جاهای دیدنی آمریکا: لوکیشن، تاریخچه و جاذبههای اطراف + عکس

ممکن است آمریکا خطرهائی برای کشورهای دیگر ایجاد کند؛ ممکن است دیوانگی کنند. صدها گروه شیعی دیگر نیز در آمریکا وجود دارند؛ از جمله، گروه «انصار الله» که گروهی است با اعضای سیاهپوست از مهاجران سودانی و آمریکایی و دارای اعتقادات عجیب و غریب. این وسعت باعث شده جغرافیای آمریکا تنوع زیادی داشته باشد.وجود نژاد ها و اقوام مختلف و مهاجران از کشورهای دیگر فرهنگ آمریکا را متنوع کرده است.اقتصاد آمریکا را کل جهان فراگرفته است. درباره فعالیت سیاسی مهاجران شیعه، این نکته نیز اهمیت دارد که گروههایی مانند سلطنت طلبان ایرانی، که با رضا پهلوی در کالیفرنیا همکاری میکنند، برخی از پیروان نهضت آزادی، پیروان خط امام و حتی منافقان نیز اکنون از فعالان سیاسی در آمریکا هستند.

همه باید بیدار باشند؛ سنی بیدار باشد، شیعه بیدار باشد، عالم مذهبی بیدار باشد، نخبهی دانشگاهی بیدار باشد، آحاد مردم بیدار باشند؛ بفهمند چه کار میکنند، بفهمند توطئهی دشمن را و نقشهی دشمن را؛ به نقشهی دشمن کمک نکنند. کار اروپا به اینجا رسیده است. مردم اگر میدان پیدا کنند، هر گونه نشانهی استکبار آمریکائی را که در اروپا مشهود است، با حضور خودشان، با قدرت خودشان خواهند زدود. او با این شعار آمد توی میدان، مردم هم به خاطر شعار تغییر، به او رأی دادند؛ والّا مردمِ نژادپرست حاضر نبودند به یک فردی که از نژاد سیاه است، رأی بدهند؛ اما رأی دادند، به امید تغییر.

دوگل نگذاشت که انگلیس وارد اتحادیهی اروپا شود، به خاطر ارتباط و اتصال و وابستگی به آمریکا. اینها خواستند در واقع جمهوری اسلامی را، ملت ایران را به خاطر اسلام مجازات کنند. انگلیسها متخصص دشمنی انداختن بین گروههایند – از جمله بین شیعه و سنی در دنیای اسلام – از چند صد سال قبل آنها اینکاره بودند. اما جک بری، یک مالک بار شبانه و جاسوس FBI، قبل از برگزاری دادگاه او را به قتل رساند.

آمریکا دچار ضعف شده است – هم ضعف اقتصادی و مالی، هم ضعف سیاسی – این هم یک واقعیتی است. این هم حقوق بشرشان است. روزی بود که حرف دولت امریکا در اروپا و جاهای دیگر، با احترام تلقّی میشد و با آن با احترام رفتار میشد؛ امروز آنطور هم نیست. آن وقت چنین خاورمیانهای میتواند ایران اسلامی را در محاصره قرار بدهد؛ هدفشان این بود. بدروغ اسم سلاح هستهای میآورند، بدروغ مسائل را در تبلیغات برجسته و درشت میکنند؛ هدفشان این است که ذهنها را، افکار عمومی را از حوادثی که در خود آمریکا دارد میگذرد، از حوادثی که در خود اروپا دارد میگذرد، منعطف کنند، منصرف کنند.

مسئلهی هستهای ایران را در صدر مسائل دنیا قرار میدهند، در حالی که حقیقت قضیه اینجور نیست. مسئلهی فلسطین پیش میآید، مسئلهی مصر پیش میآید؛ بمجردی که در مقابل حرکت مردم قرار میگیرند، به یک جوری، با یک ترفندی، با یک خدعهای، فوراً مسئلهی مذهبی را مطرح میکنند. مسئلهی هستهای را بزرگ میکنند، برای اینکه مسائل خودشان را از نظرها بپوشانند. پس هرچه ما را تحریم میکنند، ما به ظرفیت داخلی خودمان متوجه میشویم و رو میآوریم و این ظرفیت و استعداد روزبهروز مثل چشمهی جوشانی شکوفا میشود. این فرودگاه با بیش از 200 ایرلاین فعالیت دارد و انواع پروازهای خارجی و داخلی انجام می دهد.

این کاری است که امروز آنها دارند انجام میدهند. خرید بلیط هواپیما آمریکا را می توانید از سایت علی بابا انجام دهید. لازم به ذکر است که آلودگی شهر نیویورک، یکی از مشکلات زندگی در این شهر آمریکا می باشد. الگوی آب و هوای ایالات متحده عمدتا با موقعیت ایالات متحده موقت در عرض های میانه، موقعیت آن با توجه به خشكی قاره و اقیانوس های حاشیه ای آن و الگوی ناخالص كشور، كوهستان ها و دشت ها تعیین می گردد. پس همهی دنیا فهمیدند که این تحریمها برای فشار بر ایران، برای عقبنشینی در قضیهی هستهای و قضایای دیگر است.

جهت دومی که این تحریمها به نفع ماست، این است که اینها همین طور مرتباً در تبلیغاتشان میگویند ما این تحریمها را میخواهیم بر ایران اعمال کنیم تا ایران را وادار به عقبنشینی کنیم؛ حالا مثلاً در قضیهی هستهای. میگویند میخواهیم ایران را منزوی کنیم؛ اما خودشان منزوی شدند. برای اقامت در این هتلها ۴۰ دلار برای هر شب باید پرداخت کنید، اما این هزینه شامل مالیات نیز میشود و در کل هزینه شما حدود ۶۰ دلار خواهد شد.

این کشور سومین کشور پرجمعیت جهان است و از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم، متنوعترین کشور جهان شناخته میشود. این تحریمها برای این است که ایران را وادار به عقبنشینی کنند، ایران هم که عقبنشینی نخواهد کرد؛ نتیجه این میشود که هیبت غرب و هیبت تهدیدهای غرب در چشم این ملتهای منطقه که قیام کردند، میشکند و عزت ملت ایران و قدرت ملت ایران در چشم اینها زیاد میشود؛ و این به نفع ماست. اوباما در سخنرانی چند روز پیش در کنگره، کمترین اشارهای به این نکرد که ملت آمریکا بیش از چهار ماه است که توی خیابانهایند!

چرا این تهدیدها به ضرر آمریکاست؟ امریکا علاوه بر هزینههای مادی- که حدود دویست میلیارد، آنطور که گفته میشود، تا حالا داشته- در عراق، متحمل ضرر هم شده است؛ مخارج لشکرکشی و تجهیزات و علاوهی بر آن، تلفات انسانی. خب، این تهدید به جنگ، به ضرر آمریکاست؛ خود جنگ، ده برابر به ضرر آمریکاست. براساس آمار مجمع جهانی اهلبیت(ع) در سال ۲۰۰۸، جمعیت شیعیان این کشور ۲.۳۰۰.۰۰۰ نفر یعنی در حدود ۰.۸ درصد از کل جمعیت آمریکاست. بر اساس آمار مجمع جهانی اهلبیت(ع) در سال ۲۰۰۸م، جمعیت شیعیان این کشور ۲.۳۰۰.۰۰۰ نفر یعنی در حدود ۰.۸ درصد از کل جمعیت آمریکاست.

آستین گفت: برخی از این نیروهای روسیه مستقر در بلاروس، تنها حدود ۳۰۰ کیلومتر با مرزهای لهستان فاصله دارند. ابرشهر نیویورک با مساحت ۸۶۸۳ کیلومتر مربع، وسیعترین شهر ایالات متحده و وسیعترین منطقهٔ شهری در جهان است. نیویورک (به انگلیسی: New York City) پرجمعیتترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده است که از ۵ ناحیه شامل برانکس، بروکلین، منهتن، کویینز و استتن آیلند تشکیل شدهاست. این مدل شامل ترکیبی از پایگاه های سنتی آمریکا که در اختیار کشورهای میزبان اند، برخی پایگاه های سنتی (محدود) و در اختیار آمریکا و درنهایت، برخی پایگاه های جدید است. از جملهی کارهائی که میخواهند بکنند، این است که در همین منطقه، این انقلابهای عظیم مردمی را به ضد خودشان تبدیل کنند؛ مردم را به اختلافات قومی، اختلافات مذهبی، اختلافات طائفی سرگرم کنند.

البته میخواهند این بحران را منتقل کنند به آسیا، منتقل کنند به آفریقا، منتقل کنند به خاورمیانه؛ با حادثهآفرینی در کشورهای دیگر و مناطق دیگر، ضعف خودشان را بپوشانند. در دههی اول انقلاب اینجور بود دیگر. در واقع جنگ بین دو اردوگاه بود. تعداد آراء دو طرف آنقدر بهم نزدیک بود که تنها با شمارش آرا، رئیس جمهور نهایی مشخص نمی شد. درست است که از نظر سیاسی روابط بین دو کشور ایران و آمریکا مناسب نمی باشد اما از آنجایی که برخی از کالاهای ایرانی در سطح دنیا بی نظیر هستند و مثل آن ها را در هیچ کجای دنیا نمی توان پیدا کرد این امر طبیعی است که کشوری مثل آمریکا هم خریدار و وارد کننده ی این محصولات باشد.

خب، حالا این آقا آمد سر کار؛ آیا تغییر ایجاد کرد؟ امروز وضعشان این است. آمریکا با همهی قدرتنمائیهایش، با همهی هیاهوها و جنجالهایش، امروز در موضع ضعف و موضع متزلزلی است. اینی که انسان میبیند طرف- حریف- دستپاچه شده، تلاش میکند، سراسیمه شده، به این در میزند، به آن در میزند، این فعالیت را میکند، آن را میبیند، این را میبیند؛ این پیداست که این طرفِ قضیه، قدرتی پیدا کرده است که او را مرعوب کرده، به هراس انداخته و سراسیمه کرده. بیشترین چپاول و غارت را نسبت به ثروتهای ملتها، امریکا کرده است.

این دریاچه با آب زلال خود توانسته است یکی از جاهای دیدنی آمریکا را به خود اختصاص دهد. این بدهکاریها از تولید ناخالص ملیشان یا بیشتر است یا برابر تولید ناخالص ملی این کشور است؛ این برای یک کشور، بدبختی و گرفتاری است. یک جمله هم راجع به این تهدیدهای آمریکا عرض بکنیم. این معنایش این است که آمریکا جز زور، هیچ منطقی ندارد؛ جز خونریزی، هیچ راهی برای پیشبرد خود ندارد. امروز دولت عراق یک دولت مردمی است، ملت عراق یک ملت زنده و بیدار است؛ و همین موجب شد که آمریکائیها بدون هیچ دستاوردی، آنچه که میخواستند، نشد، از عراق خارج بشوند.

آمریکائیها میخواستند عراق را مستقیماً خودشان اداره کنند، نتوانستند – ملت عراق ایستاد و نگذاشت – خواستند دولتی دستنشانده بیاورند، نتوانستند؛ خواستند با کاپیتولاسیون بمانند، دولت و ملت عراق اجازه ندادند. آن هم که وضع سیاسیشان است: مجبور شدند بدون دستاورد از عراق بیرون بیایند. آمریکا در سیاست خاورمیانهای خودش شکست خورد، در قضیهی فلسطین شکست خورد، در قضیهی عراق شکست خورد. اگر در زمینهی سلاح تحریم نمیشدیم، امروز این پیشرفتهای عجیب را نداشتیم؛ اگر در قضیهی اتمی، اینها نیروگاه بوشهر را خودشان ساخته بودند، ما در غنیسازی پیشرفت نمیکردیم؛ اگر درهای علم را به روی ما نبسته بودند، ما در سلولهای بنیادی و هوافضا و فرستادن ماهواره به آسمان، به اینجاها نمیرسیدیم.

مرتباً تهدید میکنند؛ تهدید به این زبان: همهی گزینهها روی میز است! کوه های کوچکی که در اطرافش قرار دارد، محل مناسبی برای پیاده روی و قایق سواری در تابستان و اسکی در زمستان است. در کشورهای اسلامی، در مصر، در شمال آفریقا، در تونس، آمریکائیها از آن هیمنه کاملاً ساقط شدهاند. در قضایای داخلی هم – که آمریکائیها سعی میکنند این را پنهان کنند – آمریکا دچار ضعف است.

دیدگاهتان را بنویسید