جغرافیای عمومی هرات

این سیستم از دو رودخانه تشکیل شده است که از استرالیا عبور می کنند و به اقیانوس هند سرازیر می شوند. یکی از اصلی ترین آنها رودخانه نگرو است که سه کشور را در آمریکای جنوبی غسل می دهد و حدود 1700 کیلومتر راه دارد. سیستم رودخانه موری – دارلینگ دارای 3،672 کیلومتر طول ، حوضه آبخیز 1،061،000 کیلومتر مربع و میانگین جریان 767 متر مربع در ثانیه است. براساس IBGE ، این کشور دارای 12 حوضه هیدروگرافی است که 14 درصد آن آب شیرین است.

دهانه این سد ۲/۳ کیلومتر است و آب رودخانه یانگ تسه در استان هوبئی چین را ذخیره می کند. گسترش قابل توجه دیگر حوضه رودخانه پارانا است که در منطقه جنوب شرقی کشور واقع شده است.طبق کمیته حوضه هیدروگرافیک (CBH) ، این حوضه 800000 کیلومتر مربع را پوشش می دهد و نیروگاه Itaipú را در خود جای داده است که قادر به تولید 17.3 درصد از انرژی برزیل ، حدود 14000 مگاوات قدرت است. رودخانه های برانکو ، جوروا و جاپورا نیز بخشی از انشعابات هستند. بین ماه های ژوئن و جولای ، سیلاب هایی وجود دارد که می توانند از سطح دریا تقریبا 30 متر برسند.

واسنجي مدل به وسيله نقشه برداري از کانال رودخانه، نمونه برداري از بستر، اندازه گيري تراز سطح آب دريا و اندازه گيري سرعت در مقطع رودخانه انجام گرفت. دو سرریز در هر وجه از سازه وجود دارد که بیشترین ظرفیت دبی به اندازه ۱۳۰۰ متر مکعب در هر ثانیه را دارند. و اگرچه به دلیل مشکلاتی در شناسایی منبع دقیق آن ، به دلیل وجود شاخه های فرعی یا اندازه گیری مقیاس ، تعیین طول آن آسان نیست ، ما تقریبی داریم که به ما اجازه می دهد طولانی ترین رودخانه های روی کره زمین را بشناسیم.

رودخانه ها سیستم های آب شیرین هستند که در آنها آب از طریق نیروی جاذبه و از طریق فرورفتگی های زیرزمینی از منبع آن در کوهها تا دهان خود به طور کلی در دریا یا اقیانوس جریان می یابد. تا رسیدن به رودخانه آمازون ، که با طول 7062 کیلومتر ، پادشاه بی چون و چرا استبه بریم اونجا. رودخانه آمازون به عنوان وسیله حمل و نقل برای جوامع کنار رودخانه استفاده می شود. رودخانه پارانا در آمریکای جنوبی که از کشورهای برزیل، پاراگوئه و آرژانتین عبور میکند در بدترین وضعیت خود در بیش از نیم قرن گذشته قرار دارد.

رودخانه بکر پس از حضور در جشنواره بین المللی Leo Awards برنده جایزه بهترین ویرایش تصویر شد و توانست نامزد دریافت یک جایزه دیگر نیز شود؛ این سریال تماشایی و مهیج را با لینک مستقیم رایگان و مصرف حجم ترافیک نیم بها از بست موویز دانلود کنید. حاضران دیگر در این نشست نیز بر اهمیت مشارکت بین المللی و دیپلماسی فعال جامعه جهانی برای کمک به ایران و افغانستان در رسیدن به توافق های جدید درباره حقابه و مدیریت بهتر این منابع کمیاب تاکید کردند. این رودخانه آسیایی است که در فلات تبت متولد شده و از طریق چین ، هند ، افغانستان و پاکستان عبور می کند ، تا زمانی که به دریای عرب سرازیر شود.

به گفته گروهی از محققان اروپایی و پرویی از سفر منبع آمازون (1996) ، منبع رودخانه آمازون در Cailloma ، در منطقه Arequipa ، در جنوب آندو پرو واقع شده است. تا زمانی که به رودخانه آمازون نرسیم ، به ترتیب صعودی از طول می رویم و در کنار هر کدام طول آن را نشان می دهیمبه اجازه دهید ما شروع. ✍️اگر در خواب دیدید که در حال رد شدن از رودخانه بودید، این خواب نشان میدهد که یک مانع و مسئله سر راه شماست. اکنون مشاهدات ماهوارههای بازیابی گرانش و آزمایش آب وهوا (GRACE) ماموریت مشترک ناسا و مرکز هوافضای آلمان، نشان میدهد که تنشهای مرتبط به آب میتواند، دوباره در دجله و فرات اتفاق بیافتد.

بنابراین نقش اساسی رسوبگذاری رودخانه در دینامیک فیزیکی رودخانه مشخص می شود.پایین افتادن داغ آب در محل برداشت شن و ماسه باعث افزایش شیب و بنابراین افزایش متوسط سرعت جریان آب دربالادست رودخانه شده و به همین دلیل ظرفیت حمل آب بیشتر می شود. همانطور که گفتیم ، رودخانه ها جریاناتی از آب هستند که با هم اکوسیستم رودخانه ای زمین را تشکیل می دهند و شامل یک جریان طبیعی آب شیرین است که به طور مداوم از مجرایی که توسط فرورفتگی در پوسته زمین تعیین می شود ، می گذرد.

با درک این موضوع ، می توانیم سفر خود را در طولانی ترین رودخانه های سیاره زمین آغاز کنیم. طول رودخانه ولگا 3،646 کیلومتر ، حوضه هیدروگرافیک 1،380،000 کیلومتر مربع و جریان متوسط آن 8،080 متر مربع بر ثانیه است. بر روی زمین 246 رودخانه وجود دارد که مسیری از منبع آنها تا دهانه آنها بیش از 1000 کیلومتر است. رودخانه ها بخش مهمی از توپوگرافی زمین هستند و علاوه بر این ، منبع آب و بنابراین حیات هستند. در روش ارزشگذاری کل اقتصادی، کلیه ارزشهای اقتصادی منبع مورد اندازهگیری قرار میگیرد.

پس از گنگ ، این رودخانه مهمترین رودخانه منطقه هند از نظر اقتصادی و فرهنگی بود. در ایالت های برزیل که از آن عبور می کند اهمیت اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی زیادی دارد و در حال حاضر و با وجود مخالفت ها ، یک پروژه انتقال برای حل مشکلات خشکسالی در شمال شرقی برزیل وجود دارد. بخش اعظم آب زاینده رود وارد اصفهان میشود و برای انتقال آب کوهرنگ به اصفهان اقدامات زیادی انجام شده است. این سد آب های حاصل از جریان Putah Creek را ذخیره می کند و از این طریق سالانه ۵۶۸۰۶۰۰۰ کیلو وات ساعت انرژی تولید می کند که این کار توسط دو توربین ۵ مگاواتی و یک توربین ۱/۵ مگاواتی انجام می شود.

این سد روی رودخانه زامبزی ساخته شده است و مجهز به ۱۰ نوع توربین فرانسیس است که در مجموع ۶۴۰۰ گیگا وات ساعت انرژی الکتریکی در هر سال تولید می کند. این سد ۲۰ توربین فرانسیس ۷۰۰ مگا واتی دارد. در این فیلم با بازی دیو باتیستا، جین ژانگ و مایکل یو خواهیم دید: «چانگ مرد درستکار و رزمی کار حرفه ای است که در کنار پسر کوچکش زندگی آرامی دارند. در ادامه به بیان مهمترین نکات کاربردی در این زمینه خواهیم پرداخت. این سد شگفت انگیز هیدروالکتریکی به طول ۷۹۱۹ متر از برزیل تا پاراگوئه ادامه دارد و آب رودخانه پارانا را ذخیره می کند.

هنگامی که ریو نگرو به منطقه مانائوس ، مرکز آمازون می رسد ، با رودخانه گل آلود Solimões روبرو می شود که با ریو نگرو مخلوط نمی شود و در نهایت رودخانه آمازون نامیده می شود. در میان حوضه های هیدروگرافی ، حوضه آمازون با 6،868 میلیون کیلومتر مربع و تقریباً 1/5 کل آب کره جهان یکی از بزرگترین حوضه ها محسوب می شود. وی افزود: 30 کیلومتر از رودخانه پلاسجان در بالادست زاینده رود ساماندهی شده است و 70 کیلومتر از این رودخانه هم جهت پیشگیری از تصرفات حریم و بستر رودخانه آزادسازی شد. وی افزود: طرح بهشت آباد برای بررسی زیست محیطی به سازمان محیط زیست ارسال شد که تونل را رد کردند.

هنگام گذشتن از رودخانه الاغ بار دیگر خود را به آب انداخت.. طول رودخانه سند 3،180 کیلومتر ، حوضه هیدروگرافیک 1،165،000 کیلومتر مربع و میانگین جریان 7،160 متر مربع در ثانیه است. ما سفر خود را با رودخانه سائو فرانسیسکو ، که طول آن 3،180 کیلومتر است ، حوضه هیدروگرافی (قلمرو بارندگی در همان رودخانه) 610،000 کیلومتر مربع و جریان (مقدار آبی که از قسمتی از کانال بتنی در واحد زمان) به طور متوسط 3،300 متر مربع در ثانیه. ظرفیت این سد ۴۸/۷ کیلومتر مکعب آب است. این سد از نوع سدهای قوسی بتنی دو انحنایی است که می تواند به خوبی در برابر فشار ناشی از ۱۸۰ کیلومتر مکعب آب مقاومت کند.

این کوه در تپه های والدای ، بین مسکو و سن پترزبورگ ، 228 متر بالاتر از سطح دریا متولد شده است. 20- بیش از 75 درصد سطح کره¬ی زمین را آب فرا گرفته است. این رودخانه در برزیل است که از Serra de Canastra سرچشمه می گیرد ، حدود 1200 متر از سطح دریا ، و به اقیانوس اطلس می ریزد. در رودخانه کرچ ‘انار بار’ شهرستان بویین میاندشت نیز به شدت جریان پیدا کرده و آب رودخانه در برخی از قسمت ها بالا آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید