تعریف حوضه آبریز، انواع آن و نام چند حوضه آبریز معروف در دنیا

بهتر ایت به این لیست نگاهی بیاندازید: 1.کوله پشتی 2. کارت شناسایی 3. پول نقد 4. کیسه خواب 5. فلاسک 6. اجاق 7. بشقاب 8. قاشق 9.چنگال 10. لیوان 11. چاقو 12. کیسه زباله 13. مواد غذایی خشک 14. کفش مناسب 15. جوراب اضافی 16. عینک آفتابی 17. زیرپوش 18. لباس گرم برای خواب 19. بارانی یا پانچو 20. صابون مایع 21. کرم ضدآفتاب 22. خمیردندان و مسواک 23. پد بهداشتی بانوان 24. داروهای شخصی 25. دستمال کاغذی 26. پاوربانک 27. هدلامپ 28. باتری 29.جیپیاس 30کبریت یا فندک. به علاوه اگر این لباسها کاملا نخی باشند رطوبت هوا را جذب کرده و مناسب نخواهند بود بنابراین بای از لباسهای مناسب کمپینگ که به آنها لباس ترکینگ هم گفته میشود استفاده کنید.

همچنین بازار ویلاهای اجاره ای نیز در این منطقه داغ میباشد و اگر قصد سفری چند روزه به کردان را دارید میتوانید با اجاره ویلا در کردان مکانی مناسب جهت اقامت در کردان برای خود دست و پا نمایید. مراغه دارای دشت ها و مراتع سرسبز و وسیع و کوه های مرتفع و بسیاری از جاذبه های طبیعی که برای طبیعت گردی و دوری از شلوغی شهر ها بسیار مناسب است. مرحله بعدی برای کمپینگ کردن برنامه ریزی است. اگر میخواهید بدانید مهم ترین لوازم کمپینگ چیست؟ 8- استاندارد چیست؟ استاندارد در واقع میزان، معیار و شاخصی برای سنجش و اندازه-گیری است.

البته بسته به جایی که قرار است بروید باید مواد غذایی گوناگونی به همراه ببرید مثلا در کویر گردیها مقدار آب آشامیدنی بیشتری نیاز خواهید داشت اما به طور کلی به علت بالا رفتن سوخت و ساز بدن در طبیعت باید مواد غذایی که ارزش غذایی بالایی دارند را به همراه ببرید تا احساس ضضعف و گرسنگی نکنید. با توجه به ارتباط عوامل يوني و متابوليتي پلاسماي خون روي توليدمثل، تعادل اسيد و باز، رشد و تنظيم اسمزي در ماهي سفيد، از نتايج اين تحقيق مي توان در مديريت توليدمثل و پرورش اين گونه با ارزش بهره برد.

سپس همین پیشکش ها را به عناصر مختلف طبیعت تقدیم می کنند، که از جمله آن ها می توان به این موارد اشاره کرد. در این فیلم با بازی اما تامسون، کالین فرث، توماس سنگستر، کلی مکدونالد و آنجلا لنسبوری خواهیم دید: «آقای سدریک براون که همسرش را از دست داده مجبور است تا از هفت کودک نا آرام و بسیار شلوغش به تنهایی مراقبت کند. پیمان عطایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: متاسفانه رودخانه کارون مکانی برای رهاسازی بی رویه پساب های صنعتی، شهری و کشاورزی شده است و بیش از40 درصد فاضلاب شهری اهواز و فاضلاب های صنعتی و کشاورزی در بالا دست رودخانه به صورت مستقیم به آن وارد می شود.

گاهی نسیمی می وزد و دست نوازشگرش خنکی دلچسبی را روزانه ی گونه هایمان می کند.برای ما که در شهر زندگی می کنیم،رودخانه ی یاد آور شادی،تفریح،هوای پاک است راستی این همه اب کجا می روند؟ شهر ریو در واقع شبه جزیره است و از سه طرف توسط اقیانوس اطلس محاصره شده است. این رودخانه یکی از اصلی ترین نقاط گردشگری در مراغه است که در همه ی فصول و به خصوص در فصل تابستان میزبان گردشگران بسیار زیادی است. اما در نتیجه تلاش های سازمان ملل متحد به خصوص قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل، تلاش های کمیسیون حقوق بین الملل و رویه قضایی و داوری قواعدی شکل گرفته است که در صورت نبود توافق میان کشورها می تواند تضمین کننده منافع کشورهای ذی نفع و تأمین کننده صلح و امنیت بین المللی باشد .

ایران شهرهای گردشگری بسیاری دارد که برخی از آنها بسیار مشهور برخی دیگر کمتر شناخته شده اند، مراغه نیز یکی از شهرهایی است که علی رغم جاهای دیدنی بسیاری که دارد در بین مردم کمتر شناخته شده است. این برج برخلاف گنبد مینا ظاهری کاملا ساده دارد و به نظر میرسد یک برج دفاعی بوده، تنها تزئینات این برج را میتوان در بخش ورودی آن دید که با نماهای هلالی شکل تزئین شده است.

در ورودی این برج یک طاق هلالی شکل وجود دارد که در زیر این طاق هلالی کتیبه با خط کوفی وجود دارد که در آن از کاشی های فیروزه ای برای تزئین استفاده شده است. بهترین گزینه برای آشپی در حین کمپینگ اجاق های کمپینگ هستند که یک ابزار بسیار خوب برای پخت وپز هستند و با وجود آنها دیگر نیازمند روشن کردن آتش و سوزاندن چوب نخواهید بود و می توانید کاملا بی دردسر به آشپزی بپردازید. البته برنامه ریزی در تمام مدلهای سفر اهمیت دارد اما اهمیت آن در سفرهایی که با کمپینگ همراه هستند بیشتر میشود چرا که کمپینگ در یک محیط بدون امکانات و دسترسی های اولیه صورت میگیرد و همه چیز حتی زمان رسیدن به مقص2د و .. ر این نوع سفر بسیار اهمیت پیدا میکند.

یکی از مواد خوراکی که بهتر است حتما همراه خود ببرید آچیل ها و مغزیجات و خشکبار هستند چرا که هم کالری مناسبی دارند و هم به خوبی انرژی مورد نیاز شمارا تامین میکنند. آن ها را به سمت خود می کشد و باعث ایجاد مد می گردد . بهتر است ورودی پادرتان را به شمت شرق قرار دهید چرا که با این کار نور خورشید و گرمای آن به چادر وارد میشود. به علاوه بهتر است از به همراه بردن لبنیات پرهیز کنید چرا که اغلب زود فاسد میشوند و ممکن است مسمومیت غذایی به همراه بیاورند. در بستر رودخانه هایی که به نظر میرسد خشک شضده اند نیز به هیچ وج بخ کمپینگ نپردازید چرا که ممکن است با بارش ناگهانی باران دوباره رودخانه به جریان بیافتد.

برای کمپینگ باید از پارچه های تنفسی دوخته شده باشند تا در سرما و گرما شمارا آزار ندهند. • جعبه کمک های اولیه: در طبیعت گردی ها ممکن است اتفاقاتی بیافتد که از تصور شما خارج باشد بنابراین تهیه یکی جعبه کمک های اولیه با وسایل مورد نیاز ضروری ترین کاریست که باید انجام دهید ت در صورت بروز حادثه از وسایل آن برای پانسمان کردن و بند آوردن خون ریزی های جزئی استفاده کنید. خواب شنا کردن در یک رودخانهی گلآلود، یک نشانهی منفی است و نشان میدهد که ممکن است به زودی خبر بدی به دستتان برسد، شاید حتی زمانی که در سفر هستید.

رودخانه صوفی چای درست از میان شهر مراغه میگذرد و با ورودش به سد علویان یک جلوه ی خاص به شهر مراغه بخشیده است. یکی دیگر از جاهای دیدنی مراغه، رودخانه صوفی چای است. یکی از ویژگی های بی نظیر این گنبد طرح هایی است که بسیار ظریف و به صورت منبت کاری بر روی نمای بیرونی آن کار شده است. انتخاب مواد غذایی در کمپینگ نیز بسیطار مهم است.

بنا بر این پیش از رفتن به سفر و کمپینگ باید چک لیستی تهیه کنید که بر طبق آن تمام وسایل ضروری را حتما همراه خود برده باشید. امروزه برای محافظت از بنای قدیمی و تاریخ رصدخانه مراغه یک پوشش کروی سفید رنگی بر روی آن ساخته اند که خود نمای بسیار جالبی به این تپه و شهر مراغه بخشیده است. این گنبد که درواقع یک برج دایره ای شکل است یکی از بی نظیر ترین معماری ها را در بین بناهای تاریخی ایران دارد، متاسفانه هیچ سندی مبنی بر اینکه این گنبد مربوط به چه دوره ای و متعلق به چه شخصی است وجود ندارد، اما به نظر میرسد این گنبد متعلق به دوره ایلخانیان یا سلجوقیان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید