آمریکا – شمیران گشت

توجه : در آمریکا ایالتهایی وجود دارند که در تمام شهرها و مناطق آن ایالت، یک زمان رسمی برقرار است و درمقابل ایالتهایی نیز وجود دارند که در دو منطقه زمانی قرار گرفته اند. کوههای زیبا در نزدیکی شهر قرار دارند و همچنین عمارت بیلتمور (Biltmore estate) که بزرگترین عمارت خصوصی در آمریکا است و زمانی به جورج وندربیلت (George Vanderbilt) تعلق داشته، در این شهر قرار دارد. در اینجا باید آرام حرکت کرد و گاهی برای دیدن و لذت بردن از مناظر زیبا توقف کنید. نقطه عطف پیروزی ها در میدان های جنگ سرد، مملو از بیماری، و به سبک چریکی بودند کشته شدگان اسهال خونی، تیفوس، و مالاریا بیشتر از تعداد کشته های گلوله و سرنیزه بودند.

ژنرال رابرت لی، رهبر نظامی ویرجینیا، بیش از حد، مردد بود، او در ژانویه ۱۸۶۱ نوشته «من مصیبتی بزرگتر از فروپاشی اتحاد را نمی توانم برای کشور تصور کنم، با این وجود، اتحادی که تنها با شمشیر و سرنیزه حفظ شود، و نزاع و جنگ داخلی، جای عشق و محبت برادری را بگیرد، برای من ارزشی ندارد»، این قهرمان برده های خود را آزاد کرد، اما به جنبش جنوبی ها پیوست. جفرسون که خود در مزرعه ویرجینا مالک چند برده بود نوید «آزادی کامل» را داد و اظهار کرد که در صورت عدم دستیابی به آن ایالات متحده با مشکل روبه رو خواهد شد.

و در ۲۲ آوریل ۱۹۶۲ کندی خواستار عقب نشینی آنها شد. جان اف. کندی در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳. علیرغم فشارهای کنگره قاره­ای دوم برای استقلال، با رهبری جان هنکاک از ماساچوست، توماس جفرسون از ویرجینیا، و بنجامین فرانکلین از پنسیلوانیا، بسیاری هنوز به روابط جدی با بریتانیا میلی نداشتند. بهطور خلاصه اینطور باید گفت که از سفر به شهر آستین نمیتوان گذشت. با وجود اینکه آمریکا کشوری بزرگ است، فاقد زیر ساختهای توریستی یا سیستم حمل و نقل مناسب برای سفر میان شهرها است. هم چنین هر کدام از ایالت ها سیستم قضایی جداگانه ای دارند.

قسمتی از آبشار نیاگارا در مرز بین آمریکا و کانادا قرار دارد و از جاذبههای طبیعی توریستی در آمریکا بهشمار میرود. در سرتاسر کشور چندین پارک ملی و منطقه حفاظت شده طبیعی وجود دارند، که بازدید کنندگان را به پیاده روی در اطراف مرداب های اور گلیدز در فلوریدا و کوهنوردی در کوه­های وایت در نیوهمشایر، اسموکی در کارولینای شمالی و تنسی، با راکی در کلرادور وسوسه می کنند. کوههایی با قلههای پوشیده از برف که تا آسمان سر به فلک کشیدهاند، رودخانه زیبایی که از همان کوهها و یخچالهای طبیعی سرچشمه میگیرد و محلهای مخصوص پیادهروی از زیباییهای این پارک هستند.

رودخانه می سی سی پی بزرگترین رودخانه آمریکای شمالی می باشد و جزو ۴ رودخانه طولانی جهان می باشد.این رود از ایالت سینه سوتا سرچشمه گرفته و به خلیج مکزیک و جلگه می سی سی پی ختم می شود. پست ترین نقطه این کشور ۸۶ متر پایین تر از سطح دریا در دره مرگ (کالیفرنیا) واقع شده، که دومین نقطه پست روی سرزمین های خشک در سرتاسر جهان است. جدای از چند مزرعه، هلندی ها زیاد روی ملک های آمریکایی خود سرمایه گذاری نمی کردند و بیشتر انرژی خود را روی کمپانی ایست ایتدیز متمرکز کردند. با آنکه طی خشکسالی کالیفرنیا این رودخانه بهطور غمانگیزی خشک شد، هنوز هم زیبایی منحصربهفرد خود را دارا است.

این قلمرو فرانسوی از رودخانه می سی سی پی، تا کوههای راکی، به وسعت ۲٫۱۴۴٫۵۲۰ کیلومتر مربع، کشیده شده بود، که کمی بیش از دو برابر اندازه کشور در آن زمان بود. اگر کوه­ها و رودخانه ها هم جلوی راه سفید پوست ها بایستند آنها را تغییر خواهند داد. علیرغم پیروزی هایی مانند نبرد لیتل بیگ هورن، حملات سفید پوست ها بی وقفه بود، و رئیس جف، از قبیله نز پرس این حقیقت را بخوبی درک کرده بود. در ۱۷ اکتبر ۱۷۸۱، سربازان بریتانیایی لرد کورنوالیس محاصره شدند، بعد از دو سال مذاکره با رهبری بنجامین فرانکلین، صلح پاریس در ۳ سپتامبر ۱۷۸۳ به جنگ انقلابی پایان داد.

آمریکا در سال ۱۸۶۷ آلاسکا را از روسیه خرید و با مذاکره بر سر مزایای تجاری و نظامی با جزایر مهم اقیانوس آرام هاوایی را جذب خود کرد. ما از زمانی که برای ارسال نظرات خود درباره سایت ما اختصاص می دهید بسیار سپاسگزاریم. ما کشور کوچکی داشتیم. با اینکه سفر به آمریکا می تواند شگفتی های آبشارها، تفریحگاه های اسکی، بیابان ها و طبیعت را به همراه داشته باشد، یکی از ابعاد بی نظیر بخش های مسکونی این کشور سرشت ساخت تازگی در آن است. عموما استفاده از قطار و هواپیما راهی گران برای سفر به مناطق مختلف است.

نیمی از زائران در اولین زمستان سخت جان باختند. ۱۹۶۳ ترور پرزیدنت جان اف. از آنجا در مدرسه آنها به تازگی قانون تفکیک لغو شده بود، مردم در اینباره خشمگین بودند، و گارد ملی برای حفاظت از مدرسه اعزام شد. مثلا تمام شهرهای ایالت کالیفرنیا از یک ساعت رسمی پیروی میکنند درحالیکه ایالت تگزاس در دو منطقه زمانی جای گرفته است. جمعیت: طبق آخرین آمار رسمی جمعیت آمریکا حدود ۳۲۶ میلیون نفر دارد. قوه مقننه و یا کنگره ایالات متحده از دو مجلس نمایندگان و سنا تشکیل شده که مسئولیت قانونگذاری را به طور کامل بر عهده دارد. بر اساس قانون اساسی ایالات متحده آمریکا، قوه مقننه یا کنگره ایالات متحده آمریکا از دو مجلس تشکیل شدهاست که مسئولیت قانونگذاری را بهطور کامل بر عهده دارند: مجلس نمایندگان و مجلس سنا.

و نام آن از پادشاه انگلستان جورج دوم گرفته می شود. ساوانا (Savannah) که در ایالت جورجیا واقع است، از خرابیهای جنگ داخلی در امان مانده است، چرا که از نظر ویلیام شرمن این شهر زیباتر از آن بود که بخواهد خراب شود. جدای از کاخ سفید و کاپیتول، در این شهر چیزی بیش از چند مهمانخانه لکنتی، که سناتورها و نمایندگان کنگره باید در آنها کف زمین می خوابیدند، وجود نداشت. نژاد: جمعیت ۳۲۶ میلیون نفری این کشور متشکل از ۸۰ درصد سفید پوست، ۱۲٫۹ درصد آفریقایی-آمریکایی، ۴٫۴ در صد آسیایی، ۱ درصد بومیان آمریکا و درصد اندکی از دیگر نژادهاست، بیش از ۱۵ درصد کل جمعیت اسپانیایی هستند.

اما سفید پوست ها این را نمی خواستند. نقاشی ها و مجسمه های خلاقانه منهتن و کالیفرنیا در میان برجسته ترین نمونه های جنبش های هنری دنیا قرار دارند. که می توان گفت نقش مهمی در تعیین رئیس جمهور آمریکا را دارند. نیویورک اولین پایتخت ایالات متحده آمریکا بود و در ۳۰ آوریل ۱۷۸۹ در یک بالکن رو به وال استریت بود که جورج واشنگتن بعنوان اولین رئیس جمهور شروع بکار کرد. در فوریه ۱۸۶۱، ایالات متحده آمریکا جفرسون دیویس، یک کهنه سرباز آریستوکرات، را بعنوان رئیس جمهور جنگ داخلی انتخاب کرد.

برده ها ۴۰ درصد جمعیت ایالت های جنوبی را تشکیل می دادند، و تا زمانیکه پنبه «پادشاه» (رونق داشت) بوده و دو سوم صادرات ایالات متحده را تشکیل می داد، جنوبی ها احساس می کردند که کار در مزارع پنبه، برده داری را توجیه می کند. ایالت های طرفدار برده داری روی حق تصمیم گیری در مورد امور خود بدون دخالت دولت فدرال اصرار داشتند. در شمال، جمعیت جدیش طرفدار لغو برده داری در سال ۱۸۴۰ به ۲۰۰٫۰۰۰ نفر رسید. ناشناس گفته: من دانش آموز در رشته تجربی هستم و سطح نمراتم در حد نفر چهارم شهر می باشم آیا به نظر شما امکان بورسیه گرفتن در رشته های زیر مجموعه علوم پزشکی در دانشگاه های آمریکا را دارم.

دیدگاهتان را بنویسید