انشا در مورد گذر رودخانه با مقدمه و نتیجه – ❤️ هاب گرام

از مرکز این شهر تا روستا حدود ۳ ساعت با ماشین راه است. این آبشار بعد از روستای شیخ عالی و قبل از روستای گراب در مسیر جاده چهارمحال به خوزستان قرار دارد و برای رسیدن به آن از جاده اصلی تا آبشار حدود 15 دقیقه پیاده روی باید کرد. ارتفاع این آبشار به ۵۰ متر میرسد که محل ریزش آب به صورت صخره ای و عمود بر زمین است. در کف تنگ رودخانه کوچکی که از ارتفاعات مجاور سرچشمه میگیرد جریان دارد که به رودخانه بازفت میریزد. ساختمان این سد بر روی رودخانه لار در موقعیت 52درجه طول شرقی و 53-35 درجه عرض شمالی شروع و در سال 1361 خاتمه و به مرحله بهره برداری رسید.

آبشار پس از لغزش بر روی دیواره ای صخره ای تشکیل رودی کوچک را میدهد که نهایتا به رودخانه بازفت میریزد. آبشار به صورت چشمه ای جوشان از میان شکافی غار مانند به بیرون میریزد. در این میان بعضی از نقاط مانند تنگ هونی در استان چهارمحال و بختیاری به دلیل شرایط زیستگاهی خاص، زمینه حضور یك توده منحصر به فرد نارون را در این منطقه فراهم نموده است. این منطقه دارای جاذبههای گردشگری و توریستی بوده و از پوشش جنگلی با درختان بلوط برخوردار است.

پل سفید اهواز یکی از برجستهترین جاذبههای گردشگری در شهر اهواز است.پل بعدی اهواز را در سال ۱۳۴۹ ساختهاند که میدان چهار شیر را به شمال منطقه کیانپارس متصل میکند. مشهد با دارا بودن ۴ پارک آبی سرپوشیده، رتبه اول را در منطقه خاورمیانه کسب کرده است و در رتبهبندی، شهرهایی همچون دبی، تهران، کرج و شارجه پس از مشهد قرار میگیرند. البته میدانم که زندگی صنعتی و شهری تمام زمان را برای خودش میخواهد و همین تلاشهای روزانه برای به دست آوردن فردایی بهتر هیچ زمانی برای تفریح و گشت و گذار در دل طبیعت باقی نمیگذارد؛ اما واقعیت این است که زندگی دقیقاً همین قلب و روح و احساس است و همان لحظههای نابی که باید در میان سبزهزارها سپری شوند.

اما کروکدیل ها از خانواده Crocodylidae می باشند، در حالی که تمساح ها از خانواده Alligatordae می باشند. میزان برداشت آب در کشورهای درحال توسعه به علت نداشتن ابزار مناسب دو برابر کشورهای توسعهیافته برای هر هکتار است، درحالی که میزان محصولات کشاورزی آنها یکسوم میباشد. این قلعه براساس کتیبه سردرب آن درسال 1334هجری قمری ساخته شده است.یکی ازفرزندان ظاهرنامی که به ظاهریها شهرت دارند بنام محمدظاهر (مشهدی محمد ظاهری)که درزمان خود سمت کلانتر بازفت بالا را برعهده داشته این قلعه راساخته وآن رامنزل مسکونی خودقرارداده بود.استادکارقلعه فردی بنام استادرضا اصفهانی بوده که درمحل آجر راپخته وقلعه راساخته است.درساخت انبارها ،سرطویله واصطبلها ازسنگ تراش استفاده شده وسنگها به گونه ای ماهرانه درطاق زنی سقف بکاررفته است.شاه نشین قلعه دهناش ازارتفاع مناسب ومعمول بیش از 5/3 متر برخوردار وارتفاع دربهای ورودی نیز بیش ازارتفاع قدانسان است.

4- چرا آب دریاها برای آشامیدن و کشاورزی مناسب نیست ؟ عضو هیأت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اذعان کرد: تا به حال ارائه مدل مدیریت جامع حوضه رودخانه حبلهرود توسط این طرح تکمیل شده و برای حوضه رودخانه گرگانرود در حال تکمیل است. با این حال در سال 1910 , رکورد بالا امدن اب در رود سن به 8.62 متر در پل Austerlitz رسید . این پل در طول هزاران سال یکی از مسیرهای کوچ عشایر بختیاری بوده است و از این رو دارای اهمیت بالایی است.در کنار این پل و در محل هایی که به سختی می توان عبور کرد پله کانی در سنگ تراشیده شده است تا عبور و مرور تسهیل شود.

ساکنین روستای کیارس را مردمانی با اصالت و با فرهنگ و غیور از تش خدروند تیره غریبوند از طایفه بزرگ موری تشکیل میدهند و درکنار آنها از دیگر طوایف بختیاری مانند بویری، فرگنی و بهداروند هم حضور دارند البته خانواده هایی از طایفه ذلقی معروف به اولاد رحیم نیز در این منطقه ساکن هستند که به علت وصلت های زیاد عموما به فامیلی خدری شهرت پیدا کرده اند. این پروژه که در سال ۱۷۸۴ شروع شد، یکی عوامل مهم در ناآرامی های بعدی بود، زیرا در قسمت هایی از ساخت این دیوار برای کالاهای واردشده به شهر نیز مالیات دریافت می شد.

مهمترین جاذبه های مرگور عبارتند از: دره زیبا و سرسبزبنار، روستاهای واقع در کوهپایه همچون کچله ونوی، آبشار روستای سوله دوکه ل (سلوک که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند)، معنی سوله دوکل در کردی، آبشار دودآلود است، چرا که این آبشارهنگام برخورد با سنگ ها، ذرات آب در اطراف آبشار فضای مه آلودی را به وجود می آورد که چشمان هر بیننده ای را خیره می کند. برخي بر اين عقيدهاند نام اين رودخانه از شيب تند در مسير آبشار آب ملخ گرفته شده است.

تنگ هونی در موقعیت غرب رودخانه بازفت در ارتفاع 1680 متری از سطح دریا آغاز می شود و در بالا دست تا ارتفاع 2200 متری از سطح دریا ادامه می یابد تا به قله تاراز منتهی میگردد. سه دریاچه کوچک یاد شده در زمان پر آبی با وجود اختلاف سطح به هم می پیوندند و دریای بزرگ هامون میان ایران و افغانستان را تشکیل می دهند. در کنار موارد متعدد یاد شده وجود امام زاده ای بنام پیر چابک (پیراوک )با قدمتی چند صد ساله زیبایی مذهبی و طراوت خاصی را به این منطقه بخشیده است و مانند دیگر امام زاده های سرزمین بختیاری در میان مردم این روستا و اطراف از احترام و قداست ویژه ای برخوردار است.

آنچه سبب ایجاد دریاچه شده است بسته به محیط و شرایط منطقه ای متفاوت است. برای رسیدن به این روستا میتوانید از محورسهراه فرانچی پاوه استفاده نمایید. سختی کل، کربناته و غیرکربناته رودخانه اترک با استفاده از کد کامپیوتری AqQa محاسبه گردید. پل خدا آفرین پلی است که روی رودخانه بازفت قرار دارد و احتمال می رود که در اثر وقوع زمین لرزه ایجاد شده باشد. مسیر رفتن به لفور: برای رسیدن به لفور در شیرگاه باید از فیروزکوه و پل سفید بگذرید.

مسیر دسترسی به پل خدا آفرین و پلکان باستانی که دزپارت نامیده می شود، بسیار سخت و نیازمند آمادگی جسمانی بالایی می باشد. قرار گرفتن این روستا در درهایی زیبا که اطراف آن را جنگلهای انبوه، کوههای سنگی، چشمههای پرآب و خروشان احاطه کرده است، هر گردشگری را به خود جذب میکند. دو سوم بدن انسان را آب تشکیل می دهد. مطالعات آزمایشگاهی: در آزمایشگاه شاخص­های زیستسنجی ماهیان شامل طول کل بدن و طول روده به کمک کولیس با دقت 01/0 میلیمتر و وزن کل بدن و وزن پر دستگاه گوارش بوسیله ترازوی دیجیتالی با دقت 01/0 گرم توزین گردید.

مسیر آن شامل حوضچه های گرانیتی زیبا و عمیقی موسوم به تفرجگاه هفت حوض است. بازفت شامل دو بخش بازفت بالا و بازفت پایین است. بازفت بالا در همجواری مرز استان خوزستان واقع گردیده است. شاخه اصلی رودخانه اترک از روستای قوچان شروعشده و به مرز ایران و ترکمنستان میرود. در روستای هجیج مسجدی به نام مسجد مرکزی وجود دارد. گرچه تاریخ ساخت این پلکان سنگی مشخص نیست ولی در کنار این پلکان کتیبه ای نیز وجود دارد. دربالای درب ورودی هشتی ، کتیبه ای به شکل مستطیل قراردارد که درطرفین آن نقش گل حجاری گردیده ودروسط چهار سطر وبازوهای برجسته بین سطور آنها را از هم جدا می کند.سقف هشتی باسنگ تراش طاق زده شده و ازطرفین به حیاط اصلی راه دارد.

باید بدانید که این جاده بسیار پرپیچ خم بوده اما در عین حال بسیار طبیعتی زیبا و چشمگیر دارد. اما از آنطرف یک مسئله دیگر هم هست؛ متأسفانه دولتهای غربی هنوز حاضر نیستند دست از سر افغانستان بردارند و با روی کار آمدن طالبان درصدد ایجاد یک باتلاق برآمدهاند تا ایران را با طالبان درگیر کنند. 18- بیشتر آب¬های روی زمین به صورت یخچال است. این بار از جاده «بن» به شهرکرد برمیگردم. سپس به جاده نودشه رفته و پس از طی مسافتی به جاده هجیج تغییر مسیر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید