آمریکا – شمیران گشت

پروازهای شناسایی آمریکا آنها را ردیابی کردند. او که شخصیت بزرگی داشت اما فاقد استعداد سیاسی بود مردان مستعدی را دور خود جمع کرد که از آن میان می توان به توماس جفرسون بعنوان وزیر امورخارجه و الکساندر همیلتون بعنوان وزیر خزانه داری اشاره کرد. مرکز این ایالت شهر آستین و بزرگترین شهر آن هیوستون است. ابرشهر نیویورک با مساحت ۸۶۸۳ کیلومتر مربع، وسیعترین شهر ایالات متحده و وسیعترین منطقهٔ شهری در جهان است.

که اکنون بازار غالب نرم افزاری و سیستم عامل های کامپیوتری در جهان را در اختیار دارد. بر اساس قانون اساسی ایالات متحده هر ایالت در امور داخلی دارای اختیارات کامل است و در مقابل در امور خارجی، ارتش، ضرب و چاپ سکه و اسکناس و اعلان جنگ به دولت فدرال اختیار داده شدهاست. در مقابل ، کشورهای آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، روسیه ، برزیل ، مکزیک ، قزاقستان و اندونزی که در طول جغرافیایی وسیعی قرار دارند دارای چند منطقه زمانی رسمی در اقلیم خود میباشند. این منطقه از نظر پوشش گیاهی، تنوع جانوری و داشتن مواد معدنی دارای اهمیت ویژه است.

که سومین کشور از نظر جمعیت است. ایالت تگزاس: در جنوب آمریکا واقع شده و دومین ایالت هم از نظر وسعت و هم از نظر تعداد جمعیت در این کشور می باشد. اقتصاد این ایالت بسیار موفق بوده و تعداد بیکاران آن در سطح پایینی قرار دارد. در مورد تاریخ آمریکا همه ما از کشف آن توسط کریسف کلمب آگاه هستیم. و ما از ايران ميتونيم در امريكا تحصيل كنيم يا نه ؟

اگر تمایل دارید ایمیل یا شماره تلفنتان را با ما به اشتراک بگذارید زیرا دوست داریم با شما برای پرسیدن سوالات تماس بگیریم. رئیس جمهور ایالات متحده نیز به عنوان رئیس قوه مجریه با رأی مستقیم مردم و از طریق آرای مجمع انتخاباتی انتخاب میشود و در برگزیدن مشاورانش به عنوان وزرا اختیارات کاملی دارد. در اوایل دهه ۱۹۶۰، جان اف کندی، با اختلاف اندکی با ریچارد نیکسون، بعنوان رئیس جمهور انتخاب شد، نیکسون بعد از مشکلاتی با مطبوعات در کمپین خود اذعان کرد، «دیگر نیکسون را در حال امر و نهی کردن نخواهید دید». بالاخره در روز سوگند رونالد ریگان بعنوان ۴۰ امین رئیس جمهور در سال ۱۹۸۱ بازداشت شدگان آزاد شدند.

مهاجرت از ایران در سال های پس از انقلاب اسلامی و جنگ ایران و عراق ۱۹۸۰-۱۹۸۸ به طور چشمگیری افزایش یافت. با اینکه سفر به آمریکا می تواند شگفتی های آبشارها، تفریحگاه های اسکی، بیابان ها و طبیعت را به همراه داشته باشد، یکی از ابعاد بی نظیر بخش های مسکونی این کشور سرشت ساخت تازگی در آن است. که تابستان های آن مرطوب و زمستان معتدل و پر بارش است. ایالت کالیفرنیا در هنگام تابستان آب و هوای گرم و خشکی دارد بجز در مناطق ساحلی که معتدل است.

سرزمین اصلی ایالات متحده (بجز آلاسکا و هاوایی) متشکل از ۴۸ ایالت مجاور است، که حدود ۴۸۰۰ کیلومتر از اطلس تا اقیانوس آرام و حدود ۱۹۰۰ کیلومتر از مرز کانادا تا خلیج مکزیک کشیده شده اند. ایالات متحده با وسعتی حدود ۹٫۶۲۹٫۰۰۰ کیلومتر مربع، شامل آلاسکا و هاوایی چهارمین کشور بزرگ جهان بوده و ۴۰ برابر بزرگتر از بریتانیاست. جمعیت: طبق آخرین آمار رسمی جمعیت آمریکا حدود ۳۲۶ میلیون نفر دارد. در آن سال، ایرانیان کمتر از ۱ درصد از بیش از ۴۴.۹ میلیون مهاجر در ایالات متحده را تشکیل می دادند.

نژاد: جمعیت ۳۲۶ میلیون نفری این کشور متشکل از ۸۰ درصد سفید پوست، ۱۲٫۹ درصد آفریقایی-آمریکایی، ۴٫۴ در صد آسیایی، ۱ درصد بومیان آمریکا و درصد اندکی از دیگر نژادهاست، بیش از ۱۵ درصد کل جمعیت اسپانیایی هستند. و جالبه بدونید بیشتر مردم این ایالت به زبان اسپانیایی مسلط هستند. اگر برخی از عادت های آمریکایی به دیگر کشورها سرایت کند نیاز جهان برای تأمین منابع خود ۳ برابر خواهد شد.

وقتی موضوع توزیع زمین باشد، باید گفت که انگار آمریکایی ها گل سرسبد خلقت بوده اند و چنان مناظر سحرانگیزی دارند که هرگاه بخواهند می­توانند به آنها پناه ببرند. در هر جامعه یا کشوری، خیلی از افراد به یکی از این اجتماعات تعلق دارند. آمریکاییها رسوم و شیوه انجام دادن کارهای خود را دارند. سیاهپوستان سرتاسر جهان این انتخاب را به فال نیک گرفتند. لس آنجلس به صورت خلاصه LA و با لقب شهر فرشتگان یاد میشود. بورلی هیلز و ونیز بیچ و تپههای بلایر که همگی این مناطق در غرب لس آنجلس واقع شدهاند، جزو گرانترین و اشرافینشینترین مناطق شهر لس آنجلس شناخته میشوند.

سال بعد، کاپیتان مریودر لوئیس و ستوان ویلیام کلارک از سن لوئیس به قصد کاوش در غرب راهی اقیانوس آرام شدند. در سال ۱۶۸۱، ویلیام بن در فیلادلفیا یک مستعمره تأسیس کرد. یک ماه بعد، بابی کندی، بعد از برگزاری یک کمپین در لس آنجلس با شلیک گلوله کشته شد. امروزه میتوان لس آنجلس را مهمترین کانون و مرکز مهاجران ایرانی و همچنین کانون موسیقی پاپ ایرانی در بیرون از کشور دانست. ایالات متحده در حوزه هایی مانند موسیقی کلاسیک، اپرا، و هنرهای تجسمی جایگاه ویژه ای دارد. در ۱۲ آوریل ۱۸۶۱، نیروهای کارولینای جنوبی پایگاه نظامی ایالات متحده در فورت سامتر را به آتش کشیدند، و جنگ داخلی شروع شد.

آنها ورزش های قدیمی اروپایی را به سبک خود دنبال می­کنند. اما تمدن به سبک آمریکایی بسیار سرگرم کننده است. در همه­ی شهرها، مناطق مسکونی با سبک های معماری ۱۰۰ساله برج های درخشان مناطق تجاری در مرکز شهر را احاطه کرده اند. متوسط قیمت خانه در شهر سیاتل ۶۷۵.۲۳۷ دلار است و متوسط حقوق سالانه ساکنین این شهر ۶۸.۴۶۰ دلار است. متوسط حقوق سالانه ساکنین این شهر ۷۵.۸۹۰ دلار است.

این تازه واردان شامل ایرانیان طبقه بالا و متوسط و همچنین اقلیتهای مذهبی و قومی مانند بهائیان و ارامنه بودند. اقتصاد این کشور به تحقیقات بهای زیادی می دهد و رشد سرمایه گذاری در آمریکا فوق العاده بالا است. صخرههای بزرگ و عمودی، جنگلهایی که به خط ساحلی میرسد، ساحلی به وسعت چندین مایل و درختان غولآسا زیبایی منحصربهفردی به اینجا بخشیده است. برخی از قدیمیترین و بزرگترین، پدیده های طبیعی همچون گرند کانیون، دره مرگ، آبشارهای نیاگارا، دریاچه های بزرگ، پارک های ملی و خود رودخانه اولدمن و میسی سی پی که از شمال تا جنوب از چندین کشور می گذرد، بی نظیرند.

و چندین برابر شهرهای دیگر بازدید کننده از کشورهای مختلف و مهاجر را در خود جای داده است. در این میان گریت لیکز در میدوست قرار دارند، که شبیه همه در یاها در دیگر قسمت های دنیا هستند. ایالت نیویورک: در شمال شرقی آمریکا قرار دارد. دراین بخش ازسایت باحساب علاوه بر نمایش آنلاین ساعت جهانی UTC ، امکان مشاهده زمان کشورهای جهان مانند ساعت به وقت آمریکا ، ترکیه ، کانادا ، آلمان ، انگلیس ( به وقت لندن و گرینویچ ) ، چین ، فرانسه ، استرالیا ، ایتالیا و همچنین اختلاف ساعت با ایران وجود دارد. که ۸۲ درصد مردم به این زبان صحبت می کنند.

۸۲ درصد مردم آمریکا ساکن شهرها هستند. برای ارتباط با مردم در این کشور نباید صمیمیت خود را زیاد نشان دهید. در مارس ۱۷۷۰، جلوی اداره گمرگ بوستون مردم گاردها را با گلوله برف زدند. سفیدپوستها ۸۱ درصد، سیاهپوستها ۱۳ درصد، آسیاییها ۴ درصد و سرخپوستان یک درصد از جمعیت این کشور را تشکیل میدهند. نیویورک (به انگلیسی: New York City) پرجمعیتترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده است که از ۵ ناحیه شامل برانکس، بروکلین، منهتن، کویینز و استتن آیلند تشکیل شدهاست. مرکز این ایالت شهر اولمپیا و بزرگترین شهر آن سیاتل است. دموکراسی آمریکایی ریشه در عهد میان این «زائران» دارد، پیمان می فلاور، که قوانین آن مورد پذیرش اکثریت بوده و همه از آنها تبعیت می کردند.

توجه : در آمریکا ایالتهایی وجود دارند که در تمام شهرها و مناطق آن ایالت، یک زمان رسمی برقرار است و درمقابل ایالتهایی نیز وجود دارند که در دو منطقه زمانی قرار گرفته اند. در کنار ساحل اقیانوس آرام، پارک ملی ردوود (Redwood National Park) قرار دارد و با درختان غولآسای سرخ چوب، پر از مکانهای مناسب برای پیک نیک، چادر زدن و پیادهروی است. که در اقیانوس آرام و دریای کارائیب واقع شده اند. کسب و کار در ساحل غربی چنان رونق گرفت که ساحل غربی آمریکاء و بخش های آسیایی هم مرز اقیانوس آرام به “حاشیه اقیانوس آرام” شهرت یافتند.

قسمتی از آبشار نیاگارا در مرز بین آمریکا و کانادا قرار دارد و از جاذبههای طبیعی توریستی در آمریکا بهشمار میرود. مؤسسه اسمیتسونین و مرکز هنرهای نمایشی جان اِف کندی در شهر واشینگتن، از برجستهترین مراکز هنری آمریکا و جهان هستند که در این شهر قرار دارند. شهر واشینگتن، که به افتخار جرج واشینگتن نامگذاری شده، در سال ۱۷۹۱ تأسیس شد تا پایتخت جدید کشور باشد. با خیابانهایی پر از درختان پوشیده از خزه، پارکها بزرگ و زیبا و اسکله شلوغ از جمله زیباییها و جاذبههای این شهر هستند. اوماها، کانزاس سیتی، اوکلاهما و لیتل راک از جمله شهرهای ارزان برای زندگی در ایالات متحده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید