جواب سوالات کتاب علوم دوم دبستان – ❤️ پست روزانه

رودخانه ونک که از پیوستن رودخانه کره بس تشکیل و از داخل منطقه عبور می کند تنها رودخانه منطقه می باشد. متوسط حجم جریان رودخانه نیز در خروجی حوضه مطالعاتی حدود 20.7 متر مکعب بر ثانیه است (دوره آماری 31 سال از 57-1356 تا 86-1385). دلیل انتخاب این حوضه آبریز برای انجام مطالعات، عدم وجود سد در حال بهرهبرداری در بالادست حوضه و تاثیر اندک آن از رژیم برفی بوده است.

مقایسه حجم و میزان آب برگشتخورده در پشت خط مرزی و خاکریزها، با میزان آب ذخیره شده در چاهنیمهها (مخازن طبیعی نگهداری آب شرب و کشاورزی منطقه سیستان) به خوبی گواه این مطلب است که بهدلیل احداث خاکریز توسط ایران، چه میزان از حجم آب قابل استفاده و بهرهبرداری ورودی از افغانستان وارد کشور نشده و به افغانستان بر میگردد. ˈاحمد عاقبت بخیرˈ افزود: سیلاب های اخیر مربوط به ماه های فروردین و اردیبهشت است که با توجه به تمام شدن آنها، دبی آب ورودی به رودخانه هیرمند مورد مصرفی کشاورزان، عشایر و دامداران منطقه سیستان کاهش یافته است.

این رودخانه 950 کیلومتر طول دارد. جاده وردیچ در مسیر اتوبان شهید خرازی قرار دارد و شما می توانید پس از ورود به جاده وردیچ و گذر از میان البرز زیبا ، پس از پانزده کیلومتر خود را به روستای وردیج برسانید. در اکثر دنیا شهرهایی که رودخانه ای از میان شهر میگذرد یک امتیاز ویژه برای آن شهر محسوب میشود. نام دیگر روستای زمین انجیر، نهرانجیر بوده و به مختصات : طول جغرافیاییْ۵۶ و عرض جغرافیایی ْ۲۹ و ارفاع متوسط ۲۲۳۰متر،با موقعیت طبیعی دره ای .رودخانه فصلی رودبر (رودر) در مجاورت غرب این آبادی جریان دارد و کوه ماران با ارتفاع ۳۴۰۰متر در ۹ کیلومتری شمال شرق ،کوه لاله زار با ارتفاع۴۰۴۰متر در ۱۶ کیکومتری شمال غرب و کوه باغ شاه با ارتفاع ۲۷۲۳ متر در ۷کیلومتری شرق این آبادی واقع شده اند و همچنین دره رودبر در مجاورت غرب این آبادی قرار دارد .

مشاغل عمده این آبادی شامل: زراعت،باغداری، دامداری و کارگری است. به علت وفور درختان انجیر در گذشته در این محل آبادی به زمین انجیر معروف شده است در حال حاضر درختان انجیر اکثرا از بین رفته است. رودخانه نمک: این رودخانه فصلی با برخورداری از املاح بالا در طول مسیر چند کیلومتری خود حاشیه ای سفید از املاح نمک را در اطراف خود به جای می گذارد که گاهی به تشکیل توده های بزرگی از نمک به اشکال بسیار زیبا و شبیه مرجان های دریایی می انجامد.

اختلافات موجود سبب شد تا بار دیگر در سال ۱۹۲۶(اسفند ۱۳۰۴) قرار دادی ۲۴ ماده ای بین دو کشور تنظیم شود و در آن سهم ایران نسبت به روسیه به نسبت ۳۰ به ۷۰ تعیین شد؛ سهمی که آشکارا ناعادلانه و به ضرر ایران بود. منطقه حفاظت شده سبز کوه با وسعت ۵۶,۳۰۸ هکتار در فاصله ۱۵۰ کیلومتری از مرکز استان چهارمحال و بختیاری و ۳۰ کیلومتری شهر لردگان قرار دارد. مثلا لولههای سبز رنگ که مربوط به تاسیسات آب هستند.

می دهند و مواد اضافی آب را میگیرند و بعد به آب مواد میکروب کش میزنند تا تمیز و قابل آشامیدن شود . قطع جنگل و سرشاخه زنی: عمدهترین وجه استفاده از جنگل در این منطقه تهیه هیزم و ذغال از چوب درختان جنگلی است و بعد از آن استفاده از شاخ و برگ درختان و نهال های جوان به منظور تعلیف دام و همچنین ساخت پرچین و آغل است که به علت کمبود گیاهان مرتعی و حضور دام مازاد بر ظرفیت مراتع در منطقه میباشد.

برخی بعد از وی، سید شمسالدین عراقی از سادات موسوی را از جمله مروجان تشیع در کشمیر دانستهاند. رودخانه کره بس: که با برخورداری از آب فراوان در طول منطقه سبزکوه جریان دارد، در طی مسیر خود مناظری بدیع و دیدنی به وجود می آورد و از جمله مناظر مهم منطقه که می تواند محور اصلی جذب بازدید کننده قرار گیرد محسوب می شود. این وضعیت برای نواحی دشت ارمند و فارسون نیز که اراضی آن در بالادست رودخانه قرار داشته و آب به آن سوار نمیشود عینا دیده میشود.

آصفی اظهار کرد: مسیر مذکور بسیار عمیق و در بالادست پارک علیکله و در قسمت شرقی است و جایی است که امکان استقرار خانوادهها هم کم است و خانوادهها از ورود به آب منع میشوند. گندمها هنوز آب سوم را نخوردهاند و دارند خشک میشوند. سد زاینده رودزاینده رود قدیمچرا زاینده رود خشک شد؟ این سد قوسی بتنی ۹۳ متری در ایالت کالیفرنیا قرار دارد و یکی از معروف ترین سدهای جهان است چرا که سرریز آن به صورت حفره بزرگی است که اگر ارتفاع آب از مقدار معینی بیشتر شود داخل این حفره می ریزد. آبشار دره عشق هرچند در منطقه هلن واقع گردیده است لیکن به دلیل همجواری آن با منطقه سبزکوه از ویژگی خاص برخوردار است چرا که محل استقرار و بازدید از این محل در منطقه سبزکوه قراردارد و ارتفاع آن به حدود بیش از ۱۰۰ متر میرسد، از دل کوه با سرعت زیادی بیرون میجهد.

به همین دلیل دسترسی به منطقه از طریق جاده آسفالته و خاکی پاسگاه برجوئی، از طریق جاده خاکی سر پیر، از طریق جاده آسفالته بروجن به لردگان، جاده آسفالته لردگان به معدن و معدن به دورک و جاده آسفالته حیدرآباد از طریق شهر ناغان و جاده خاکی وستگان از طریق روستای وستگان و جاده خاکی تنگ زندان جاده خاکی حیدر آباد به دم آب و تنگ لاغر و جاده خاکی روستای چاه گاه مسیر خواهد بود. این آبشار بین دو روستای دره عشق و دورک شاهپوری معروف به دورک اناری قرار دارد.

محله چیذر تهران در منطقه یک تهران قرار دارد. جدای از این موارد چشمه های دیگری در گوشه و کنار منطقه یافت می شود که نقش مهمی در تامین آب وحوش منطقه عهده دار هستند از جمله این چشمه ها به چشمه دره باقر، چشمه تنگ مومنائی، اشگفت یارویس، بر آفتاب، فاریاب، چشمه بنه دو، چشمه چال رو، نعل اشکنان، گردو تنگ محمد حسن، گوراب، بزدانی، خاردان، تنگ دیوان، آبیدی، سر پل، آب گوگردی، دورک، تنگ معدن، چشمه گچ، تنگ لاغر، پرموسیری، بنی یو، دره خشک (لاچنداری) ،شیخ احمد، چشمه زیرکمر، موسی خان، چشمه خان، چشمه غار و ده ها چشمه دیگر می توان اشاره کرد.

از جمله این روستاها دورک، دره عشق، دره یاس، دره بید، آبشاران علیا، آبشاران سفلی، برنجگان، معدن، فارسون، جغد، دشتیه، دم آب، حیدر آباد، فرخور، چهار طاق، وستگان، چهراز، جغدان، مرادان، کلاموئی، چاگاه، آب چنار، ارمند بالا و ارمند پائین را می توان نام برد که تعدادی از آنها همجوار منطقه بوده و تعدادی دیگر با فاصله از منطقه قرار دارند. با حدود ۱ ساعت رانندگی می توان به شمال شرق تهران رسید و یکی از خنک ترین مناطق اطراف تهران را تجربه کرد.

روستای زمین انجیر جمعیتی برابر ۳۳ خانوار، شامل ۲۰۵نفر دارد،که از این تعداد ۹۵ درصد باسواد هستند. اگر تصمیم به خرید خانه در پونک گرفتهاید، به سایت دیوار مراجعه و تعداد زیادی آگهی را مقایسه کنید. حضور عشایر در منطقه: حضور شمار زیادی از عشایر منطقه باعث گردیده است که جمعیت برخی از گونهها مانند قوچ و میش حذف شده و شمار گونههای جانوری وابسته به کوه ها و ارتفاعات بلند صخرهای نظیر کل و بز (پازن) کاهش یافته و محدود به ارتفاعات تقریبا غیرقابل دسترسی گردد. آبشار تنگ زندان: این آبشار نیز با ارتفاعی بیش از صد متر در ارتفاعات هزار دره واقع است.

منطقه سبزکوه از نظر استقرار در اقلیم لردگان قرار دارد که این اقلیم دارای آب و هوایی نیمه مرطوب با تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و همین طور میانگین بارش سالانه آن ۸۰۰-۴۰۰ میلی متر و میانگین دمای سالانه ۱۴/۲ درجه سانتی گراد می باشد و ارتفاعات سرد برفگیری را دارا می باشد. ساکالا و همکاران (Sacala, Podgorska-Lesiak and Demczuk, 2008) واکنش دو رقم ذرت به ترکیبی از شوری و کاربرد علف کش گلیفوزینت را در شرایط کشت هیدروپونیک بررسی کردند و گزارش نمودند که تنش شوری و کاربرد علف کش گلیفوزینت هر یک به تنهایی به طور معنی داری وزن خشک هر دو رقم ذرت را کاهش داد.

دیدگاهتان را بنویسید