در مورد آمریکا در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

کشور آمریکا که به طور رسمی ایالات متحده آمریکا (U.S.A) نامیده می شود، به صورت جمهوری فدرال 50 ایالت و واقع در آمریکای شمالی می باشد. چارلستون شهری نسبتا بزرگ در ایالت کارولینای جنوبی است و دومین شهر پرجمعیت آن شناخته میشود. نمایندگان این مجالس با رأی مستقیم مردم انتخاب میشود و هیچ نهادی در ایالات متحده قدرت انحلال مجالس را ندارد. به علاوه این شهر زادگاه خواننده معروف الویس پریسلی است و طرفداران این خواننده حتما از این شهر دیدن می کنند. بزرگترین دریاچه کشور آمریکا در مرزی بین کالیفرنیا و نوادا، در منطقهای به نام سیرا نوادا قرار گرفته است.

کوه های کوچکی که در اطرافش قرار دارد، محل مناسبی برای پیاده روی و قایق سواری در تابستان و اسکی در زمستان است. یادبود کوه ملی راش مر واقع در ایالت داکوتای جنوبی است، چهره چهار تن از رئیس جمهوران آمریکا روی سنگ های این کوه کنده کاری شده است. شهر آستین در ایالت تگزاس یکی از جاهای دیدنی آمریکا است که زیبایی استخر همیلتون را در خود جای داده است.

گویی یکی از زیباترین جاهای دیدنی آمریکا، تاریخ را در دل خود جای داده است. این کشور با مناطق ناب و منحصربه فرد، کویرهای رنگارنگ و جزایر زیبا امکان سفر در دل طبیعت را فراهم کرده است. برآورد کردهاند. باراک اوباما در سخنرانی خود در سال ۲۰۰۹ این تعداد را هفت میلیون نفر ذکر کرد. ایالات متحده آمریکا طبق تخمین سال 2019، حدود 329 میلیون نفر جمعیت دارد. پارک گرند کانیون توانسته است، سالانه پنج و نیم میلیون نفر را به شمال غربی آریزونا آورده و به تماشای خودش مجذوب کند. صنایع شمال غربی این حاشیه الوار، کشاورزی و ماهیگیری جایگاه دوم صادرات به آسیا را بخود اختصاص داده و فرصت های تولید در سیاتل، واشنگتن، پورتلند، و اورگون را افزایش داد در عین حال، منطقه باغداری سانتا کلارا والی، در جنوب سن فرانسیسکو، با نام جدید دره سیلیکونی از نو متولد شد.

در این شهر بزرگ میان آسمان خراش های غول پیکر بزرگ ترین بازار بورس دنیا قرار گرفته است. موزه­های بزرگ نیویورک، واشنگتن، و شیکاگو در میان بهترین­ها در دنیا هستند. با وجود اینکه کشور آمریکا خیلی بزرگ است، اما زیر ساخت های توریستی یا سیستم حمل و نقل مناسبی برای گردشگران ندارد. به گزارش رجانیوز به نقل از الجزیره، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری درباره تحولات اوکراین ضمن تأیید کشته شدن یک تبعه آمریکایی در اوکراین گفت: روسیه برای استفاده از سلاح شیمیایی در اوکراین و اتهام زنی به کی یف آماده می شود.

با توجه به این تغییر رویکرد، به نظر می رسد آمریکا به سمت پایگاه های نظامی کوچک و نامتمرکز و همچنین تقویت رویکرد «به وسیله، با و از طریق»، «حضور بدون ماندگاری» و «موازنه از دور» در حرکت است و در نظر دارد تا ضمن حضور (حداقلی نظامی)، از طریق تأکید بر ابزارهای غیرنظامی، تقویت توان بازدارندگی شرکا و متحدان و همچنین شبکه سازی امکانات و ظرفیت های خود و استفاده از فناوری های روز، بازدارندگی ایجاد کرده و نظم مطلوب خود را در منطقه حفظ کند.

این دریانورد سفرهای اکتشافی خود در قاره جدید را از برزیل کنونی شروع کرد و در نقشهبرداری از سواحل قاره آمریکا نقش مهمی ایفا کرد. ایالات متحده آمریکا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و از شمال با کشور کانادا، از جنوب با مکزیک مرز مشترک دارد و البته از شرق و جنوب شرقی به اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک و از غرب به اقیانوس آرام متصل است. وسپوچی چهار بار به قاره آمریکا سفر کرد، و نسبت به کریستف کلمب از مکان های بیشتری در قاره آمریکا دیدن کرد.

ایالت آلاسکا نیز از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از غرب به تنگه برینگ، و از جنوب غربی به اقیانوس آرام ختم متصل است، مجمع الجزایر هاوایی هم در جنوب غربی خاک اصلی آمریکا و در اقیانوس آرام قرار دارد. مرکز این ایالت شهر اولمپیا و بزرگترین شهر آن سیاتل است. این پل علاوه بر اینکه شما را به مقصد میرساند، طبیعت هزار رنگ اطراف را به رختان کشیده و باعث میشود به عنوان یکی از جاهای دیدنی آمریکا جذابیت خاصی را به خود اختصاص دهد. با نشر آگهی در وبسایتهای کریگزلیست (craigslist) و گامتری (gumtree) رانندگان متناسب با مقصد خود را بیابید.

قوانین ضد شرقی چینی ها را با مشکل مواجه کرد جلبش اتحاد په تجاری یا کار سازمان یافته خواستار سهم خود از سود بود. بلینکن با اشاره به اینکه بحران پناهجویان اوکراین در اروپا به سرعت در حال افزایش است، گفت: رئیس جمهور بایدن در تماس تلفنی روز جمعه با همتای چینی خود، تأکید خواهد کرد که پکن عواقب هرگونه حمایت احتمالی از عملیات روسیه در اوکراین را متحمل خواهد شد. چینی ها در معادن و روی خط آهن کار می کردند و زمانیکه آمریکایی های سفید پوست نگران مشاغل خود شدند.

در دوران ریاست جمهوری اوباما به جایگاه موثر و مطلوب تری در حوزه های اقتصادی و استراتژیک جهانی نائل شوند. فرودگاه سالت لیک سیتی، این فرودگاه در شهر سالت لیک سیتی قرار گرفته است و به عنوان یک فرودگاه همگانی مسافربری و باری مورد استفاده قرار می گیرد. این کشور دارای 50 ایالت است که هر کدام دارای شهر های خاص خود می باشد در مجموع 50 ایالت این کشور دارای 275 شهر می باشد.

آمریکا پر از ایالت است و تمامی زیباییها در میان ایالتهای آن پخش شده است. البته سازمانها و مراکز شیعی دیگری نیز وجود دارند که به فعالیت مشغولند؛ ولی آنچه باید بدان توجه کنیم، این است که، مسلمانان و به طور خاص، شیعیان در آمریکا سیری همچون سیر تاریخی یهودیان آمریکا دارند؛ بدین معنا که یهودیان در آمریکا به سه گروه مشخص ارتدوکس، اصلاح شده و بینابین، که آنان خود به آن محافظه کار میگویند، تقسیم شدهاند. وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد: باقی ماندن اوکراین در مذاکرات با وجود تدوام حملات علیه این کشور ارزشمند است. ما مواضع دولت اوکراین در این مذاکرات را تأیید می کنیم.

این قلمرو فرانسوی از رودخانه می سی سی پی، تا کوههای راکی، به وسعت ۲٫۱۴۴٫۵۲۰ کیلومتر مربع، کشیده شده بود، که کمی بیش از دو برابر اندازه کشور در آن زمان بود. بعد از آن باید به شهر نیویورک پرداخت، پرجمعیت ترین شهر و بزرگ ترین شهر دنیا شناخته شده است. نیویورک، شهری که هرگز نمیخوابد، یکی از شگفتانگیزترین شهرهای دنیا است. پارکی که به تنهایی به عنوان یکی از قطبهای جاذبه این کشور به حساب می آید.

کشور آمریکا که در انگلیسی The United States of America گفته میشود و به اختصار ایالات متحده یا آمریکا گفته می شود که یکی از بزرگ ترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا است. شهری است دور آن را کوهها و تپههای عجیب و شگفتانگیز پوشانده است و زیبایی آن را در هیچکجای دنیا نخواهید دید. این استخر دارای یک منطقه بومی به متراژ 940 متر مربع و استخری زیبا به رنگ یشمی و آبشاری به طول 15 متر است که در میان آن سقوط میکند.

دیدگاهتان را بنویسید