راهنمای سفر به دریاچه فراخین

این منطقه در طول اعصار یکی از مهمترین نواحی در غرب ایران به حساب میآید و جمع شدن چندین جاذبه در یک جا، ریجاب و منطقه را به مکانی استثنایی و ارزشمند بدل کرده است. دریبر پس از ریزش از چندین ارتفاع کوتاه و بلند به رودخانه پاوهرود و سپس به رودخانه سیروان میپیوندد. که میتوان از محلیها با قیمت مناسب تهیه کرد. از دیگر خطرات رودخانه کردان می توان به عدم داشتن سد روی این رودخانه اشاره کرد. رئیس جمهور ایران قبلا گفته بود ایران نمیتواند در برابر ساخت سد کمال خان بیتفاوت بماند. به عبارت دیگر میزان داراییهای انسانی قبل و بعد از احداث سد داریان متفاوت است.

از دیگر جاذبههای مسیر جاده فیروزکوه که در ۴۰ کیلومتری جنوب آن و ۱۲۰ کیلومتری تهران واقع شده روستای زریندشت است. رود کردان در مسیر حرکت خود از حدود 30 شهر و روستا عبور کرده و زمین و باغ هایی که در مسیرش وجود دارد را سیرآب و خاک آن ها را حاصلخیز کرده و در نهایت نیز به رودخانه شور پیوسته و به سمت مقصد نهایت خود که رودخانه شور است، می رسد. سازمان حفاظت خاک آمریکا (1972)، تمام خاک­ها را از نظر توان ایجاد رواناب به چهار گروهD -C-B-A تقسیم نموده است.

از نظر الیاده، رمزپردازی مار گرایشهای عدیدهای دارد که ذهن انسان را مغشوش میکند، اما همه رمزها به جانب یک تصور مرکزی میگرایند و آن این است که مار بیمرگ است؛ چون تجدید حیات میکند؛ بنابراین، مار از نیروها و قوای ماه است و بدین اعتبار، مار بخشنده باروری،دانایی (غیبآموزی) و حتی جاودانگی است. همچنین نحوه درست مدیریت زمانبندی و هزینه ها را شرح می دهیم . در آمريكاي شمالي مسايل مربوط به درياچه هاي بزرگ و شبكه درياچه اي و رودخانه اي حد فاصل ميان و آمريكا و كانادا به موجب عهد نامه پاريس ( مورخ 3 سپتامبر 1783 ) منعقد بين آمريكا و انگليس حد و فصل شد .عهدنامه مذكور مرز كانادا و آمريكا را منطبق با خط منصف رودخانه ها ودرياچه ها از رودخانه سن لوران تا درياچه جنگلها دانست اما به هنگام ترسيم خط دقيق و تحديد حدود مرزها وجود جزاير متعدد و معابر ميان تخته سنگهاي درياچه ها و رودخانه هاي مورد بحث مسايل و مشكلات متعددي را پيش آورد به موجب عهد نامه (( گان )) ( مورخ 24 سپتامبر 1814 ) دو دولت تصميم گرفتند كه امر تعيين مرزهاي دريايي خود را به دو كمسيون مختلط محول نمايند .

باستانشناسان قدمت این بنا را به دوره ساسانی نسبت دادهاند. قدمت این اثر به قرن ۱۶ میلادی میرسد. برای استراحت و اقامت در این شهر هم میتوانید به اقامتگاههای اصلی یانجین یعنی هتلهای هونگدا، هوآیااو و قرن جدید (New Century) مراجعه کنید. این منطقه که با عنوان قلعه یزدگرد در ادبیات باستانشناسی شناخته میشود، دارای وسعت تقریبی حدود ۴۰ کیلومتر مربع و شامل چند محوطه در کنار هم است. بهترین زمان برای سفر کردن به یانجین بهار، تابستان و پاییز است. تابش خورشید: برای بلوغ و رسیدن گیاه نیاز به آفتاب داریم.

همه آدما نیاز دارن که یه روز تنهایی خودشون رو به خوردن یه چای و روشن کردن یه آتیش کوچوله کنار یه رودخونه توی طبیعتی بکر دعوت کنن. کردان حدود 65 کیلومتر بوده و برای رسیدن به از تهران به کردان مدت زمانی حدود 70 دقیقه نیاز دارید. رودخانه کردان از شهرستان ساوجبلاغ و همچنین نظرآباد عبور کرده و در حوالی روستایی به نام نجم آباد، به رودخانه شور می پیوندد و در انتهای مسیر خود به دریاچه نمک استان قم که مقصد نهایی آن است می رسد.

این قلعه طی دهههای اخیر تخریب شده و مصالح آن در سایر بناهای روستا مورد استفاده قرار گرفته است. وسط روستای ریجاب قدیم (ریجاب بالا) مسجدی مستطیل شکل که از قلوه سنگ و ملاط ساخته شده، قرار گرفته است؛ مسجد عبدالله بن عمر علی الظاهر از بناهای قبل از اسلام بوده، که پس از ظهور اسلام در ایران به مسجد تبدیل و از نخستین مساجد ساخته شده در ایران به حساب میآیدیدآیدآال. مجموعه بناهای یادمانی قلعه یزدگرد در ۱۵ کیلومتری سهراهی ریجاب به سر پل ذهاب قرار دارد.

محله محمودیه در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. باشگاه خبرنگاران جوان – سید حسن مرتضوی گفت: با رایزنیهای ایران با افغانستان در سفر امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان به تهران و ادامه این مذاکرات با مقامات حکومت سرپرست در افغانستان، رهبران طالبان دستور بازگشایی دریچههای بند کمالخان را صادر و حدود دو ساعت پیش آب به سمت مرزهای جمهوری اسلامی ایران رها شد. این حوضه که در شمال “هامون سیستان” قرار دارد، آب خود را از رودخانههای مشاکل، سیمش و روتاک دریافت میکند. تمام این مسیر مسافتی در حدود 49 کیلومتر میباشد که فاصله تهران تا روستای برگ جهان است.

سطوح داخلی و خارجی این بنا به وسیله ملاط گچاندود شده است. از نظر معماری، این بنا به صورت فضای مربع شکل کوچکی است و بر روی آن گنبدی مخروطی شکل قرار گرفته است. محوطه باستانی تیری به شماره ۷۹۳۰ در سال ۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی ثبت شده است.شهر ‘تیری’ یکی از شهرهای مهم دوران میسانیان مربوط به حدود ۳۷۲ سال قبل از میلاد مسیح است. در اين ميان نبود آمار کامل و طولاني آبدهي در برخي از رودخانه هاي ايران برنامه ريزي منابع آب را با مشکل روبه رو کرده است.

باید بدانید که محصولات عمده ریجاب را میوه، غلات، حبوبات، توتون، لبنیات، انجیر و انار تشکیل میدهند، همچنین گردوی این منطقه بسیار معروف است. بیشتر درههای جنگلی ریجاب در امتداد رودخانه الوند کشیده شدهاند و پیرامون آن را انبوهی از جنگلهای گیاهی متنوع فرا گرفته است. کوه های ستبر و استوار این ناحیه روحیه مردمان کرد را یادآور میشود. با وجود شباهت های بسیار و مشترکات فراوان، مهم ترین تفاوت این دو روایت از داستان همانا تخیل مرگ یا بهتر بگوییم ترس از مرگ می باشد. ویلاهای استخردار کردان به دو دسته تقسیم می شوند که با توجه به فصل سفر می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

چنین خویشاوندی اگر برهمن باشد، در هنگام انجام این عمل باید رشته یا طناب ویژه ی برهمنی را بر دوش راست خود حمایل کند. این مسجد اگر از مسجد «تاریخانه» دامغان که قدیمیترین مسجد ایران است، قدیمیتر نباشد بعید نیست مقارن با بنای آن ساخته شده باشد. مجموعه قابل توجهی از آثار هنرمندان برجسته­ای چون «لئوناردو داوینچی»، «رافائل» و «یوجین دلکرویکس» به سختی در اینجا گردآوری شده است. سبک این گچبریها با نقشهای برجسته از تصویر انسان و حیوان و برخی نقوش تزئینی به آثار دوره سلوکی و اشکانیان نزدیک است. همانطور که گفته شد، رود کردان از ارتفاعات قله های کهار که از روستای کلوان است سرچشمه گرفته و به قسمت غربی آن می رسد.

شاعر در کاربرد موسیقی، واژه­گزینی، نحو و معنا، همواره هنجارگریز بوده است. پیشتر، مشایخ در اوایل حکومت صفویان زندگی میکردند و در نوار مرزی ایران و عثمانی به ترویج مذهب اهل حق اشتغال داشتند. در این کشور سرود خوانی در وضعیت خوبی قرار دارد و رایجترین گونههای موسیقی مذهب ارمنی است. قطعاتی از این گچ بریهای ظریف به علت ریزش طبقه فوقانی ساختمان در میان آوار و خاک باقی مانده است.

در ابتدایی که به این رودخانه می رسید محلی به نام هرجاب وجود دارد که در آغاز جای دیدنی قابل وصفی ندارد. پل باغشاه: اين پل در محل مزرعه باغشاه صفي آباد احداث گرديده است يا ورگون ساخته شده و ۱۴۰ متر طول دارد. نام رودخانهای است در شمال غربی ایران واقع در استان کردستان. به تازگی باستانشناسان در نزدیکی روستای بانزرده در محلی که به «گچ گنبد» معروف است بقایایی یافتهاند. واژه ریجاب عربی شده واژه «ریژاو» است که در زبان کردی محل ریزش آب و آبشار معنا میدهد، چرا که از لابهلای کوههای این منطقه، چشمههای بسیار زیبایی جریان دارد که موجب پرآبی ریجاب شده است.

این رودخانه از ارتفاعات سیاه دانه واقع در کوههای دالاهو سرچشمه میگیرد و پس از طی مسیر پرپیچ و خم باغهای گردو، وارد شهرهای مرزی سرپل ذهاب و قصرشیرین و سپس وارد کشور همسایه، عراق میشود. رودخانه کردان از کدام رودخانه ها سرچشمه می گیرد؟ 1-رودخانه زاینده رود که از ارتفاعات زردکوه بختیاری و تونل های کوهرنگ سرچشمه می گیرد. این رودخانه از فلات اوباتو و شمال کوه «چهلچشمه» سرچشمه گرفته و از جنوب به شمال، به موازات حاشیه شرقی رودخانه زرینهرود جاری است.

دیدگاهتان را بنویسید