جستار – افول آمریکا

بزرگترین کانون مسلمانان عرب تبار در ایالت میشیگان آمریکا است. عموما استفاده از قطار و هواپیما راهی گران برای سفر به مناطق مختلف است. شرکت راه آهن امتراک (Amtrak) قطارهایی برای سفر به سراسر کشور دارد. حتما قبل از سفر برای استفاده از کارتهای اعتباری هتلها ثبت نام و از امتیازهای این کارتها در طول سفر خود استفاده کنید. با استفاده از این ابزار قدرتمند، علاوه بر مشاهده پروازهای ایران آمریکا در تاریخ مورد نظرتان، تمامی بلیط های ارزان قیمت پرواز ایران آمریکا حوالی تاریخ انتخابی شما به نمایش درمیآید.

بنده همان زمانی که امریکاییها یا حمله را شروع کرده بودند یا میخواستند شروع کنند، در نماز جمعه گفتم شما به میل خودتان وارد میشوید، اما بدانید که به میل خودتان نمیتوانید خارج شوید. البته طبق محاسباتی که انسان میکند یا خبرهایی که میشنود، تلفات امریکاییها بیش از هزار نفر است. جمعیت این کشور در حدود ۳۲۴ میلیون نفر (تا ۲۰۱۶) با میانگین سنی ۳۷ سال است. با وجود این که کاتولیک رومی بزرگترین فرقه واحد در این کشور می باشد (حدود یک پنجم جمعیت ایالات متحده)، اما بسیاری از کلیساهای پروتستانیسم اکثریت را تشکیل می دهند.

دانشکده آستین که وابسته به دانشگاه تگزاس است، فضایی با طراوت و جوان در شهر ایجاد کرده و جمعیت زیادی را به خود جذب میکند. از طرف دیگر، خودِ حضور نیروهای نظامی امریکا عنصر ضد امنیتی است؛ خودش شورشآفرین است؛ اوضاع را مغشوش و خراب میکند و مردم را علیه آنها میشوراند. تصمیمهای امریکا در زمینهی مسائل جمعی، با امتناع دولتهای دیگر در اروپا و غیر اروپا مواجه میشود. روزی بود که حرف دولت امریکا در اروپا و جاهای دیگر، با احترام تلقّی میشد و با آن با احترام رفتار میشد؛ امروز آنطور هم نیست. یاسر عرفات و رئیس رژیم صهیونیستی را پانزده روز تمام بردند در «کمپدیوید» نگه داشتند تا شاید بتوانند چیزی از آن در بیاورند که برای امریکا یک تحرّک سیاسی، یک تجدید حیات سیاسی و یک مظهر نفوذ سیاسی باشد.

جنگ تمام شد، آن آتش هم تا حدودی فرونشست؛ چون مظهری نداشت. ما یک روز در حال جنگ بودیم. در جمهوری اسلامی، همه سران کشور، منتخبان ملتند؛ آن هم نه یک انتخاب خشک و صرفاً برای اینکه کاری کرده باشند؛ یک انتخاب حد اکثریِ مطلق و همراه با عواطف شدید است. زبان رسمی دراین کشور انگلیسی است اما به دلیل نزدیکی به آمریکای لاتین و تعداد زیاد مهاجران این منطقه حدود ۱۱ درصد از مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت میکنند. نقطه عطف پیروزی ها در میدان های جنگ سرد، مملو از بیماری، و به سبک چریکی بودند کشته شدگان اسهال خونی، تیفوس، و مالاریا بیشتر از تعداد کشته های گلوله و سرنیزه بودند.

تعداد آراء دو طرف آنقدر بهم نزدیک بود که تنها با شمارش آرا، رئیس جمهور نهایی مشخص نمی شد. استراتژی کلان ایالات متحده آمریکا در قرن 21 مبتنی به آنچه پیش از این گفته شد، دو تهدید عمده “تروریسم” و “سلاح های کشتار جمعی” را در برابر امنیت این کشور تشخیص می دهد (Kagan & Kristol, 2002: 4) که به میزان زیادی می توانند معطوف به منطقه پر تنش خاورمیانه تعریف شوند.

از منظر تصمیم سازان ایالات متحده تروریسم ضد آمریکایی دارای دو منشاء مشخص است: گروه های تروریستی که به صورت پراکنده در منطقه وجود دارند و دولت هایی که از گروه های تروریستی حمایت می کنند. مثلًا میگویند: در فلان انفجار، ایرانیها دست داشتند؛ یا در فلان قضیه، ایرانیها دخالت داشتند- از اینگونه حرفها و بهانهگیریهای بیارزش و بیهوده- برای اینکه شاید بتوانند لااقل یک زمینهسازیِ ذهنی درست کنند! آمریکاییها با سیاست خارجی ضعیف و علیلشان- که در این چندساله نشان دادند که سیاست خارجیِ دولت آمریکا بخصوص این دولت کنونی آمریکا چقدر ضعیف و علیل و ناتوان است- به این نتیجه رسیدهاند که بلکه بتوانند- به خیال خودشان- مثلًا ضربشستی نشان دهند.

مسائل داخلی و خارجیِ متعدّد دیگری هم هست. البته این کارها را شیطانهای دیگری هم در دنیا میکنند، اما هیچکدام به شیطنت امریکا نیستند؛ پس او حقّاً شیطان بزرگ است. بیشترین حمایت را از رژیمهای ضدّ مردمی در دنیا، امریکا کرده است. نفوذ امریکا رو به افول است. ایالات متحده از اعضاء بنیانگذار سازمان ملل متحد، صندوق بینالمللی پول، بانک جهانی، سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) و تعدادی دیگر از سازمانهای بینالمللی است. در بسیاری از کنفرانسهای جهانی، به عنوان یک عضو محترم شناخته شده است؛ دولتها برایش احترام قائلند، ملتها برایش احترام قائلند. والت دیزنی شامل پارکهای آبی، مراکز خرید، تئاتر، پارک گلف و بخشهای تماشایی است و گشت و گذار در آن بیش از یک هفته طول میکشد.

شهر “همترامک” در ایالت میشیگان آمریکا واقع شده است که بیشتر سکنه آن را مهاجران مسلمانی از کشورهای یمن، بوسنی و بنگلادش تشکیل میدهند. برای انقلابیون فلسطین، مشکلات و دردسر آفرید و دخالت زشت و حضور مداخلهجویانهی تحکّمآمیز امریکا را بیشتر کرد! آنطور که خود آنها آمار میدهند یا ما حدس میزنیم، نسبت تلفات امریکاییها در مقابل عراقیها از نسبت تلفات آنها در مقابل ویتنامیها، در جنگ ویتنام، بیشتر است، یا درصدی بیشتر است. اینها نتوانستهاند عراق را فروبدهند؛ در دهنشان گذاشتند؛ در گلویشان گیر کرده است. تناقض دیگر این است که ادعا میکنند ما آمدیم دمکراسی برقرار بکنیم؛ اما قادر نیستند دمکراسی را برقرار کنند؛ برای خاطر اینکه با منافعشان در تضاد است؛ چون اگر امروز انتخاباتی در عراق برگزار شود، بیشترین کسانی که رأی خواهند آورد، مخالفترینِ انسانها با آمریکایند.

11. هم اکنون شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در آمریکا به چه صورت است؟ گاهی هم به رخ ما میکشند که ما هم در دروازهی غربی شما هستیم، هم در دروازهی شرقی شما- در عراق و افغانستان- راست هم میگویند؛ اما آیا این برای امریکا قدرت است یا ضعف؟ انتظار نیست که ما این را در ژستهای رئیسجمهور امریکا مشاهده کنیم، یا در حرفهای آنها اقرار به آن را بشنویم؛ اما واقعیتی است. وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد تحریم های آمریکا، روسیه را ۳۰ سال به عقب راند و تا پوتین در رأس قدرت باشد هر گونه روابط بین واشنگتن و مسکو منتفی است.

اما اکثر تاریخ نویسان معتقدند که اسلام به گونه معاصر با جنبش امت اسلام و سران آن مثل والاس فرد محمد، الایجا محمد، و ملکم ایکس آغاز گردید. امروز حتّی قدرتی مثل قدرت امریکا که البته از لحاظ اقتصادی، از لحاظ ثروت ملی، از لحاظ پیشرفت علمی و نظامی در سطح بالاست به شدّت آسیبپذیر است و از درون تهدید میشود. همه دنیا میدانند که شیطان بزرگ، امریکاست؛ این یک حرف متّکی به دلیل است.

2- دوران متأثر از راهبرد یک جانبه گرایی و توجه به اهمیت قدرت نرم در چارچوب مفاهیمی همچون دموکراسی سازی، که 4 سال دوم ریاست جمهوری بوش را شامل می شود. در هر سه دوره فوق، حتی در روزهای آغازین جنگ در منطقه، تلفیقی مجازی بدون ترکیب واقعی از قدرت سخت و قدرت نرم در استراتژی کلان آمریکا مشاهده می شود. از میان رفتن دغدغه های آمریکا در این منطقه، که بن مایه سیاست خارجی آن بعد از پایان جنگ جهانی دوم بود، به عنوان آغاز تحول در نگرش این کشور به خاورمیانه، در نظر گرفته می شود. چاههای دریایی آمریکا به عنوان یکی از جاذبههای طبیعی در اقیانوس آرام قرار گرفتهاند.

غارهای ثور، آب اقیانوس را به داخل خود میبرند و تا انتها میکشند، سپس مانند آتش فشان آن را به بیرون میفرستند. قلمروهای ایالات متحده آمریکا که در دریای کارائیب و اقیانوس آرام پراکنده هستند، نه منطقه زمانی را شامل میشوند. ما از زمانی که برای ارسال نظرات خود درباره سایت ما اختصاص می دهید بسیار سپاسگزاریم. وی در ادامه به حضور خود در مرکز اسناد انقلابی اسلامی اشاره کرد و گفت: طی این سالهایی که من در مرکز اسناد انقلاب اسلامی حضور داشتم شاید بیست عنوان بسیار خوب در این حوزه منتشر شده است. گیتس کماکان با در اختیار داشتن ۱٫۳٪ از سهام این شرکت، سهامدار عمدهٔ مایکروسافت است.

این کشور فرودگاه های بسیاری دارد که از مهمترین آنها می توان به فرودگاه اوهر شیکاگو، فرودگاه دالس واشنگتن و فرودگاه سالت لیک سیتی اشاره کرد. از مهم ترین و خاص ترین کالاهای ایرانی که به آمریکا صادر می شوند می توانند به فرش های اصیل ایرانی و زعفران مرغوب ایرانی اشاره کرد. خود همین دلیل بر این است که اینها رو به زوالند و نمیفهمند. امروز امریکا در عراق دچار مشکلاتی است که برای خارج شدن از این مشکلات فکر میکند.

کسانی که از طریق کارگزاری موسسه حامی مهاجر اقدام به ثبت نام لاتاری 2022 میکنند، بعد از برنده شدن تحت پوشش حمایت ما خواهند بود و از هزینه های آتی کارگزاری معاف خواهند بود. تا امروز، هزینههای کمرشکنی بر امریکا تحمیل شده است و بعد از این هزینههای کمرشکنتری بر آنها تحمیل خواهد شد؛ بمانند در عراق، برایشان هزینه دارد؛ خارج هم شوند، برایشان هزینه دارد؛ این، نقطهی ضعف برای امریکاست که در عراق حضور دارد، نه نقطهی قوّت. بررسی شرایط برندگان لاتاری 2021 اولین گام برای برندگان لاتاری بررسی شرایط ادامه مسیر و هزینه های پیش رو میباشد.… شرکت نفتیِ قرارداد بستهی با مناطق تولید گاز ایران را ممنوع کردند از اینکه به کارش ادامه بدهد؛ بلافاصله یک شرکت فرانسوی جای آن را گرفت.

امروز بحمد اللّه دولت ایران، دولتی عزیز و مقتدر است و در سطح جهانی به عنوان یک کشور مقتدر و عزیز شناخته شده است؛ رئیس کنفرانس اسلامی است. زیر میز زدن روسیه در احیای برجام هم اظهرمنالشمس است هرچند برخیها این را هم به حساب آمریکا میخواهند بنویسند. طبیعت باطل این است که جولان میکند. ایالات متحده مهمترین مقصد دانشجویان بین المللی سیار، برای مدتی طولانی، در سراسر جهان بوده است. این کشور از نظر مساحت، سومین کشور بزرگ جهان است و توپوگرافی متنوعی دارد. بیشترین ترور شخصیتهای مؤمن پاکدامن را در دنیا، دستگاه جاسوسی سیای امریکا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید