تلویزیون با ۷۰ فیلم سینمایی به استقبال سال نو میرود – خبرآنلاین

این روستا تا تهران تنها هفتاد کیلومتر فاصله دارد و با صرف زمانی حدود یک ساعت و نیم می توان به این روستا رسید. زمانی که بارش باران فراوان باشد، رودخانه جاجرود پرآب و خروشان خواهد بود؛ اما در سالهایی که بارش باران کاهش پیدا کند، سطح رودخانه تقریباً خشک میشود. در طول تاریخ وضعیت جوی و آب و هوایی کشور پاراگوئه تغییراتی زیادی داشته است به طوری که در برخی از دوره های هوا بسیار خشک بوده است و در برخی از دوره ها هوا بسیار بارانی و سرد نشان داده شده است. به این ترتیب هشت ماه گذشت تا آنکه همای دستور داد صندوقی از چوب خشک ساختند و در درون صندوق، عقیق و زر سرخ و زبرجد ریختند و بر بازوی کودک، یاقوت سرخ شاهواری بستند و او را همچنان که مست خواب بود در آن بستر نرم گذاشتند.

طبق نتایج بدست آمده میانگین ضریب تغییرات صفات ریخت سنجی و شمارشی سفید رودخانه ای در دریاچه سد شهید رجایی به ترتیب 82/34 و 33/7 درصد و در رودخانه تجن(پایین دست سد ) به ترتیب 48/20 و 26/6 درصد بود. در ایام آخر هفته، از دریاچه سد لتیان تا پایین پلیسراه جاجرود، بهسختی میتوانید جای خالی برای پهنکردن زیلو پیدا کنید! پس دیگر نیازی نیست نگران غرقشدن در آب دریاچه باشید. پاراگوئه پس از استقلال از اسپانیا تا سال 1993 توسط چندین دیکتاتور اداره شد که باعث عدم پیشرفت و عقب ماندگی این کشور بودند. در سال 1984، نیروگاه سد با دو توربین کار خود را آغاز نمود؛ و در مدت بیست و سه سال، به تدریج به تعداد توربینهای سد اضافه شد.

سد ایتایپو در سال ۱۹۹۴ از سوی انجمت مهندسی عمران آمریکا به عنوان یکی از عجیب … قدمت این پل به 850 سال پیش باز میگردد. احداث تونل دوم کوهرنگ به سالهای پس از انقلاب اسلامی ایران باز میگردد. دریبر پس از ریزش از چندین ارتفاع کوتاه و بلند به رودخانه پاوهرود و سپس به رودخانه سیروان میپیوندد. پس اگر قصد دارید تا کنار رودخانه یا حتی سد لتیان کمپکنید، حتماً لوازم ضروری کامل از آب تا تنقلات را همراه بیاورید. قایقرانی در دریاچه سد لتیان یکی دیگر از تفریحاتی است که میتوانید در کنار رودخانه جاجرود تجربه کنید.

انواع قایق پارویی و پدالی در این دریاچه به گردشگران کرایه داده میشود. قبرستان تاریخی ارنگه سنگ قبرهایی چند صد ساله را در خود دارد ، اما به گواه بسیاری قدمت تاریخی این روستا بیش از هزار سال است. طبیعت بی نظیر این روستا به همراه جاذبه های تاریخی مانند قبرستان تاریخی ارنگه لذت بسیار زیادی را برای گردشگران به همراه دارد. قبل از آنکه سد لتیان را روی رودخانه جاجرود بنا کنند، این پل یکی از مهمترین جاهای دیدنی تاریخی نزدیک تهران محسوب میشد.

اسکی روی آب یکی دیگر از تفریحات هیجانانگیزی است که میتوانید در دریاچه سد لتیان و کنار رودخانه جاجرود تجربه کنید. اسکی روی آب و قایقرانی هر دو تحت نظارت مستقیم نیروی هوایی و شهرداری لواسان انجام میشوند. آبشار سنگان و چنار هزار ساله امام زاده قاسم (ع) دو اثر ملی ایران هستند که در روستای سنگان قرار دارند. در بخش باستان شناسی به تاریخ بیش از 7 هزار سال ایران زمین و خطه گلستان پرداخته میشود. برخی از جاذبه های این روستاها جاذبه هایی است که در فهرست میراث ملی طبیعی ایران ثبت شده و این مورد نشان می دهد که روستاهای گردشگری اطراف تهران تا چه حد از نظر جاذبه های طبیعی و گردشگری غنی است.

برخی از این رستورانها دارای تختهای سنتی کنار آب هستند. روستای سولقان نیز دارای جاذبه های گردشگری زیبایی است که می توان اوقات خوشی را در روستای سولقان تجربه کنید. روستای سولقان دارای جاذبه های طبیعی زیبایی است که همگی به تنهایی می تواند بهترین خاطرات را برای شما ایجاد کند. طبیعت زیبای روستا و باغات گیلاس آن در کنار مسیر زیبای دشت هویج و آبشار آن از زیبایی های طبیعی روستای افجه است. بیشتر کوهنوردان تهرانی روستای افجه را با نام دشت هویج و آبشار زیبای آن می شناسند. روستای ارنگه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است. امکانات این محله بسیار متنوع و گسترده است.

در مسیر رودخانه خبری از امکانات رفاهی و خدماتی نیست. در نزدیکی جاجرود، خبری از هتل یا اقامتگاه نیست. روستای رندان به دلیل نزدیکی به تهران و زیبایی های طبیعی روستا از مقاصد تورگردی در تهران است و بسیاری از تورهای یک روزه شهر تهران در روستای رندان اجرا می شود. طبیعت بسیار زیبا ، باغات بسیار مفرح و آب و هوای خوب سیجان این روستا را به یکی از مقاصد گردشگری اطراف تهران تبدیل کرده است. روستاهای وردیچ و واریش فاصله بسیار کمی با تهران دارند و به دلیل آب و هوای بسیار مطبوع می تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای شهروندان تهرانی باشد.

نکته بسیار جالب برای این روستا مسیر کوهنوردی روستای سیجان به روستای واریان است. از آنجا که روستای واریان از طریق جاده هیچ گونه دسترسی ندارد ، بسیاری از گردشگران برای ورود به روستای واریان از طریق مسیر کوهنوردی سیجان به واریان استفاده می کنند. آبشار سیجان از مسیرهای کوهنوردی یکروزه خوب برای گردشگرانی است که قصد سفر یکروزه از تهران را دارند. کرج قرار دارند. این دو روستای زیبا در کنار یکدیگر قرار گرفته و در صورت رفتن به این مسیر می توان هر دو روستا را در سفری یکروزه بازدید کرد و از زیبایی های روستاهای واریش و وردیچ لذت فراوان برد.

برای رسیدن به روستای رینه باید از جاده هراز به این روستا رفت. شاعر در این شعر (در آن سوی شب و روز)، معتقد است که همة مردم در بیداری و آگاهیِ یکدیگر، مسوولیت دارند و خاموشی و سکوت برای آنان هرگز روا نیست و باید همچون دریا با عظمت و پرخروش باشند. روستای خور با داشتن ارتفاع 2800 متری در دامنه غربی قله گندم چال که دارای 3600 متر ارتفاع از سطح دریا در شمال غرب تهران و یکی از مناطق مرتفع البرز مرکزی می باشد و دارای طبیعت منحصر به فرد از نظر منطقه ای است که در تابستان دارای هوای خنک و عاری از رطوبت است و مناطق دیدنی همچون قله ها و دره های سرسبز و پیچ در پیچ و باغهای زیبا را دارا می باشد یکی از شاخص های منحصر به فرد آن آبشار خور است.

نتایج آزمون من-کندال (جدول2) نیز صعودی بوده و افزایش روند تغییرات شاخص مذکور را در تمامی بازه­ها تأیید می­نماید. تقریباً هر شهری که در نزدیکی آب قرار دارد، تحت تاثیر این منبع حیات بوده و منابع آبی از جمله رودخانه ها و دریاچه ها نیز از جاذبه های گردشگری ویژه آن محسوب می گردند. برای آنکه نتیجه بهتری بگیرید، بهتر است حتماً خودتان را به دریاچه سد لتیان برسانید. در این دریاچه انواع ماهیهای پرورشی بسیار لذیذ و بزرگ زندگی میکنند. تصور کنید که یک ماهی بزرگ به قلاب شما گیر کند و همانجا آن را روی آتش کباب کنید.

آب و هوای عالی و خنک روستای ارنگه برای یک سفر یک روزه از تهران بسیار عالی است. روستای رینه گر چه جزئی از روستاهای استان مازندران است اما به دلیل نزدیکی می تواند در فهرست روستاهای گردشگری اطراف تهران قرار گیرد. از طرفی دیگر گاهی به دلیل آلودگی های صنعتی و افزایش فعالیت بیولوژیکی میباشد. به هیچوجه نمیتوان گفت که بهترین منطقه کردان کجاست چرا که سرسبزی کلی که در این منطقه حاکم شده است تا روزها میتواند دلیل خوبی برای ماندن در این روستا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید