت ملی خود پیونده داده و این، موجب امنیتیسازی این آبها شده است. این رودخانه که در ایالت اوتاراندچاند (Uttarakhand) هند قرار دارد جزء مقدسترین رودخانه هندوها به شمار میرود و از شمال هندوستان آغاز و با رسیدن به بنگلادش به خلیج بنگال میریزد.سرچشمههای رودخانه گنگ از ارتفاعات کوههای هیمالیا آغاز میشود، جایی که جریان رودخانهی بهاگیراتی (Bhagirathi) از یخچالهای طبیعی اوتاراندچاند خارج میشود، به این مکان (Gaumukh) میگویند که به معنای دهان گاو است.

هندوها با حدود 5 / 1 میلیون تن جمعیت، در پاكستان نقش چندانی ندارند. علاوه بر اين ميتوان در چگونگي تنظيم و بيان مطالب بدقت نظر كرد و با روش بررسي عهد نامه هاي بين المللي ، دسته بندي و نتيجه گيري از آنها و سرانجام استخراج قواعد در حقوق بين الملل قراردادي ، آشنا شد . این نوشتار در نظر دارد تا با استفاده از نظریه امنیتیسازی، به بررسی اقدامات و فعالیتهای پاکستان در راستای تهدید قلمدادکردن فعالیتهای آبی هند و امنیتیسازی آبهای مشترک با این کشور در رودخانه سند بپردازد.

هم چنین کوههایی با ارتفاع بیش ار هفت هزار متر، نظر بسیاری از مشتاقان کوهنوردی را به پاکستان جلب کرده است. یافته های مقاله نشان میدهد که کنشگران پاکستان با استفاده از ساختارهای زبانی از جمله قالببندی و کاربرد استعاره، به امنیتی سازی آبهای رودخانهای مشترک خود با هند پرداخته اند. با آنكه كمتر از 27٪ زمینهای این كشور قابل كشت است، اما بخش كشاورزی عمدهترین بخش اقتصادی پاكستان را تشكیل میدهد. مخصوصاً در ابتدای بهار که رودخانه پرآب است، هر پنجشنبه و جمعه، خانوادهها برای پیکنیک به سراغ جاجرود میآیند. پاکستان در منطقه معتدل قرار داشته و هر چهار فصل را دارد.

سقوط اتوبوس به رودخانه در شمال پاکستان جان 23 نفر را گرفت. به گزارش ایرنا، سقوط یک دستگاه اتوبوس پر از مسافر به رودخانه پر آب ‘نیلُم’ درمناطق کوهستانی کشمیر پاکستان در روز شنبه، موجب جان باختن دست کم 23 نفر و مجروح شدن تعدادی دیگر شد. یک صنعت رو به رشد در پاکستان توجه به صنعت گردشگری است. در كراچی و لاهور كارخانۀ ذوب آهن و لولهسازی وجود دارد و میتوان گفت كه صنایع و كارخانههای مهم در ایالتهای پنجاب و سند قرار دارند و ایالتهای بلوچستان و سرحدی شمال غربی از لحاظ صنعت كمتر توسعه یافتهاند («شهرها»، همانجا؛ نظیف كار، 1 / 66؛ فرزین نیا، 79-81؛ انكارتا).

این كشور دارای 775‘8كمـ راه آهن است كه نقاط مختلف آن را به یكدیگر متصل میكند؛ مهمترین آنها مسیر كراچی به لندی كوتل در شمال این كشور در مرز افغانستان است. امروزه نیز در پاكستان اصلیترین و ارزانترین وسیلۀ حمل و نقل راه آهن است. رفتینگ در رودخانه کرج بیشتر در فصل بهار انجام میشود زیرا در این فصل رود هنوز پرآب است و لذت قایق سواری در آن بیشتر. فیلم سینمایی آقای تشویق به کارگردانی دیتو مونتیِل، جمعه ۲۷ اسفند ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش میشود.

پارسیان بازماندگان ایرانیان زردشتی هستند كه از ایران به شبه قاره مهاجرت كردهاند. شیعیان بیشتر دوازده امامی، و درصد اندكی پیرو دو فرقۀ اسماعیلیۀ آقاخانی (نزاری) و بوهره (داوودی) هستند؛ 3٪ دیگر جمعیت پاكستان را هندوها، مسیحیان و پارسیان تشكیل میدهند. از یک درصد آب باقی مانده نیز بخش زیادی در اعماق زمین بوده که استخراج آن مشکل و از دسترس انسان به دور است. نتايج بدست آمده مشخص نمود كه از لحاظ فاكتورهاي فيزيك خاك، پده با درصد رس عمق پائين تر از 60 سانتي متر رابطه مثبت و با درصد شن رابطه منفي داشته است.

پاكستان را از لحاظ جغرافیایی میتوان به 3 منطقۀ مشخص تقسیم كرد: 1. سرزمینهای مرتفع شمالی؛ 2. جلگههای رود سند (ایندوس)، كه خود به دو بخش سند و پنجاب تقسیم میشود؛ 3. فلات بلوچستان (همو، 1 / 16). در نواحی شمالی و نیز در مرزهای غربی این كشور با افغانستان سلسله جبال هندوكش قرار گرفته است كه نیمی از آن به طور متوسط بیش از 500‘4 متر ارتفاع دارد و دارای 50 قله با بیش از 700‘6متر ارتفاع است. مصطفوی می گوید: ماکو شهری کوچک که در یک دره واقع شده و یک رودخانه آن را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می کند.

بیشترین بارش در فصل موسمی و در هر دو فصل زمستان و تابستان وجود دارد. وی از مردم محلی کمک گرفت و به هر زحمتی بود تور را با کمک مردم و بوسیله تراکتور از آب بیرون کشید اما متوجه شد به جای ماهی یک حیوان عجیب به شکل گورکن، یا مورچه خوار در تور به دام افتاده است. 609‘1كمـ از این رودخانه در پاكستان جریان دارد. در وسط شهر یاسوج رودخانهای خروشان بشار از شمال شهرستان بویراحمد و از کوههاى اردکان و ممسنى در استان فارس سرچشمه مىگیرد و پس از عبور از شمال شرقى منطقه و پس از ورود به رودخانه خرسان، در پوزهٔ شمالى دنا، از شمال مناطق بویر احمد سفلى و طیبى گذشته، با نام بارز به رود کارون مىپیوندد و به سوى خلیج فارس سرازیر مىشود.

اگر می خواهید درباره زاینده رود، اسامی دیگر زایندهرود ، علت نامگذاری، سرچشمه اصلي رودخانه زاينده رود و … در غرب، رودخانه اروندرود قرار دارد و با عراق مشترک است و در سمت شرق هم هیرمند و هریرود قرار دارد که با افغانستان مشترک است. تامین کننده سنگ رودخانه در پاکستان 5 دسامبر , این شهرستان نیز384 کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان را دارا می باشد , آثار کشف شده و شواهد تاریخی ، تپه ها و محوطه های باستانی و سنگ نگاره های به. دره ی هونزا از بهترین مناطق طبیعی پاکستان است که درونش دیدنی های بسیاری را جای داده است ، از جمله ی مکان های دیدنی این ناحیه می توان به کمپ راکاپوشی ( Rakaposhi )، کمپ دیران ( Diran )، یخچال طبیعی هوپر ( Hoper Glacier )، راه خونجراب ( Khunjrab Pass )، دریاچه ی عطاآباد ( Atta Abad ) و دره ی ناگار اشاره کرد.

از دیگر فضاهای تفریحی نزدیک به محله پونک می توان به شهربازی سر پوشیده مرکز خرید تیراژه اشاره کرد. کلید سازی شبانه روزی پونک در تمام نقاط این محله آماده اعزام قفل ساز و کلید ساز با تجهیزات پیشرفته و کاملا حرفه ای می باشد تا در سریعترین زمان ممکن و با بهترین قیمت برای جلب رضایت شما عزیزان در محله پونک و مناطق اطراف پونک آماده ارائه خدمات می باشد. مقبرهٔ امامزادههای عینعلی (ع) و زینعلی (ع) در پونک از قدمت طولانی محله حکایت میکند. طول جادهها در 1374ش / 1995م، 304‘205 كمـ تخمین زده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید