براساس نظریۀ سطح معنایی- لغوی الگوی گارسس

1. ابراهیمی فر، طاهره (1385) ، الگو های اعتماد سازی در منطقه خلیج فارس، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، وزارت امور خارجه، مرکز چاپ وانتشارات، ص. 8. پیشگاه هادیان، حمید (1382) ، گستره منازعات آب در حوضه نیل آبی و تاثیر آن بر اهداف استراتژیک ج.ا.ایران، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی، وزارت امور خارجه، ص. یک منبع آگاه در وزارت نیرو در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن تکذیب خبر افزایش دبی رودخانههای مرز شرقی کشور گفت: فیلم منتشر شده در فضای مجازی که از افزایش دبی رودخانه هیرمند در مرز افغانستان خبر میدهد، مربوط به 2 سال گذشته و سیل شرق کشور است.

فیلم رودخانه ای که از میان آن میگذرد به کارگردانی Robert Redford محصول 1992 کشور امریکا است،“نورمن” و “پل”، پسران نوجوان خانم و آقای “مکلین” بر طبق اصول و قوانین کلیسای پرسبیتری بزرگ شدهاند. برای رسیدن به روستای دیزین می توان از سه مسیر استفاده کرد. روز بعد برادر آن سرباز با نارنجک دستی به شیر حمله کرد. آنها بر اساس نقل قول کاتبان یونانی ، ماجرای یورش اسکندر به امپراطوری هخامنشی و هر آنچه که در مسیر حرکت اسکندر اتفاق افتاد را بازگو کرده اند . و این کاهش ادامه دارد ((UNODC، 2004. آنچه که نگرانی بزرگتر است این موضوع است که بیشتر کشت تریاک در زمینهای حاصلخیر آبی صورت می گیرد(92% در مجموع سال 2004). بعنوان مقایسه، گندم در 55% زمینهای آبیاری شده و 45% در زمینهای دیم می روید (اطلاعات سال 2004 بیانگر متوسط 3.6 برابری کشت گندم در زمینهای آبی به نسبت زمین های دیم است).

پل خواجو یکی از بهترین نمونههای معماری و فرهنگی دوران صفویه در ایران میباشد که در سال ۱۰۶۰ هجری قمری ساخته شده است. دیدنیهای این روستا شامل برج آرامگاهی كردان، پل قدیمی بانو صحرای كردان، امامزاده شاهزاده حسین و بیبی شهربانو میباشد. در سرزمین موج های آبی امکانات و تفریحات متعدد آبی وجود دارد که یکی از این امکانات سرسره ” تاپسی توروی ” آن میباشد که در سال ۲۰۱۰ میلادی بعنوان بهترین سرسره آبی جهان از طرف انجمن پارک های آبی جهان انتخاب شد.

ایران با توقیف میزان 427 هزار و 147 کیلو تریاک در سال 2007 بیشترین میزان توقیف جهانی این محصول را رقم زده است (UNODC،2009). همانطوری که گفتیم، میزان ناچیزی از کل آب کره زمین قابل استفاده است. در وضعیت موجود، هر دو کشور آبراهی ایران، افغانستان، بعنوان کشور بالا دستی، عهدنامه حقوق مربوط به استفاده های غیر کشتیرانی از آبراهه های بین المللی را که هنجاری پذیرفته بین المللی است، را هنوز نپذیرفته اند ولی عراق(9 جولای 2001) و سوریه (2 آوریل 1998) بعنوان کشورهایی پائین دستی، کنوانسیون 1997 آبراهه ها ی سازمان ملل را پذیرفته اند.

این کنوانسیون توسط کشور های آبراهی علی الخصوص توسط ج.ا ایران، با توجه به اینکه عراق (سال 2001) و سوریه(در سال 1998) این عهدنامه را پذیرفته اند، خواهد توانست بر عملکرد کشور های دیگر چون افغانستان و ترکیه اثر گذار باشد. چالشهای مشترک سیاست آب ایران، عراق و افغانستان را می توان، تهدید امنیت انسانی،مدیریت زمین و مدیریت جامع منابع آب، دانست. 4. ———- (1386 ب) ، بحران وضعیت آب در جهان و ایران، پژوهشنامه گروه پژوهشی مطالعات بین الملل، مطالعات توسعه پایدار و محیط زیست(1) ، پژوهشکده تحقیقات استراتژیک، ص.

گذشته از اقدامات برنامه ریزی شده سد سازی و انسداد مسیر آبراه بین المللی هیرمند/ هلمند، به نظر می رسد که کانال های آبرسانی مسیر آبراه طی جنگ های داخلی افغانستان، آسیب دیده باشد و از سوی دیگر مصارف دیگری چون کشت خشخاش در مسیر آبراه بر کاهش جریان ورودی آب به کشور پائین دست آبراهی ایران، تاثیر داشته باشد. هم چنین كسى كه به دریا غرق مى شود خداوند به دریا امر مى كند او را فشار دهد. • گاهی می بینیم بعضی از مردم ازشیلنگ و فشار زیاد آب برای تمیز کردن پله ها ، پارکینگ ، حیاط ، جلوی مغازه ها و …

از دیگر دیدنی های روستای آبنیک رودخانه کلارود است (که محلی ها به آن رودخانه آبنیک می گویند) این رودخانه ۷ کیلومتر طول دارد و از کوههای جانستون و خرسنگ سرچشمه گرفته و یکی از سرشاخههای رودخانه جاجرود به شمار میآید. علاوه بر میوههای خوشمزه به محصولات جانبی باغها نیز میتواند اشاره داشت. این تلاش در شرایطی است که نیرو های ائتلاف در سال 2010 امکان کشت تریاک را نیاز ضروری تامین اقتصادی افغانان می دانند: “ناتو در خواست روسیه برای انهدام محصولات مخدر در افغانستان را رد کرد.”، سخنگوی ناتو، جیمز آپاتورای در مورد نظر روسیه برای انهدام محصولات مخدر در افغانستان می گوید که “این مشکل با دقت بایستی حل شود چرا که اهالی بومی آسیب می بینند و متحدین در افغانستان می بایست لرد های مواد مخدر وآزمایشگاههای تولیدی را مورد هدف قرار دهند. وی ادامه می دهد: شرایطی که ما تنها منبع درآمد مردمی را که در دومین کشور فقیر دنیا زندگی می کنند، نابود می کنیم و برای آن جانشینی ارایه نمی دهیم، غیر قابل تحمل است”.

18. شاه ولی، منصور؛ کشاورز، مرضیه؛ شریف زاده، مریم (1386) ، پارادیم اخلاقی- فلسفی متعالی در پژوهش های بحران های زیست محیطی، اخلاق در علوم و فناوری،فصلنامه علمی، پژوهشی، سال دوم، شماره های 3 و 4، پائیز و زمستان 1386، ص. 17. سریع القلم، محمود؛ بخشی، احمد؛ سجاد پور، سید کاظم (1385) ، تبدیل ژئو پلیتیک جنگ به ژئو پلیتیک صلح (بررسی موردی: تاثیر سیاست خارجی آفریقای جنوبی بر امنیت منطقه ای در دوره آپارتاید و پس از آن، فصلنامه ژئوپلیتیک، سال دوم، شماره سوم و چهارم، پائیز و زمستان 1385، صص 44-22، ص.

کشت تریاک به منزله نیاز بیشتر به منابع آب است. تدوین و توسعه مدیریت پایدار منابع آبی، مدیریت مطالعات کلان منطقه ای، مدیریت خردمندانه اکوسیستم مناطق مشترک مرزی و داخلی و توجه بیشتر به اقدامات نوآورانه از این ساختار مورد انتظار است. در سال 2008، 98% کشت تریاک در استانهای هلمند، قند هار، اروزگان، دی کندی، زابل، فرح و نیمروز متمرکز شده بود، مکانهایی که وضعیت امنیتی شان به عنوان بی نهایت خطرناک توسط UNDSS طبقه بندی شده است. همچنانکه آمار گزارش سالانه 2009 بیانگر کاهش انهدام در سال 2008 به میزان 5480 در 2008 است.

بری فرصت پیدا می کند که بردی را بهتر بشناسد و مسئله ای را به جک اعتراف می کند. میوه ی درخت بلوط، سمّی است و خوب چاره ای نبود و بهتر از گرسنگی کشیدن بود. همه ما جمله معروف پیشگیری بهتر از درمان را شنیده ایم.با توجه به موارد ذکر شده در صفحات قبل در گام اول بهتر است از آلوده شدن آب از هر طریقی جلوگیری کنیم.در مورد واحدهای صنعتی الزام آنها به استفاده از تمهیدات لازم و رعایت اصول و ضوابط اعلام شده از سوی سازمان محیط زیست و همچنین بحث مالیات سبز در کنار اجرای قوی مقررات می تواند راهگشا باشد.پس بهتر است قبل از شروع به کار این واحدها نظارت درستی بر آنها صورت گیرد تا در ادامه که خط تولیدی به کار افتاده است و هزاران کارگر از آن روزی خود را تامین می کنند به مشکل برنخوریم.

دیدگاهتان را بنویسید