دیدنیها، مسیرهای دسترسی، عکسها

با وجود شباهت هاي بسيار و مشترکات فراوان، مهم ترين تفاوت اين دو روايت از داستان همانا تخيل مرگ يا بهتر بگوييم ترس از مرگ مي باشد. سمنان یکی از استانهای گرموکویری است و اگر کسی با طبیعت آن آشنایی نداشته باشد محال است بتواند تصور کند یکی از زیباترین جنگلهای ایران، به نام ابر، در این منطقه قرار دارد. برای بازدید کردن از رودخانه بالخلی در هر فصل و زمانی می توانید به آن جا بروید و از طبیعت زیبای اطراف لذت ببرید.

رودخانه بالخلی در نزدیکی شهرستان نیر و استان اردبیل واقع شده است که تمامی افراد می توانند با تهیه کردن بلیط اتوبوس نیر، به بازدید از این دریاچه زیبا و بقیه مکان های گردشگری استان نیر بروند. همچنین می توانید در هنگام بازدید از رودخانه ماهی هم بگیرید و با کباب کردن آن ها در کنار دریاچه لذت یک سفر آرامش بخش را ببرید. در قسمتی از این پارک در بلوار ناهارخوران، ناحیهای به نام پارادایز وجود دارد که امکانات ویژهای برای بازدید کنندگان فراهم کرده است.

حجم آبی که در هر سال به وسیله گردش آب در طبیعت فراهم می شود ، در حدود ۴۰۰۰۰ کیلومتر مکعب است. این رودها برای ماهیگیری، پیک نیک در طبیعت و طبیعتگردی مناسب هستند. برای اقامت در شهرهای شمالی ایران می توانید اجاره ویلا در شمال با اتاقک را امتحان کنید. یک کارشناس ارشد هیدروژئومرفولوژی خراسان شمالی هم رهاسازی فاضلاب انسانی و صنعتی را از دغدغه ها برای این منبع آبی مهم استان عنوان کرد و در این باره گفت: رهاسازی فاضلاب های صنعتی و خانگی به داخل رودخانه از یک سو و ورود سموم و کودهای شیمیایی اراضی حاشیه به داخل رودخانه اترک و سایر رودخانه های استان سبب آلوده شدن آب و خاک و تخریب نیزارها و اولنگ زارها و نابودی این اکوسیستم شد.

یک کنشگر محیط زیست در اصفهان و فعال اجتماعی درباره وعده وزیر نیرو مبنی بر اینکه تا دو سال دیگر شرایط کشاورزان بهبود می یابد و امکان تحویل آب وجود دارد، به ایسنا، گفت: آیا وزیر نیرو به این موضوع فکر کرده که قرار است از چه منبعی آب را به کشاورزان تحویل دهد؟ تصور کنید جایی قرار دارید که یک طرفتان دریای خزر است و طرف دیگر جنگلی سرسبز. رودخانه بالخلی علاوه بر این که یک مکان مهم تفریحی در نیر محسوب می شود، دو سد مهم هم به رودخانه وابسته هستند و به نوعی آب شیرین هم از این رودخانه تامین می شوند.

یکی از آن ها رودخانه بالخلی می باشد که در نزدیکی شهرستان نیر واقع شده است و یکی از زیباترین مکان های گردشگری این استان محسوب می شود. با افزايش غلظت مواد معلق در اثر فرسايش خاک، اکوسيستم رودخانه و موجودات داخل آن به خطر مي افتد. الیما نام گیاهیست که در این جنگل به وفور رشد می کند و به همین دلیل هم این محدوده را با نام الیمستان میشناسند. منبع از رودخانه پارانا در بخش جنوبی ارتفاعات برزیل واقع، در حالی که دهان خود را در ساحل اقیانوس اطلس، در خلیج لا پلاتا واقع شده است.

در این بخش نیز مهمترین رودخانه های خروجی از کشور را می توان رودخانه های شمال استان خراسان، رودخانه اترک و رودخانه های غرب کشور دانست که توضیحات اجمالی پیرامون آنها در ذیل آورده میشود. اگر ساکن تهران و یا کرج هستید، پس به راحتی و تنها با داشتن وقت خالی کوتاه نیز میتوانید با اجاره ویلا در کردان و سفر به این روستا، از مناظر جذاب آن لذت ببرید.

اگر حالا به یک برنامه سفر جذاب نیاز دارید، بهتر است سری هم به پیشنهادهای جاباما درباره بهترین جای کردان بزنید و یک سفر فراموشنشدنی به این منطقه زیبا داشته باشید. در داخل پارک جاده ای وجود دارد که یک فرصت خوب برای دوچرخه سواری و پیاده روی است. قطعا با دیدن این رودخانه ذلال و شنیدن صدای جریان آب داخل آن حتما به این فکر خواهید افتاد که حدود چند ساعت در کنار این رودخانه زیبا کمپ بزنید و از این طبیعت لذت ببرید و آب و هوای این منطقه به قدری جذاب است که اهمیتی ندارد چه فصلی به این روستا سفر میکنید، به هر حال در کنار این رودخانه قرار گرفتن حس خوبی به شما خواهد داد و توصیه میکنم به سادگی از آن نگذرید.

چشمه، رود، انواع درخت و علفزارهای بزرگ تمام آن چیزی هستند که می توان از طبیعت انتظار داشت؛ جنگلهای ارسباران همه این موارد را در بهترین حالت ممکن در دل خود جای دادهاند. اگر برای ماندن در گرگان تمایل دارید و دوست دارید یک شب بیشتر در این محدوده بمانید، بهتر است که قبل از تاریک شدن هوا به فکر یک سقف بالای سرتان باشید! موتور چهارچرخ و پینت بال هم از دیگر جاذبههای گردشگری این پارک جنگلی است که یه یک بار امتحان کردن میارزد. این بار سراغ یکی دیگر از جنگلهای باشکوه ایران در استان گیلان میرویم. فردای آنروز مرد مقدارزیادی پشم بار الاغ کرد..

او به دلیل این گناه مجبور شد که درد زایمان را تحمل کند و همیشه مطیع و فرمانبردار شوهرش باشد؛ پس در اولین تصویر، زن عامل شرّ و گناه و هبوط و پستتر از مرد معرفی شده است. یکی از جذابیتهای این پارک جنگلی میتوانیم دریاچه سراوان را به شما معرفی کنیم که یکی از برترین جاذبههای گیلان است. لازم نیست تا جایی را به شما معرفی کنیم تا از کردان لذت ببرید چرا که این منطقه به قدری جذاب و سرسبز است که هر قطعه از آن را میتوان به عنوان یک منطقه کمپ انتخاب کرد و از محیط آن لذت برد.

کافیست یک سنگ کوچک داخل آب دریاچه بیاندازید، آن وقت است که رقصیدن این جلبکها را با تکان خوردن امواج تماشاگر میشوید. رودخانهها در این مناطق اغلب مسیلهایی هستند که هر چند سال یکبار یک طغیان شدید دارند. پاراگوئه نيز به عنوان يكي از كم درآمدترين كشورهاي آمريكاي جنوبي براي تحقق اهداف خود در راستاي توسعه اقتصادي به انرژي به مثابه يك نيروي محركه نياز دارد. غزلی در یاد شهیدان وطن و آنان که تن به تیرگی استبداد ندادند و چون آذرخش، اندیشهها را روشنی بخشیدند؛ با آرمآنهای خود زیستند و در این راه به شهادت رسیدند و مثل مرغ طوفان، ترسی از حوادث زمانه و تبعات آن نداشتند.

اگر حاشیه و امتداد رودخانه کردان را پیادهروی کنید با منظرهای خارقالعاده رو به رو خواهید شد که شاید نظیر آن را پیش از این هیچوقت ندیده باشید! اما مسالهای که شاید کسی انتظارش را نداشته باشد این است که قرلآلا هم در دریاچه شهیون وجود دارد. با اینکه تعداد جنگلها خیلی زیاد است ما در این مطلب درباره بعضی از آنها صحبت میکنیم و انتخاب دیدنیترین آنها را به شما میسپاریم. همه ما خواب می بینیم و می دانیم که خواب حالتی بین رویا و واقعیت است و با توجه به انچه که از ضمیر ناخوداگاه خود میدانیم ممکن است خبری از اتفاقات اینده در ان نهفته باشد.

محمدرضا دادرس افزود : حاضران در این برنامه با همراه داشتن کیسههای پارچهای و پلاستیکی زباله مسیری 2 کیلومتری از پل تاریخی اترک را در داخل رودخانه، طی و قسمتی از این رودخانه بزرگ کشور را از زباله پاکسازی کردند. دشتهای سرسبز و ییلاقهای خوش آبوهوا هرکسی را وسوسه میکند تا با رزرو و اجاره روزانه خانه در تالش به دیدن این جاذبه های طبیعی برود. علاوه بر بلوط، در این منطقه بادام کوهی، کیالک و ارژن نیز یافت میشود و در فصل بهار (به خصوص ماه اردیبهشت) این دشت پوشیده از گلهای وحشی شقایق میشود. فصل پاییز و بهار زیبایی این جنگل چشمها را به خود خیره میکند.

کمبود پاره ای از آنها در آب ایجاد اختلال در بدن موجود زنده میکند و منجربه بروز برخی بیمای ها می شود. او یکی از این باغداران است که اجازه انتشار صحبتهایش را در اعتراض به عملکرد مدیریت شهری قزوین میدهد و میگوید: باغستان سنتی قزوین در گذشته هر چند در برخی از سالها با رودخانههای فصلی آبیاری میشد و برخی سالها با خشکسالی مواجه بود، اما از نظر اقتصاد مانند امروز نبود. آب آلوده با انتقال بیماری هایی نظیر وبا، حصبه، اسهال خونی، بیماریهای عفونی روده ای، یرقان عفونی، فلج اطفال و …

دیدگاهتان را بنویسید